Rekrutacja

Hollywood, dzielnica kinematografii i show-biznesu. Czy aby jedynie? Kiedy słońce zachodzi nad Los Angeles Aleją Gwiazd, zaczynają stąpać potwory, które ogłosiły ten teren swoją domeną. Śmiertelni natomiast wciąż usilnie walczą, by nie stać się tylko i wyłącznie trzodą. W jakim innym miejscu, odbijając się od dna, można wznieść się w ramiona sławy i potęgi?

 

New Wave Drama, Requiem in HollyWoD

Powiadają, że w Hollywood życie zaczyna się dopiero po zmroku, szczególnie teraz, w latach 80-tych. W klubach rozbrzmiewa ponura muzyka nowego trendu New Wave i choć moda wciąż pozostaje pełna kolorów i swoistej wesołości, duch hippisów jest już martwy. Zamiast tego do serc ludzi wkradł się nihilizm i pesymizm. To ciekawe czasy dla nieśmiertelnych. Szczególnie dzisiaj, kiedy satanizm stał się popularnym tematem, kościół LaVeya kwitnie, ludzie oddają się dekadencji i poszukują nowych, zakazanych wrażeń. Cóż, nawet wampiryzm stał się na swój sposób modny.

Wszystko zaczęło się zmieniać. Przede wszystkim gwałtowny postęp technologiczny dopadł w końcu tych, którzy starali się wymykać mu przez wieki. Wielu musiało nauczyć się żyć w tych specyficznych czasach albo… przepaść. Do tego liberalizacja, problem chorób krwi takich jak AIDS i coraz częstsze zaglądanie śmiertelników w ciemne miejsca, do których niebezpiecznie się zapuszczać… oto nowe czasy i nowe wyzwania. Rewolucja społeczna dotknęła nie tylko trzodę.

I przeraża również pasterzy. Chociaż może właśnie w tym szaleństwie jest metoda? Daj się porwać głośnej muzyce New Wave. Niech zabrzmi tak, jakby to było wasze requiem.

To jeszcze nie koniec! Co oferują nam czasy Nowej Fali? Wszystko przecież tak szybko płynie! Trwa zimna wojna, mamy aferę związaną z Iranem, ślub księcia Karola z Dianą Spencer, intensywny boom popkultury, rosnący wpływ Kraju Kwitnącej Wiśni, kasety wideo, pierwsze telefony komórkowe i komputery, wolne media, popularny motyw serialowych gliniarzy, satanizm i, co najważniejsze, charakterystyczną muzykę. Nieśmiertelni cały czas uganiają się za władzą, pieniędzmi i przyjemnościami. Konflikt między starymi a młodymi spowodowany przemianą świata stanowi dominantę tych czasów ? przynajmniej w rozumowaniu wampirów. Szczególnie, że ci drudzy osiągnęli stanowczą przewagę i dzisiaj Hollywood należy do nich, do neofitów. To moment równych szans. Filmy o wampirach stawiają je w pozycji gwiazd i dzisiaj mogą być uwielbiane bardziej niż kiedykolwiek. Świat, gdzie w blasku fleszów Nosferatu rozdaje autografy fanom, może już nikogo tak bardzo nie dziwić… Że to łamanie Maskarady? Stary, to przecież tylko film! Żyjemy w Hollywood!

Najprawdziwsze, choć z pewnością dość oryginalne requiem, prawda?

Kawa na ławę, czyli o czym jest ta drama

Ponieważ startując z tą dramą mieliśmy dwie dramy w Krakowie, obie w starym Świecie Mroku (w tym jedną prowadzoną w realiach Wampira), postanowiłem zrobić coś nieco innego ? mimo iż wciąż obracamy się w świecie World of Darkness. Jest to setting o ogromnym potencjale larpowym, a zwłaszcza: dramowym. To niemal niewyczerpana studnia pomysłów, a fakt, że bazuje na świecie realnym, pozwala niejednokrotnie odwołać się do dobrze znanych nam motywów i idei.

Ta drama w swoim założeniu ma się różnić od innych przede wszystkim tematem samej opowieści i klimatem, który ustanowimy priorytetem całej sagi. New Wave ? a więc duch tamtych dekadenckich czasów, ale też, co istotniejsze, wampiryzm. Requiem, danse macabre, Bestia i zachłyśnięcie się nieśmiertelnością. Polityka i cała forma znana z Maskarady będzie tylko małym wątkiem, wepchniętym gdzieś w tło ? choć zazwyczaj to ona stanowi w wampirzych dramach priorytet. Podkreślać będziemy za to kły, krew, polowanie i ogólną myśl przewodnią: ?jesteśmy potworami, aby potworami się nie stać?.

Spotkania mają odbywać się cyklicznie, co miesiąc, jak dotąd we wtorki. Najprawdopodobniej jednak drugi sezon będzie odbywał się w innym dniu w tygodniu. Oprócz regularnej dramy, organizujemy również sporadycznie sesje w tym samym settingu.

Aktualnie w ekipie prowadzących rozgrywkę mamy Lupusa i Samalaia.

Zainteresowani?

Od strony technicznej: zgłaszacie do nas postacie śmiertelników normalnie żyjących w tamtych czasach. Prosimy o historie postaci na około jedną stronę A4, choć mogą być krótsze, jeżeli sam koncept będzie dobrze zarysowany. Prosilibyśmy, aby wczuć się w klimat czasów i tworzyć postacie jak najbardziej barwne, wyraziste, a zarazem mające nie tylko zalety, ale i słabości. Ostrzegam też, że na początku nie  będzie można grać wampirem.

Podczas trwania drugiego sezonu, można również zapisać się na dramę przychodząc na spotkanie i dogadując postać z mistrzem gry na żywo! Mamy nadzieje, że to udogodnienie zachęci Was do gry.

Sam pomysł zostanie tak skonstruowany, by zarówno nieumarli, jak i śmiertelni dobrze się bawili. To nie wampirza polityka, lecz klimat czasów osiemdziesiątych stanowi podstawę tej dramy.

Polecamy obejrzeć filmy:
The Hunger (1983) ? film obowiązkowy
The Informers
American Psycho
The Lost Boys

Nasz adres to hollywod80@gmail.com. Na niego prosimy wysyłać swoje koncepty postaci.

Zapraszamy!