Nordavind już za kilka dni!

Jeżeli coś z poniżej podanych informacji nie zgadza się ze wcześniejszymi ustaleniami z Arcmage i Carrie, prosimy o natychmiastowy kontakt. Role zostaną przekazane bezpośrednio przed imprezą.

ROLE

Jarl, jego rodzina i świta:

 1. Jarl, Hakon Gunnerson (Krzysztof P.) ? mężczyzna w podeszłym wieku, władca tych ziem. Niegdyś wielki wojownik, dziś zmaga się z problemem głodu wśród swoich poddanych. Jego jedyny syn, Alvis, zaginął podczas wyprawy wojennej.
 2. Embla (Barbara P.) ? żona jarla. Piękna kobieta, będącą ozdobą dworu. Znana z łagodnego usposobienia i sympatii wobec Sunnivy. Wspólnie haftują, spędzając ze sobą wiele godzin.
 3. Hjordis Emblasdottir (Wilczyca) ? starsze z dwójki dzieci jarla. Jeszcze do niedawna była wojowniczą Skoeldmo, jednakże widmo głodu zmusiło jarla do wydania jej za mąż.
 4. Sunniva (Justyna G.) ? siostra jarla. Nie dała swojemu mężowi potomków, co wyjątkowo oboje martwi.
 5. Ragnarr (Jacek L.) ? mąż Sunnivy i dowódca straży. Zasłynął w wielu bitwach jako dzielny berserker.
 6. Ingmar (Kidan) i Ingvar (Kidan) ? bliźnięta. Znani zawadiacy, będący najlepszymi wojownikami w straży jarla. Nawet Ragnarr nie jest w stanie ich odróżnić.
 7. Eir (Duch) i Sigrun (Shampoo) ? Skoeldmo z drużyny Hjordis, wiernie służące jej od wielu lat. Przybyły dzisiaj, by wesprzeć ją w tym smutnym dla nich dniu. Przybyły do siedziby jarla, prowadząc ze sobą spotkanych po drodze wędrowców.

Poselstwo:

 1. Sigurd Borgirsson (Kijek) ? władca sąsiednich ziem i przywódca poselstwa. Niewiele osób miało dotąd okazję go poznać, lecz jego przybycie zwiastuje koniec głodu.
 2. Leifr Sigurdsson (Mojżesz) ? syn Sigurda, który przybył poślubić Hjordis, co właściwie czyni go przyszłym dziedzicem ziem jarla Hakona. Sprawia wrażenie osoby dumnej oraz zdystansowanej.
 3. Bjarni Bjarnisson (Mercol) ? przyboczny i przyjaciel Leifra. Wygląda na dobrego wojownika, lecz jego maniery pozostawiają nieco do życzenia.

Wolni ludzie:

 1. Asmundr (Wojtek M.) ? kartograf, szkutnik i rybak w jednym. Zawadiaka, który (jak sam twierdzi) był w Vinnlandzie i podobno trzyma w domu syrenę na smyczy.
 2. Meri Dagrunsdottir (Anastasis) ? obrotna handlarka o niezwykłym uroku osobistym. Pozostaje nadal niezamężna, jednak ma niezwykłą smykałkę do interesów, która pozwala się jej utrzymać. Zajmuje się sprzedażą znalezisk Asmundra.
 3. Erla Zielarka (Agnieszka R.) ? młoda dziewczyna, która niejednemu pomogła swoją znajomością ziół.
 4. Ivar Sveinsson (Adam P.) ? myśliwy, zamieszkujący wioskę od paru lat. Od czasu głodu, tylko on potrafi znaleźć zwierzynę, zaopatrując mieszkańców w mięso.
 5. Halli Tryggvison (Alavar) ? mistrz kowalski.
 6. Inaluk (An’nah) ? cyruliczka i akuszerka w jednym. Ta egzotyczna dziewczyna, była niewolnica, została przywieziona z wyprawy wojennej przez jarla Hakona. Ratując jego żonę podczas trudnego połogu, zyskała wdzięczność władcy, a tym samym ? wolność.
 7. Brat Radogost (Przemek W.) ? duchowny chrześcijański. Przybył zza Bałtyku, by krzewić swą wiarę. Został przyjęty na dwór, by mógł przeczekać zimę ? stało się to za wstawiennictwem dobrego serca Sunnivy.

Kapłani:

 1. Ulfr (Thobi) ? kapłan na służbie jarla. Ślepy i stary, jednak nie na tyle, by nie móc przeprowadzić ceremonii zaślubin.
 2. Sigurbjorg (Qadesh) – rezolutna staruszka posiadająca kramik z różnościami. Wróży, sprzedaje dziady i amulety. Została zaproszona na dwór, gdzie cieszy się szacunkiem i sympatią wszystkich, poza Ulfrem.

Wędrowcy:

 1. Runi Poszukiwacz (Curtis) ? starszy mężczyzna, jeden z dwóch, który zgubił ścieżkę w czasie śnieżycy. Przemarznięty i głodny, został przyprowadzony na dwór przez Skoeldmo.
 2. Ari Olafursson (Mincerz) ? młody skald opiekujący się starszym towarzyszem. Na jego przybycie wszyscy zareagowali z entuzjazmem, wszak wkrótce ma się zacząć wesele.

Zgłosiło się mniej osób niż przewidywaliśmy, więc pracownicy cateringu poprosili nas o zebranie dodatkowych 10zł od osoby ? w przeciwnym wypadku impreza stanie się dla nich nierentowna. Jeżeli nie uda się nam zebrać tych pieniędzy, powinniśmy ich o tym poinformować; wtedy uczestnicy larpa będą musieli zakupić część zimnych napoi we własnym zakresie. Z racji tego, że jesteśmy zadowoleni ze współpracy z tą firmą, a także z cen, jakie oferuje, prosimy Was o zagłosowanie w poniższej ankiecie.

Larp zostanie rozegrany na mechanice DKWDDK.

Macie utwory, bez których nie wyobrażacie sobie Sylwestra? Chcecie urozmaicić naszą playlistę? Zapraszamy do przynoszenia na pendrive?ach własnych utworów :)

Jeżeli jesteście w posiadaniu rzeczy, które mogą pasować klimatem do larpa, weźcie je ? sala z pewnością na tym zyska wizualnie.

Pozdrawiamy i do zobaczenia!

 1. Pierwszy cud się wydarzył… znaczy są role :)

  Nie obiecuję, że uda mi się wykombinować strój woja Vikinga przez te kilkanaście godzin, ale zobaczymy… liczę na kolejny cud.
  Postaram się przynieść typowe co się da – są szanse na jakieś plastikowe miecze czy toporki…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *