Łowca Marzeń – Preludium

Serdecznie zapraszam wszystkich fanów świata Dixie Land, Steampunku, Victoriany i/lub wampirów na pierwsze spotkanie dramy „Łowcy Marzeń”, która będzie odbywała się cyklicznie (raz w miesiącu) w klubie Steamland. Pragniesz stać się częścią romantycznej opowieści, mówiącej o Luizjańskiej arystokracji, tajnej technologii, szpiegach i wojnie? Przybądź w tą niedzielę, aby wziąć udział w preludium.

Preludium jest larpem wprowadzającym do konwencji i otrzymujecie na nim gotowe postacie, napisane specjalnie na tą okazję. Nie ma obowiązku wzięcia udziału w grze, by zagrać w następnych odsłonach – to wydarzenie jednak pozwoli Wam wejść w klimat „Łowcy Marzeń”. Serdecznie zapraszamy!

Autor: Michał „Samalai” Ladra
Gdzie: Steamland, ul. Dietla 64, Kraków
Kiedy: 17 kwietnia 2016, 20:00
Realia: Dixie Land, Wojna Secesyjna 1861 roku.
Klimat: steampunk, victorian vampire
Mechanika: DKWDDK Dixielandu
Ilość miejsc: do 15-tu (od pierwszej odsłony nie ma już limitów)
Planowany czas gry: do 23:00.
Zapisy: samalai@larpownia.pl, lub na prv facebooka

Wydarzenie na facebooku
Strona internetowa świata gry

Inspiracja muzyczna: Abney Park – Airship Pirate

Zapowiedź:
Łowca Marzeń, prototypowy sterowiec zaprojektowany przez Cech Technomantów z Montgomery pod czujnym okiem Henriego Julesa Giffarda – wbił się w powietrze na przeddzień wojny, a tą zastał unosząc się już w powietrzu. Zasponsorowany przez Lożę z Nowego Orleanu, miał zapewnić stałe połączenie stolicy Hrabstwa z Nowym Jorkiem, ważnym miastem Unii. Chociaż władze obu skonfliktowanych stron Wojny Secesyjnej zapewnili Łowcy neutralność w trakcie konfliktu, nikt nie łudził się, że stanie się on areną intryg oraz działań szpiegów. Oficjalnie jednak, zakazano wejściu na pokład jakimkolwiek żołnierzom oraz służbom zarówno Jankesów, jak i Konfederatów.

Dziewiczy lot do Nowego Jorku odbył się bez żadnych komplikacji, a załogę przyjęto bardzo ciepło, mimo, że trwa już wojna. Krążą jednak plotki, że w drogę powrotną zamierza udać się groźna awanturniczka i złodziejka, panna Janette Lacroix – którą oskarża się o kradzież prototypów wojskowych, opracowanych przez współpracujący z Unią Cech Technomantów. Chociaż oficjalnie nikt ze służb Jankesów nie może wejść na pokład statku, mówi się, iż wielu gości podróżuje pod fałszywymi dokumentami, a wśród gości mają znaleźć się nie tylko agenci Północy, jak i przedstawiciele lokalnych gangów, ludzie Konfederacji czy inni, którym zależy na tajnych projektach Technomantów.

Ty również możesz wsiąść na pokład Łowcy Marzeń – nie pozwól, aby wielka historia działa się bez Twojego udziału!

Informacje:
Jak zapowiadałem już pewien czas temu, chciałbym przedstawić wam długo już wyczekiwaną dramę w świecie Dixie Land, kładącej nacisk na klimat steampunku. Będziecie mieli okazję zanurzyć się w romantyczną opowieść na pograniczu noweli awanturniczych/szpiegowskich oraz romantycznych opowieści o wampirach i nieśmiertelności.

Na preludium otrzymacie ode mnie gotowe role, napisane specjalnie po to, aby wprowadzić was w klimat przygotowywanej dramy. Postacie są tak opisane, aby bez trudu poradzili sobie z nimi również początkujący gracze. Dlatego pierwsze spotkanie „Łowcy Marzeń” jest również świetną okazja, aby rozpocząć swoją przygodę z larpowaniem.

Preludium, jak już wyżej napisano, rozpoczyna się o 20:00 w tą niedzielę (17 kwietnia).

Pierwsza odsłona dramy, z Waszymi postaciami oraz wątkami, zaplanowana jest na 4 czerwca. Do tego czasu będzie zorganizowane kilka spotkań, na których pomogę Wam stworzyć postacie oraz dopasować je do konwencji naszego cyklu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *