W cieniu Drakenhofu III: Turniej

Bez nazwy-1

Radujcie się i cieszcie, albowiem na ziemi von Fennwartów w miasteczku Nachtchafen, odbędzie się turniej rycerski, na który wszyscy mieszkańcy Waldenhof – a nie tylko szlachta – zostają zaproszeni! Uczcijmy wybór nowego lektora, Arnfrieda z Eglig, i cieszmy się zwycięstwem Baroneta von Trautzena nad zwierzoludźmi!

– herold ogłaszający zbliżający się turniej

Autor: Samalai
Gdzie:
Zielony Kontrabas, ul. Miodowa 14;
Kiedy: 26 maja, 18:00
Realia:
Warhammer Fantasy Role Play
(Inspirowane Grą o Tron oraz odrobinę Wiedźminem)
Klimat:
intrygi dworskie, polityka, tajemnica
Miejsce akcji: Sylvania, okolice Nachtchafen
Mechanika: DKWDDK
Zapisy: samalai@larpownia.pl

Grupa na facebooku

Zapowiedź
Baronet von Trautzen, cieszący się statusem bohatera,  obdarzony jest szacunkiem i sympatią wszystkich mieszkańców Sylvanii. Rozeszły się jednak plotki, jakoby jego ród nie został w żaden sposób uhonorowany za zwycięstwo, a ponadto na spotkaniu w zamku von Waldenów ewidentnie odmówiono mu tego zaszczytu. Przebywając w gospodzie, usłyszałem rozmowę kilku z pomniejszych szlachciców, którzy pytali siebie nawzajem, czy zgodne z obyczajem jest tak traktować bohaterów wojennych?

Chociaż różne zdania mają tutejsi na temat najazdu von Trautzenów na wioskę von Schwartzhafów oraz na przekazanie Naubonum Zakonowi Płonącego Słońca, pewne jest, że ludzie coraz głośniej domagają się oddania bohaterowi należnych mu honorów.

Tymczasem kilku z wasali rodu von Schwartzhafów, którzy obecni byli w stolicy, wykazuje wyjątkowo butną i awanturniczą postawę. Rozpoczęli nawet jedną bójkę podczas pijatyki, głośno wykrzykując o niesprawiedliwościach, jakich doświadczył ich suweren z ręki rzekomych wrogów. Darli się również wniebogłosy, że oskarżenie Franza o próbę fałszerstwa jest paskudną szykaną.
Jednakże decyzja Baronowej stała się faktem. Schwartzhafowie stracili prestiż z racji ostatnich wydarzeń, a spór o Naubonum został na ten moment rozstrzygnięty. Kilku z kupców  podczas targu powiedziało mi nawet, że Beatrix von Walden jest równie mądra jak jej mąż Severin i że za jej rządów Sylvania rozkwitnie jak za czasów sławnej Sophii.

Dodam, że zapytano mnie: ?Wiadomo przypadkiem, czy młoda Baronowa po okresie żałobnym nie będzie rozglądała się za godnym siebie małżonkiem??

Wszystkie te przykre wydarzenia przyćmiewa jednak zbliżający się turniej, zorganizowany przez ród von Fennwartów nieopodal Nachtchafen. Do uczestnictwa zostali zaproszeni rycerze z każdego dużego rodu. Szykuje się wielkie widowisko, albowiem zapowiedziano, że oprócz turnieju w walce na miecze, odbędą się również: konne potyczki na kopie, konkurs strzelecki, pokazy zorganizowane przez ogniomistrzów, jarmark. Mieć miejsce będzie również to, co stało się przyczyną zorganizowania całego przedsięwzięcia: pojedynek między Siegfriedem von Carstainem a Kristoffem von Fennwartem.

W Sylvanii rozniosła się również wieść o śmierci lektora Sigmara, który zmarł miesiąc temu z przyczyn naturalnych. Nowy przedstawiciel kościoła to niejaki Arnfried z Eglig. Szlachetnie urodzeni mogą narzekać na wybór kapłana pochodzącego ze stanu chłopskiego, jednakże rozeszła się plotka, jakoby nowy lektor był człowiekiem przekupnym.

Zgrywa się to z pracami budowlanymi w Waldenhof oraz budową faktorii w Mikalsdorfie, o czym ostatnio również krążyły liczne wieści.

Informacje
Jeżeli będzie ładna pogoda, brane jest pod uwagę zorganizowanie dramy w terenie (więcej informacji zostanie udzielonych bliżej terminu spotkania).

Wpływ na kościół Sigmara: udzielając łapówek kościołowi Sigmara, można wpływać na treści, które wykrzykiwane są z ambony w Waldenhof.

Chcesz dołączyć?

Do dramy można dołączyć w każdym momencie, wystarczy wysłać swoje zgłoszenie na adres mailowy: samalai@larpownia.pl. Zasady tworzenia postaci są opisane tutaj.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *