Księżniczka Shinomen Mori

…czyli opowieść o zakazanej miłości z wojną w tle. Zapraszamy na larpa odbywającego się na tegorocznym Orkonie, największym i najstarszym konwencie gier terenowych w Polsce. Larpownia.pl ma przyjemność tworzyć jedną z jego atrakcji na rok 2012. Będzie to też pierwszy larp orientalny odbywający się w historii zjazdu. Honor i chwała czekają właśnie na Was.

(zerknij na stronę wydarzenia)

Autorzy: Arachia, Chloru, Pati, Samalai
Gdzie: Orkon 2012
Kiedy: 18 lipca 2012 / godz. 18:00
Klimat / Realia: Legenda Pięciu Kręgów
Ilość miejsc:
 
30-50
Zapisy: 
samalai@larpownia.pl

Wprowadzenie:
Rokugan to kraj, w którym ceni się szczerość. Jednakże inaczej niż w Europie interpretuje się to, co ona oznacza. Umiejętność odpowiedniego doboru słów czyni z mówcy szermierza, a etykieta potrafi być bardziej zabójcza niż katana. Na dworach odpowiednie zdanie może uczynić rodziny przyjaciółmi… inne natomiast wywołuje wojny. Lojalni swoim daymio bushi umierają w bitwach o ziemię, honor lub koku, zapominając, że na południu czai się prawdziwy wróg. Tysiące samurajów żegna Amaterasu wartując na Kaiu Kage, pamiętając, że mogą już nigdy jej nie ujrzeć. Krainy Fu Lenga nie są jednak jedynym miejscem, w którym czai się zło.

Shinomen Mori.

Pozornie podróżująca księżniczka wraz z obstawą mogła czuć się bezpieczna. Młoda dziewczyna już nie raz dawała się ponieść swojej artystycznej duszy, zeskakując z lektyki, dotykając zielonej, mokrej od rosy trawy i podbiegając bliżej tafli Shiroi Kin Kawa (Rzeki Białego Złota), by poprzyglądać się białym kamieniom na dnie oraz złotym liściom, które płynęły wraz z jej nurtem. Mizu-umi no Sakura Yuki (Jezioro Deszczu Kwiatów Wiśni) było już niedaleko. Zbliżał się festiwal Haimi, Kwiatu Wiśni. Nie dziwiło ich więc, że po drodze mijali wielu samurajów, którzy również pragnęli oddać w ten sposób cześć Fortunom.

Ostatni nocleg przed dotarciem na miejsce miał się odbyć w Aki no Ame no Mura (Wioska Jesiennego Deszczu), w uroczej i malowniczej herbaciarni, która stała tuż nad brzegiem świętej rzeki. Towarzysze księżniczki jednak od razu zauważyli, że coś jest nie tak… okolica wydawała się być bardzo wyludniona.

Słowa potrafią zabić. Tak samo jak bardzo często są powodem śmierci. Pan Usagi Takeru starał się usilnie łapać powietrze i dobyć miecza, jednak nie był w stanie. Tracił siły, a jego kimono stawało się coraz bardziej czerwone od krwi. Kiedy upadł, zaplamił nią również list, który jeszcze chwilę temu pisał: składał raport o wydarzeniach, które ostatnimi czasy gnębiły jego ziemię. Napastnik jednak upewnił się, by ten nigdy nie dotarł do adresata, kimkolwiek był, przyczyniając się w ten sposób do nieuniknionej wojny.

Grupy:

 • Księżniczka Kakita Midoriko wraz ze strzegącym jej bezpieczeństwa yojimbo Daidoji Hayate oraz szermierzem Kakita Suro. Młodej damie towarzystwa dotrzymuje doświadczona i szanowana dwórka oraz młoda kapłanka z rodziny Asahina. (5) [cała grupa zajęta]
 • Pan Bayushi Yohe wraz z siostrą Yomi ? bushi z klanu Skorpiona. (2) [cała grupa zajęta]
 • Pan Usagi Kogiro wraz z dwoma lojalnymi samurajami ? klan Zająca, oraz podróżujący z nimi tsukai-sagasu, łowca czarownic Kuni. (4) [cała grupa zajęta]
 • Mieszkańcy wioski Jesiennego Deszczu. (10) [ostatnie dwie role wolne!]
 • Zbrojna grupa samurajów klanu Lwa, przewodzona przez Matsu Tomoe (5) [cała grupa zajęta]
 • Opiekuni świątyni (2) [zajęci]
 • Mieszkańcy Shinomen Mori. (12) [sześć ról zajętych]
 • Inne role zgłoszone przez graczy ? samurajowie podczas pielgrzymki. (10) [cztery role zajęte]

Proszę zgłaszać zainteresowanie powyższymi rolami na adres: samalai@larpownia.pl.

Uwagi:

 • Będziemy chcieli na Orkonie zrobić prelekcję o kulturze wschodu.
 • Na samym larpie będzie można zjeść skromny posiłek i napić się herbaty!
 • Organizatorzy larpa planują nie tylko umieścić na forum informację, jak uszyć sobie kimono, ale i dać możliwość zamówienia ich w większej ilości. Będzie również instrukcja, jak wykonać bezpieczne daisho (katana oraz wakizashi) jak i inną broń wschodnią.
 • Na larpa można zgłaszać własne pomysły na postacie, na które z niecierpliwością czekamy. Koncepty proszę słać na adres: samalai@larpownia.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *