Imaginarium: Gabinet Luster

Niezrównany Lustrzany Cyrk zaprasza wszystkich – bez względu na wiek, płeć, status i poglądy – na niezwykłą, iluzoryczną paradę alegorii, prawdziwą karuzelę magicznych atrakcji: spektakl ?Imponderabilia?! W programie: pokazy egzotycznych zwierząt, akrobacje na linach i na trampolinie, klauni, iluzje i rewia koni! Daj się porwać niezwykłej magii cyrku!

Cirque du Soleil ? Alegria

Autorzy: Narien
Gdzie: Klub „Jędruś”
Kiedy: 21 kwietnia 2012, godz. 18:00
Klimat: cyrkowy
Realia: absurdalia
Ilość miejsc: 13 (8 ról kobiecych i 5 męskich)
Zapisy: ksiezyc.pierre@gmail.com

Zapowiedź:
Cisza i ciemność to rzeczy bardzo obce w cyrkowym namiocie ? i być może właśnie dlatego w tej chwili tak bardzo namacalne. O tym, że czas się nie zatrzymał, świadczy szmer zbłąkanych liści, które wiatr przesuwa po arenie. Ten sam lekki wiatr wprawia w ruch poły cyrkowego namiotu, wpuszczając do środka wiązkę księżycowych promieni. Światło odbija się i migocze w setce luster otaczających pomieszczenie. Czyżby w jednym z nich mignęła jakaś twarz? To na pewno złudzenie; zresztą uwagę patrzącego szybko odwracają sylwetki zamarłe wokół areny na kształt posągów. Czy żyją? Czy ktoś ich zaklął? A może to jedynie osłupienie, w jakie wprawiło ich zniknięcie dyrektora, który zupełnie nie widowiskowo i wcale nie z wielkim hukiem, a jedynie cichym pyknięciem implodował nagle w chmurze pyłu, pozostawiając po sobie wyłącznie cylinder. Wydaje się jednak, iż spośród wzbitego i opadającego już powoli kurzu wyłaniają się kolejne sylwetki…

  1. Gabinet Luster jest larpem performatywnym. Oznacza to, iż osoby biorące w nim udział będą miały możliwość indywidualnej ekspresji w postaci scenek. Scenki wymagają większego zaangażowania i więcej przygotowań niż przeciętny larp, ale w zamian pozwalają graczowi na znalezienie się na plus / minus dwie minuty w świetle jupiterów i są propozycją dla tych, którym brakowało tego typu solowych „atrakcji”.
  2. Można wybrać postać z dwóch grup ? cyrkowców (performerów) i nastolatków (improwizatorów). Osoby, które wybiorą postać performera, mają obowiązek wspomniane wyżej scenki przygotować. Jeśli ktoś nie ma ochoty poświęcać czasu i pracy na przygotowanie kostiumu i występu, zachęcam do gry improwizatorem. Wszyscy chętni do wzięcia udziału w larpie powinni jednak mieć na uwadze fakt, że będą występować na forum i powinni czuć się z tym komfortowo.
  3. Gabinet Luster jest larpem eksperymentalnym. Oznacza to, że może się okazać zarówno zaskakująco klasyczny, jak i zupełnie się nie udać.
  4. Role performerów zostaną rozesłane co najmniej na dwa tygodnie przed larpem. Role improwizatorów pozostaną tajemnicą.
  5. Larp skupia się na emocjach i odgrywaniu postaci. Postacie mogą zostać zinterpretowane wedle odczuć gracza. Jeśli jednak w trakcie larpa pojawi się odgórne info o zmianie nastawienia postaci do jakiejś sprawy, ów zewnętrzny wpływ powinien zostać zaakceptowany i odegrany.
  6. Larp nie przewiduje żadnej mechaniki. Ani specjalnych zdolności. Ani zwykłych zdolności. Wszystkie akcje zostaną rozstrzygnięte fabularnie.
  7. Każdy gracz jest zobowiązany wziąć ze sobą działającą latarkę. Koniecznie.

Lista ról (opisy zostaną rozesłane mejlowo wewnątrz grup):

Cyrkowcy: Astela, Asza, Markotka, Młody, Natt, Samalai, Xelox

Betty (Klaudia)
Daniel (Rewerant)
Martha (Shent)
Nathalie (Turbożelek)
Olivia (Naorden)
Thomas (Maciej)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *