Wojny Klonów: Pierwsza Wyprawa „Nadziei”

?Współdziałając, osiągamy więcej, niż w pojedynkę.?

Wojna Klonów trwa! Kiedy kolejne galaktyczne bitwy kończą się zwycięstwami przerażającego generała droidów Grievousa, senat szuka rozwiązań, które pomogłyby wesprzeć dzielnych żołnierzy republiki w bezlitosnej walce. Kiedy spory między politykami trwają, żołnierze Republiki otrzymują szansę odwrócenia losów wojny! Dzięki zaradności utalentowanych inżynierów, na Kuat zostały zakończone prace nad nowym prototypem frachtowca. Jeżeli się powiedzie, Wielka Armia Republiki uzyska broń, która da szansę obrońcom sprawiedliwości pokonać swojego bezlitosnego wroga i przywrócić pokój w galaktyce. Brygada wyśmienitych specjalistów wyrusza, aby przetestować nowy statek…

Autorzy: Narien, Samalai
Gdzie:
Zielony Kontrabas, ul. Miodowa 14
Kiedy: 17 marca 2013, 17:00
Realia:
Gwiezdne Wojny, Wojny Klonów
Klimat:
sci-fi, przygoda, obyczajowy
Liczba miejsc: 11
Zapisy: samalai@larpownia.pl

Zapowiedź:
Lot próbny nowoczesnego frachtowca wojennego jest oczywiście misją ściśle tajną. Prototyp tego statku otrzymał nazwę „Nadzieja”. Jeśli lot wykaże, że okręt spełnia wszelkie normy, będzie produkowany jako model SX3. Ze względu na innowacyjne rozwiązania zastosowane w stworzonym w stoczniach na Kuat prototypie, do pierwszego lotu przydzielono wybitnych specjalistów. Wszyscy z nich są ochotnikami, którzy sami zgłosili się, by testować nową jednostkę. Chociaż lot zapowiada się spokojnie, załoga ma wystawić okręt na rozmaite próby, które w pełni sprawdzą jego możliwości. Cały test odbędzie się oczywiście z dala od terenów objętych działaniami wojennymi.

Role:
Poniżej znajdują się tylko koncepty postaci. Opisy zostaną uzupełnione w momencie, kiedy rola zostanie już zaklepana, a gracz wybierze rasę, którą chce grać. Wybierając ją należy mieć pewność, że jest się w stanie przygotować stosowną charakteryzację. Płeć postaci jest dowolna, chyba że zaznaczono inaczej.

1. Generał – rycerz Jedi, nadzorujący misję w imieniu Zakonu. (Astela)
2. Księżniczka – córka głowy jednego z rodów korporacji Kuat Drive Yards. Reprezentuje stocznię w imieniu swojej matki. Rzecz jasna, jest to rola żeńska. (Markotka)
3. Kapitan – dowódca statku, mimo młodego wieku zdążył zasłużyć się w bitwie o Geonosis. (Sam Polis)
4. Pierwszy Oficer – wybrany ze względu na swoje doświadczenie. Przewodził już załogom wielu okrętów. (Qmis)
5. Pierwszy Pilot – pochodzący z Mandalory prawdziwy as przestworzy.  (Wolfi)
6. Drugi Pilot – choć dotąd nie brał udziału w żadnej dużej bitwie, ma najlepsze wyniki na symulatorze. (Borys)
7. Kanonier – wyszkolony na Kamino klon będący żołnierzem Wielkiej Armii Republiki. (Pepcok)
8. Inżynier – niezwykle skrupulatna i rzetelna osoba, o krok od przejścia na emeryturę. Lot testowy jest jednym z ostatnich, spokojnych zadań, których się podejmuje. (Xelox)
9. Asystent Inżyniera – uzdolniona latorośl inżyniera. Drobna budowa umożliwia mu dostęp do wszelkich zakamarków statku. (Dorris)
10. Medyk – lekarz i psycholog pokładowy w jednym. Choć nie przewiduje się jego większej aktywności, przepisy bezpieczeństwa wymagają, by był na pokładzie. Rola żeńska. (Wilczyca)
11. Droid kuchenny – niezbędne zaplecze gastronomiczne każdego okrętu. (Frid)

Każda osoba, która zagra nie-człowiekiem, może liczyć na dodatkowy bonus w postaci zdolności specjalnej. Zależy nam, by na larpie pojawili się nie tylko ludzie, ale i przedstawiciele innych ras. Mistrzowie gry rezerwują sobie prawo odrzucenia propozycji jakiegoś gatunku, jeżeli uznają, że nie odpowiada im ona do wizji larpa, czy uniwersum.

Uwagi:
Istotnym elementem będzie symulator dowodzenia i pilotowania okrętem wojennym, wraz ze wszystkimi jego elementami. Większość członków załogi jest potrzebna do kontroli pewnych procesów podczas manewrów, dlatego w trakcie larpa duży nacisk będzie kładziony na kooperację i wykonywanie w odpowiednim czasie przypisanych postaci czynności.

W trailerze głosu narratorowi użyczył Janusz „Ivellios” Kamieński. Dziękujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *