Koty: Mruczanka z Krainy Snów

Na koteczka z popielnika iskiereczka mruga.
Chodź opowiem Ci bajeczkę, bajka będzie długa.
Świat ma tylko cztery strony –  prawda połowiczna,
Bo istnieje piąta strona, która jest magiczna.

Teatr Roma – Koty: Dachowy bal

Autorzy: Markotka, Narien, Samalai
Gdzie: Wrzesińska Asylum, ul. Wrzesińska 9/5
Kiedy: 2 marca 2012 / godz. 17:30
Klimat: bajkowo-musicalowy
Realia: LARP jest luźno oparty na systemie: Cat: A little game about little heroes oraz musicalu Koty
Ilość wolnych miejsc: 0/12
Zapisy: letarg@gmail.com

Zapowiedź:
Za siedmioma miastami, za siedmioma autostradami, za siedmioma fabrykami,
czyli tam gdzie sięga wielka rzeka pełna mleka
– w starej altance na działce, mieszkał Król Kotów.
Król był wielki, szarobury i żelazne miał pazury… kiedyś.
Jego córka, następczyni, w sen zapadła bez przyczyny.
Prędko, prędko po doktora, bo koteczka bardzo chora!
Doktor zaś rozkłada ręce: ?Nie pomoże nikt panience?.
Zbierają się zatem koty, rozwiązać króla kłopoty.
Nie minie nagroda tego, kto wybawi ją od złego:
narzeczona, chwała, sława – tyle warta ta zabawa.
Pół królestwa, a do tego – kocimiętka na całego.

Najpierw widać tylko zielone ślepia, rozbłyskujące w ciemności zaułka. Potem pojawiają się wąsy i uszy – sterczące, płaskie, nadszarpnięte. Na końcu pręży się ogon, puszysty, miękki, poruszający się dystyngowanie to w lewo, to w prawo. Gdzieś pomiędzy wąsami i ogonem znajduje się część właściwa kota, kot w stanie czystym. Wokół otwiera się coraz więcej żółtych i zielonych oczu. Ulicę zaczyna wypełniać miękki, tłumiony szmer dziesiątek kocich łap, kiedy ze sprężystą gracją, pręgowana, cętkowana, wielobura kocia gromada przemierza miasto, udając się najwyraźniej w bardzo konkretnym kierunku.

Koty dachowe budzą się
Już się dachowy rodzi szał
Księżyc po dachu wspina się
Będzie dziś bal, koty płyną na bal

Pośród Rzeczy, Które Można Zjeść i Rzeczy, Które Służą do Zabawy, Rzeczy, Które Są Puszyste i Tych, Które Kłują w Nos, istnieją też Rzeczy, Których Należy Się Wystrzegać, pochodzą one bowiem z Lewej Strony, spod podszewki rzeczywistości. Kiedy ludzkie miasto zasypia, koty dbają o to, by żadna z takich niebezpiecznych rzeczy nie przedostała się na prawą stronę rzeczywistości, nie każde stworzenie jest bowiem tak inteligentne, jak kot, któż więc wie, co mogłoby się stać, gdyby ludzie weszli w kontakt z Lewą Stroną. Jednak i w kociej społeczności nie zawsze dobrze się dzieje – córka szanowanego przez wszystkich Kociego Króla zapadła w sen, z którego nic nie jest w stanie jej obudzić. Król wezwał zatem śmiałków z całego kociego świata, aby podjęli się tego zadania, oferując im w zamian łapkę rzeczonej królewny, a w konsekwencji – przyszłe królowanie.

Informacje:
Chcielibyśmy zaprosić Was na Dachowy Bal, pełną niespodzianek podróż do kociego świata, organizowaną z okazji przypadającego na 17 lutego Dnia Kota. Jak to na balu – spodziewać się można muzyki i tańca, LARP ten bowiem ma charakter musicalowy. Obowiązują kocie przebrania – oferujemy porady w kwestii ich przygotowania, a tuż przed LARPem można będzie uzyskać pomoc z charakteryzacją.

 Role:

Król Lucjan (Mori)
Król Kotów jest największym kotem w mieście. Dosłownie. Choć sam się nim ogłosił, nikt nigdy nie próbował odebrać mu tronu (choćby dlatego, że trudno byłoby go spod niego wyjąć). Włada Altanką i wszystkimi okolicznymi terenami, które gotów jest odstąpić bohaterowi zdolnemu obudzić jego córkę, której łapka (wraz z resztą królewny) wchodzi w skład nagrody.

Królewna Etcetera (Kasia M.)
Pogrążona we śnie córka Króla Lucjana. Nie ma z nią żadnego kontaktu, nie jest jednak martwa. Ten, komu uda się ją obudzić, będzie ją mógł pojąć za żonę, razem z połową kociego królestwa i obietnicą przyszłego królowania.

Gryzolina (Elwen)
Ta stara kocica o wyliniałym futerku była kiedyś jedną z najpiękniejszych kotek w całym mieście. W jej ruchach wciąż jest tyle gracji i elegancji, że niejedna młoda kotka mogłaby jej pozazdrościć. Jest matką chrzestną Królewny. Wydaje się wyjątkowo zmartwiona całą sprawą.

Kot w Butach (Runner)
Słynny w całym kocim świecie poszukiwacz przygód, awanturnik i kobieciarz. Jego obecność nie dziwi – trudno, by przegapił wyzwanie, jakim jest obudzenie królewny, w końcu wiąże się z tym prestiż, chwała i obietnica bliższego poznania owej uroczej aryskotratki.

NyanCat (Wilczyca)
Na wezwanie Króla odpowiedział i ten odziany w tęczowy szalik celebryta, bohater reklam karmy Whiskas i mrożonych ciastek PopTarts. Choć już pojawiły się złośliwe uwagi komentujące jego wątpliwe kompetencje względem istniejącego problemu, ten zdaje się na to nie zważać, zachowując się, jakby było to spotkanie towarzyskie i mierząc wszystkich spojrzeniem zza ciemnych okularów.

Mefistofeliks (Jarek)
Mag i doradca króla na dworze, od początku zajmuje się sprawą królewny, jak dotąd jednak – bez sukcesów. Ten elegancki, czarny kot cieszy się jednak opinią niezwykle błyskotliwego znawcy wszelkich kocich tajemnic, z pewnością więc zdąży jeszcze wszystkich czymś zadziwić.

Hipotetyczna Luna (Gott)
Pochodząca z dalekiego wschodu kotka swój przydomek zawdzięcza przyzwyczajeniu, które nakazuje jej niemalże każde zdanie zaczynać od ?hipotetycznie rzecz biorąc…?.  Ta urocza asystentka Mefistofeliksa wyróżnia się także wyglądem, posiada bowiem… dwa ogony.

Kot Schroedingera (Xelox)
Ten jegomość w średnim wieku, o trudnym, a więc z pewnością arystokratycznym nazwisku przybył z odległego kraju, aby również spróbować swych sił w rozwiązaniu zagadki. Jest tu obcy, więc trzyma się trochę na uboczu, jednak jeśli może, traktuje innych z góry, z manierą charakterystyczną dla kogoś nawykłego do wydawania rozkazów. Patrząc jednak na jego elegancki cylinder i muszkę można stwierdzić, że ten kot ma gust.

Mungojerrie (Asza)
Uliczny kocur, typowy łobuziak. Często gdzieś się pojawia, by równie szybko zniknąć. Zawsze jest świetnie poinformowany. Zdarza mu się dziwnie zachowywać, jakby świat poruszał się dla niego ciut zbyt szybko… albo odwrotnie.

Pumpernikiel (Natt)
Przesłodki, najmłodszy z obecnych na balu. Sierota. Z tego powodu innym kotom trudno mu czegokolwiek odmówić. Kręci się wokół Mungojerriego, który ?uczy go, jak żyć?. Z pewnością ów rozkoszny kłębek czystego uroku miałby się lepiej, gdyby lepiej wybrał sobie towarzystwo.

Bombalurina (Katla)
Wydaje się, że ponętna Bombalurina dobrze wie, jak wykorzystać fakt, iż nagle w altance pojawiły się znane osobistości. Krąży między gośćmi mrucząc i zalotnie wywijając ogonkiem. Być może to jej łapka zainteresuje któregoś z nich bardziej niż łapka śpiącej królewny? Nie jest tajemnicą, iż Bombalurina od dawna marzy, by zostać gwiazdą.

Pies Chudy (Mercol)
Tym, co przede wszystkim odróżnia Psa od reszty kotów jest fakt, iż jest psem. Król nie ukrywa niezadowolenia z jego obecności. Wiadomo jednak, iż zamieszkujący sąsiednią altankę Pies często spędzał czas w towarzystwie królewny. Może więc wie coś,co mogłoby się w jakiś sposób przydać?

W powyższej zapowiedzi wykorzystano fragmenty utworów dla dzieci oraz piosenek z musicalu Koty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *