Victorian Underground

fot.  Dariusz Mysłowski, nivelis.deviantart.com

Wiktoriańskie Podziemie rozpoczęło swoją działalność w 2009 roku, prezentując osadzone w realiach Unhallowed Metropolis scenariusze, łączące XIX-wieczne motywy z postapokalipsą – nie bez powodu mariaż „zniszczonej” rzeczywistości z wiktoriańską finezją stał się jego znakiem firmowym. Od tamtego czasu duet sięgał jednak po różnorodne klimaty, od klasycznego fantasy, poprzez arabskie baśnie, po współczesność i transhumanistyczne s-f. Poza larpami, Podziemie prowadzi także warsztaty i prelekcje. Obie przedstawicielki można spotkać tam, gdzie dzieje się coś twórczego i ciekawego.

Elżbieta „arcmage” Głowacka – zawodowo tworzy biżuterię, choć nieobca jej też praca z takimi materiałami jak skóra czy tkanina. Rysuje w stylu komiksowym. Lubi oglądać seriale (między innymi te o niebieskich budkach telefonicznych). Stwierdzenie, że larpami i RPG zajmuje się przez pół swojego życia, wcale nie będzie przesadą.

Karolina „carrie” Łukasik – neurobiolog in spe, w wolnych chwilach zajmuje się produkowaniem biżuterii, robieniem na drutach i odkrywaniem nowych form ekspresji. Czyta nałogowo, najchętniej fantastykę. Od czterech lat prowadzi larpy i sesje RPG, nieodmiennie będąc pod wrażeniem tego, jak gracze potrafią tchnąć życie w fabułę.