Larpownia.pl

Związani z krakowskim środowiskiem fanów gier fabularnych (Role-Playing Games) twórcy tej strony postanowili wspólnymi siłami promować i wspierać krakowską działalność larpową (Live Action Role-Playing). Niektórzy wśród nas mają w tej dziedzinie duże doświadczenie, inni niewielkie ? łączy nas jednak cel i chęć sprawnego działania na rzecz rozwoju wspólnego hobby. Czy ważne są nazwiska? Nie planujemy traktować tego serwisu jako swojej wyłącznej własności, a co więcej, wciąż jesteśmy otwarci na współpracę i poszerzanie grona redaktorów. Jednakże skoro pytacie, kim jesteśmy, nieuprzejmością byłoby się nie przedstawić!

Czym jest Larpownia.pl?
Larpownia.pl to serwis zajmujący się promowaniem i informowaniem na tematy mniej lub bardziej związane z coraz popularniejszą formą rozrywki, jaką stanowi Live Action Role-Playing. Jego celem jest przede wszystkim działalność w obrębie Krakowa; wspomaganie tutejszych twórców oraz reklama krakowskich larpów, gier terenowych, dram i innych, pokrewnych atrakcji. Na stronie będą pojawiały się artykuły dotyczące alternatywnych form gier fabularnych, samodzielnego wykonywania strojów oraz rekwizytów, ważnych wydarzeń na terenie Polski (np. o Orkonie, Flambergu etc.), a także recenzje larpów, które już się odbyły, adresy sklepów internetowych oferujących artykuły larpowe czy zdjęcia z minionych wydarzeń. Dzięki działowi Szafa będzie możliwe wypożyczenie rekwizytów i strojów oraz pozostawienie dla innych informacji o udostępnianych przez siebie przedmiotach. Larpownia.pl ma zamiar rozwijać się, a my wciąż liczymy na Wasze sugestie i propozycje. Twórcom przyświeca idea, aby niniejszy serwis skupiał całokształt krakowskiej działalności związanej z Live Action Role-Playing na zasadach fair-play.

?Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę? – czyli o współpracy
Larpownia.pl zaprasza wszystkich chętnych do współpracy! Chciałbyś umieszczać na tej stronie informacje o swoich larpach lub podobnych wydarzeniach? Masz pomysł na duży projekt i chcesz z nami współpracować? Chciałbyś napisać ciekawy artykuł? Posiadasz stroje i rekwizyty, które chętnie byś pożyczył, sprzedał albo oddał? Może potrzebujesz, byśmy pomogli Ci w znalezieniu graczy na Twojego larpa, wykonaniu plakatu, ułatwili rezerwację lokalu? Zgłoś się do nas!

Kontakt: admin@larpownia.pl

Trochę historii
Ludzie związani z serwisem Larpownia.pl zajmują się organizowaniem larpów już od dziewięciu lat! Przez ten czas w Krakowie działo się naprawdę wiele, dlatego warto choć na chwilę wrócić do przeszłości i przekonać się, od czego właściwie wszystko się zaczęło.

14 lipca 2007 roku Jakub ?Pluszak? Podczerwiński oraz Michał ?Samalai? Ladra zorganizowali swojego pierwszego terenowego LARP-a. Na teren gry wybrali okolice zalewu Bagry, gdzie wraz z grupą swoich znajomych przenieśli się do mrocznego świata Warhammera (więcej szczegółów znajdziecie w recenzji). Pojawił się wtedy pomysł, aby organizować gry częściej, bardziej regularnie, założyć internetowe forum i rozpocząć działalność na szerszą skalę. W ten sposób powstała Krakowska Grupa Larpowa, która działała pod adresem www.larpownia.pl przez około dwa lata.

Następnie Krakowska Grupa Larpowa, łącząc się z innymi krakowskimi inicjatywami, stała się częścią Krakowskiej Sieci Fantastyki, formalnie przestając istnieć. Jednakże jej eksczłonkowie dalej spełniali swoje zadanie: organizowali dla fandomu nowe wydarzenia, rekrutowali przyszłych graczy ? a sami nabierali doświadczenia.

Dzisiaj Larpownia.pl staje się samodzielną stroną, która ma promować i dalej tworzyć to, co zapoczątkowała Krakowska Grupa Larpowa oraz inne krakowskie inicjatywy. Wcześniejsze forum nie zawierało zbyt wielu informacji dla ludzi z zewnątrz; celem tego serwisu jest przede wszystkim otwarcie się dla szerszej publiczności.

O twórcach:

Anna „An-Nah” Łagan – religioznawca, wieczny student, nerd z rodziny nerdów. Produkuje się literacko, erpegowo i naukowo z nadzieją, że jej się to życiowo opłaci.

Michał ?Samalai? Ladra ? pomysłodawca projektu. Założyciel Krakowskiej Grupy Larpowej oraz współzałożyciel Krakowskiej Sieci Fantastyki. Aktywnie tworzy larpy i uczestniczy w licznych projektach. Wielki miłośnik kotów, wina i Gwiezdnych Wojen. Woli kawę od snu.

Magdalena ?Markotka? Kujda ? psycholożka, filolożka i pedagożka, jednym słowem humanistka, przy okazji aktywistka miejska. Interesuje się arteterapią oraz alternatywnymi metodami edukacji. W wolnym czasie wędruje po górach i czyta Hemingwaya.

 

Zapraszamy do odwiedzania naszej strony oraz współpracy w ramach serwisu!