Kochanica

kochanica

 

Autor: Michał ?Samalai? Ladra
Saga: Władcy, część druga
Gdzie: Lokum, ul. Pijarska 5, Kraków
Kiedy: 15 lub 16 listopada (niedziela), 17:00
Realia: Wilkołak: Odrzuceni, fikcja historyczna
Klimat: nadworne zaloty, bezlitosna polityka, mistycyzm
Mechanika: DKDWDK
Wydarzenie na facebooku.

Zapisy: samalai@larpownia.pl (w wypadku problemów: samalai.larpownia@gmail.com)
W związku z ostatnimi problemami z pocztą, zalecam wysłać zgłoszenie na oba adresy.

Kobietą jestem ponad miarę swoich czasów,
nie bawią mnie umizgi bladych lowelasów,
ich miękkich palców dotyk budzi obrzydzenie,
już wolę łowić zające i jelenie,
ze wstydu potem ten i ów,
rzekł o mnie niewyżyta niemra,
i pod batogiem nago biegł.
po śniegu, dookoła Kremla.

–  Jacek Kaczmarski „Sen Katarzyny II”

Zapowiedź
„Niedługo po tym, jak udało mi się kupić od waszmości chłopów z Piotrowa, dzięki czemu uzupełniłem swoje włości, praca ruszyła na nowo. Wciąż nie mogę uwierzyć, że tak lekko posłano moich wszystkich poddanych na Syberię. Było wśród nich kilku moich krewniaków, jednakże byłem w pełni świadom, że wychylanie się może tylko przypieczętować mój los. Tymczasem zbliżała się zima, a spichlerze, psia krew, puste. Taka już dola Polaka mieszkającego na Rusi.

Nie dziwić Waszmości powinno moje zaskoczenie, kiedy przypomniano sobie o mnie – akurat  w tych trudnych czasach. Zaproszono mnie na dwór moskiewski. Ręka, która skreśliła list, niechybnie należała do Borowicza, pana z plemienia Władców Burz. Bądź co bądź, choć na Kremlu oczekuje mnie miała intryga, nie umiem ukryć zadowolenia z faktu zobaczenia się ze starą watahą, jak i napełnienia żołądka smakołykami. Przyznam, że nie łatwo być samotnym wilkiem. Niepokoi mnie jednak fakt, że list, mimo charakterystycznego pisma, podpisany został przez kogoś innego – najpotężniejszą kobietę carskiej Rosji. Skreśliła ona te oto słowa:

Z łaski Bożej imperatorowa i samowładczyni Wszystkich Rusi, Moskwy, Kijowa, Nowogrodu i Włodzimierza, caryca Kazania, Astrachania, Syberii i Chersonezu Taurydzkiego, pani Pskowa, wielka księżna Smoleńska, Litwy, Wołynia i Podola, księżna Estonii, Inflant, Kurlandii, Semigalii, Żmudzi, Karelii, Tweru, Jugorska, Permu, Wiatki, Bułgarii, Pani i Wielka Księżna Niżnego Nowogrodu, Czernihowa, Riazania, Połocka, Rostowa, Jarosławia, Biełozierska, Udoru, Obdorska, Kondy, Witebska, Mścisławia, etc. etc. hegemonka wszystkich krajów Północy, pani kraju Iberii, carów Kartli i Gruzji, kraju Kabardy, książąt Czerkiesów i górali, etc. etc…

Caryca Katarzyna II”

Konwencja i stroje
Zazwyczaj larpy stawiają na konkretnie postawione przed graczami zadania. Mając przesyt tej konwencji, postanowiłem zrobić coś zupełnie innego. Dlatego też ?Caryca?, podobnie jak wcześniej ?Poeta?, będzie kładła nacisk na teatralność i grę aktorską. Moim celem – jako twórcy – jest stworzenie ciekawych sylwetek psychologicznych, Waszym natomiast będzie ich odegranie. Nie jest to larp dla nieśmiałych – oczekuję ekspresji, a nie cichego knucia po kątach. Zależy mi, by ludzie otrzymali role, które są odmienne od tych, do których przywykli. Dzięki temu będą one wyzwaniem dla uczestników.

Role
Role tym razem uzgadnia się bezpośrednio ze mną.

Podziękowania i szacunek dla Jacka Kaczmarskiego za stworzenie utworów: „Sen Katarzyny II” oraz wszystkich części „Obławy”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *