Historia

Larpownia jako nieformalna grupa działa w Krakowie już od 2007 roku. Przez ten czas działo się naprawdę wiele, dlatego warto choć na chwilę wrócić do przeszłości i przekonać się, od czego właściwie wszystko się zaczęło.

14 lipca 2007 roku Jakub ?Pluszak? Podczerwiński oraz Michał ?Samalai? Ladra zorganizowali swojego pierwszego terenowego larpa. Na teren gry wybrali okolice zalewu Bagry, gdzie wraz z grupą znajomych przenieśli się do mrocznego świata Warhammera. Pojawił się wtedy pomysł, aby organizować gry częściej, bardziej regularnie, założyć internetowe forum i rozpocząć działalność na szerszą skalę. W ten sposób powstała Krakowska Grupa Larpowa, która działała pod adresem www.larpownia.pl przez około dwa lata.

Następnie Krakowska Grupa Larpowa, łącząc się z innymi krakowskimi inicjatywami, stała się częścią Krakowskiej Sieci Fantastyki. W ramach KSF organizowaliśmy kolejne wydarzenia, rekrutowaliśmy graczy, a także zdobywaliśmy doświadczenie.

W 2012 roku powstał serwis Larpownia.pl, który służy kontynuacji działalności zapoczątkowanej przez Krakowską Grupą Larpową, oraz inne krakowskie inicjatywy. Larpownia.pl pozwala nam na otwarcie się na szerszą publiczność oraz lepszą dokumentację naszej działalności.

W 2016 zarejestrowaliśmy Stowarzyszenie Larpownia, aby ułatwić krakowskim twórcom realizację kolejnych inicjatyw. Pierwszym prezesem stowarzyszenia została Magdalena Kujda, od której rok później pałeczkę przejęła Katarzyna Braciak.