Rekrutacja

Stare legendy mówią, że najsilniejszym duchowo miejscem w Krakowie był niegdyś Święty Gaj, gdzie czczono starego, pogańskiego boga. Wieki temu wycięto go z nieznanego chyba już nikomu powodu, by wybudować na nim kopiec, być może miejsce spoczynku samego Kraka. Strzeżony przez setki lat przez starych mędrców, rzucał cień na kolejne pokolenia starego miasta.

 

Shadows of Poland ? ogólne założenia oraz rekrutacja:
Shadows Of Poland jest cały czas rozwijającą się, ogólnopolską siecią LARPów cyklicznych dziejących się w nowym Świecie Mroku. Zaczynaliśmy od Torunia, a w ciągu niecałego roku jesteśmy już w trzech kolejnych miejscach ? w Łodzi, Trójmieście i Poznaniu. Ostatnimi czasy dołączył Wrocław oraz Kraków. Cały czas rozwijamy świat gry, uzupełniając White Wolfowy system o rdzenne, polskie motywy, postacie i intrygi. Prowadzimy LARPy w czterech najpopularniejszych systemach nowego WoDa ? można u nas zagrać człowiekiem, magiem, wampirem i wilkołakiem.
Naszą ambicją jest stworzyć największą społeczność larpową w Polsce i jesteśmy zdeterminowani, żeby to osiągnąć.

Dlatego też pragniemy zaprosić Was wszystkich na zaczynającą się już wkrótce krakowską dramę w systemie Wilkołak: Odrzuceni. By dołączyć do projektu, należy wysłać zgłoszenie na adres shop.krakow@larpownia.pl lub zarejestrować się na forum Shadows of Poland, wejść do Informacje o projekcie ? Chce zagrać ? Kraków (albo kliknąć tutaj!).

Pozwolę jednak już tutaj zamieścić część informacji na temat tworzenia postaci. Całość mechaniki możecie znaleźć w podręczniku ?Wilkołak: Odrzuceni?, albo na Shadows Wiki. Trzeba być wcześniej zarejestrowanym na forum Shadows of Poland (adres wyżej) i zalogować się na wiki za pomocą tego samego adresu oraz hasła.

Można do nas zgłaszać dwa rodzaje postaci:
– Wilkołaki
– Ludzi Wilczej Krwi

Mile widziane zgłoszenia od razu całych watah, jednakże pojedynczy gracze nie muszą się niczego obawiać ? zostaną dołączeni do już istniejących. W mieście na pewno będą dwie starsze watahy, do których można swobodnie dołączać. Obie są w Krakowie już od dłuższego czasu.

Wataha z Podgórza i Kazimierza ? Wataha składająca się tylko i wyłącznie z Kościanych Cieni. Swoje korzenie ma bezpośrednio w Krakowie, chociaż nieprawdą jest, że nigdy nie było tu nikogo innego. Są to potomkowie tych Uratha, którzy od wieków obserwowali z ukrycia tutejsze loci, a po II WŚ zdobyli władzę nad miastem.

Wataha z Nowej Huty – Choć dominują tutaj Władający Żelazem, błędem byłoby myśleć, że nie ma wśród nich przedstawicieli innych plemion. Ich domeną jest Nowa Huta, co wcale nie znaczy, że nie mają starego dziedzictwa. Wilkołaki tworzyły grupy na tych ziemiach od wielu wieków, jednak niegdyś nie zbliżali się do miasta.

Czekamy też na Wasze Watahy, Samotne Wilki oraz Ludzi Wilczej Krwi ? zarówno tych połączonych z jakimiś sforami, jak i niezależnych. Polecamy zgłaszać się kilkuosobowymi grupami. Nowe watahy powinny już na początku zasugerować nam, gdzie chciałyby mieć terytorium.

Na naszej wiki znajdziecie również najważniejsze informacje na temat systemu Wilkołak: Odrzuceni. Zapraszamy również do wypełnienia ankiety na temat zbliżającej się dramy.

Zapraszamy!