Konwent Balcon 2012

Zapraszamy do udziału w trzeciej, jubileuszowej edycji konwentu Balcon, który odbędzie się w Bytomiu, 21-22 lipca 2012 roku. Tym razem przeniesiemy się w realia spisków i zdrad, na najbardziej prestiżowych salonach Wszechimperium. Czy dasz się wciągnąć na tegoroczny bal?

Gdzie:  Państwowe Szkoły Budownictwa – Zespół Szkół i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bytomiu, Powstańców Śląskich 10.
Kiedy: 21-22 lipca 2012

Strona konwentu: http://balcon.com.pl/

Chcesz zgłosić punkt programu? http://balcon.com.pl/strona/program

W poprzednich odcinkach:

SEZON I – 2009

Wszechimperium, które od mileniów (pierwsza koronacja w Feycliff, wówczas królestwo Indevene, I rok Ery Wszechimperium) niepodzielnie sprawowało władzę nad kontynentem, boryka się z problemem rebelii, która wybuchła po wyzwoleniu ?Strefy H?, mieszczącej się na odległych wschodnich rubieżach. Siły imperialne toczą walki z rebeliantami na wielu frontach pod światłym przywództwem Jego Wysokości Imperatora oraz jego zaufanego dowódcy Generała Leonida Rabena. Za namową Archanioła Michaiła, Generał Raben wydaje zgodę na użycie, zbudowanej przez doktora Ramielskiego, superbroni RAMIEL. Imperium ostatecznie tryumfuje nad buntownikami, ale ich przywódczyni Joanna Shuchanova pozostaje nieuchwytna. Podczas wielkiego balu, mającego uczcić zwycięstwo dochodzi do aktu terrorystycznego, pałac zostaje zniszczony, a Imperator, wraz z rodziną znika?

SEZON II ? 2010

Od tragicznych wydarzeń z Balu Imperialnego upłynął rok. Przerażeni zniknięciem Imperatora obywatele jednomyślnie przekazali władzę w ręce Generała Leonida Rabena, który za swój nadrzędny cel obrał przywrócenie pokoju w granicach państwa. ?Strefa H? została płynnie skierowana w objęcia Imperialnej władzy, a pozostałości Świątyni Hidoi, niegdyś centrum ruchu oporu, przekształcone w muzeum. Podczas, gdy Generał Raben skoncentrował się na krzewieniu miłości do Imperium wśród obywateli, Archanioł Michaił Jeremiaszkow koordynował odbudowę klejnotu koronnego Imperium ? Pałacu Imperialnego. Kulminacją ich wspólnych działań była wielka feta, którą zgotowano w dniu zakończenia prac. Obywatele Imperium po dziś dzień pamiętają wielką gamę świateł, tańców, pięknych strojów i zabaw, które w tym dniu stały się ich udziałem. Uroczystości uświetnili swoim udziałem Andriej Yenonov ? reżyser i artysta, oraz Agafia Usada Alexandrowna ? Dyrektor Akademii Imperialnej. W międzyczasie młody pułkownik Matwiej Dajmosonowicz, zaufany adiutant Leonida Rabena oraz wschodząca gwiazda armii Wszechimperium, umacnia swoje wpływy na szczytach władzy.

Co tym razem będzie nas czekać?

NOWY SEZON III ? 2012

Nastały nowe czasy. Wszechimperium cieszy się okresem prosperity, pierwszy raz od wielu lat zaznając prawdziwego spokoju (wielu twierdzi, że okupionego zbyt wysoką ceną). Przeprowadzono wiele innowacji w państwie, dokonano wielu naukowych odkryć, za najważniejsze z nich należy uznać eksperyment doktora Ramielskiego, który otworzył bramę między wymiarami i zobaczył jak w alternatywnej rzeczywistości superbohaterowie zmagają się z najeźdźcami z kosmosu, zwanymi Taubami. Eksperyment został zakończony w momencie, gdy nie najmłodszy już doktor zaczął śpiewać piosenki zespołu muzycznego The Louders oraz krzewić teorię, że wojska Imperium, w tym Generalicja, powinny ubierać się w obcisłe trykoty i walczyć za pomocą muzyki. Doktora skierowano na przymusowy odpoczynek, spędza go w miejscu odosobnienia, najwyraźniej nosząc bieliznę na rajtuzach.

Generał Raben, choć nie zasiada na Imperialnym tronie, sprawuje swe rządy żelazną ręką tłumiąc wszelkie przejawy obywatelskiego nieposłuszeństwa. Na krok nie odstępuje go Archanioł Michaił. Nieprzychylne języki rozpowszechniają kłamstwa, jakoby to on stał za eksperymentem międzywymiarowym Ramielskiego i podszeptywał rozmaite niepopularne idee Generałowi. Wielu czołowych oficjeli Wszechimperium próbuje rozpracować zagadkę pochodzenia Jeremiaszkowa, a najbliższym odkrycia prawdy wydaje się być, awansowany niedawno ze stopnia pułkownika na generała, Matwiej Dajmosonovich. Ten młody strateg nie popiera polityki żelaznej ręki swojego pryncypała, jednak dość dobrze się z tym kryje. Matwiej widywany był w towarzystwie niejakiego Mostonova –  rzekomo wrogiego agenta. Służby kontrwywiadu, w osobie agentki Gryfinbell, próbowały przekazać Rabenowi informację o możliwej próbie puczu pod wodzą Dajmosonowicza, jednakże przechwycił je Jeremiaszow? Czyżby PAX IMPERIA trwał już zbyt długo? Już wkrótce staniemy się świadkami i uczestnikami szpiegowskiej rozgrywki pomiędzy lojalistami Generała Rabena, spiskowcami Generała Dajmosonowicza i agenta Mostonova, a gdzieś pomiędzy nimi stoi Archanioł Michaił Jeremiszkow, który toczy własną, podstępną, grę.

Więcej informacji na: http://balcon.com.pl/

Larpownia.pl obejmuje patronat medialny nad Balconem 2012 oraz otacza szczególną opieką blok fantastyczny na konwencie!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *