Wild Wild Larp II

plaka2tmalyautor plakatu: Mateusz „Ero” Pabisek


Autorzy:
Mateusz „Ero” Pabisek, Monika „Wilczyca ” Grzebyk
Gdzie: Bukowina Piwnica, ul Topolowa 42
Kiedy: 15.03.2014r.
Konwencja: Sześciostrzałowa!
Mechanika: DKWDDK, K5
Zapisy: pabisek.mateusz@gmail.com

Wydarzenie na Facebooku

Zapowiedź
Dziki Zachód jak zwykle okazuje się być jeszcze dzikszym. W Los Cojones Grande, mieście łowców głów, ktoś zgarnął głowę, za którą z pewnością polecą inne.
Miejscowy Federal Marshal został zabity, a na jego miejsce w ekspresowym tempie został przysłany kolejny, jeszcze bardziej wredny i bezlitosny.
Od razu zabrał się za porządki w „jego” mieście. Delikatna równowaga spieprzyła gdzieś daleko na prerię, nad głowami świstają kule i nawet spokojnie nie można się napić cholernego piwa.
Marshall zagonił wszystkich do saloonu i rozpoczął pranie brudów, nikt nie jest świętym, a sprawa przybrała jeszcze większego rozmachu, gdy na spowiedzi przyciągnięto kilku mieszkańców pobliskiej La Puty, gdzie niecały miesiąc temu miały miejsce burzliwe zajścia pomiędzy hodowcami koni.
W sytuacji gęstej jak smoła, nikt nie chce zostać kurczakiem obdartym z pierza…


Opis

Po wielu latach zapowiadania, w końcu pojawia się kontynuacja „La Puty”, jak zwykle możecie porzuć sobie tytoń/słomkę, nabluzgać na parszywą obsługę i zastrzelić kogoś, gdy tylko na Was krzywo spojrzy. Obiecywana duża ilość pokręconych motywów i pomyłek na kartach postaci :)


Role

Byłoby fajnie, aby osoby grające w pierwszej części, wcieliły się w swoje poprzednie postacie. W tym celu proszę się zgłaszać do nas przez PW :)
Nowi gracze, wcielający się w stare postacie, dostaną od nas informacje, co działo się w poprzedniej części.

 

Mieszkańcy Los Cojones Grande

Rupert Rakes [M] – nowy Federal Marshal. Pojawił się w mieście dzień po śmierci poprzedniego. Człowiek o głębokim umyśle i jeszcze głębszej kieszeni.

Raymond „Płaszczka” Sting [M] – miejscowy przedstawiciel prawa, nie można mu zarzucić uchybień w wykonywaniu swojego zawodu, jak również posiadania choćby szczątkowych umiejętności społecznych.

Amanda Needle [K] – daje życie i odbiera pieniądze, najlepiej wykształcona lekarka w promieniu wielu setek mil. Właściwie to jedyna, ale kto by się tym przejmował.

 

Przyjezdni z La Puty

Charley White [M] – człowiek zwany koniem. Właściciel jedynej w La Pucie hodowli koni, podobno potrafi już nawet z nimi rozmawiać. Jakiś czas temu zakupił duże ranczo, podwajając tym samym swoje ziemie.

Edgar Allan Poey [M] – osoba, która, gdy już zejdziesz z tego padołu, uchroni cię przed sępami. Jednym słowem przerażający grabarz o bladej skórze. Akurat zabrał ze sobą trumnę idealną na poprzedniego przedstawiciela prawa, i jeszcze jedną na przyszłego…

Avrelle Truecolor [M] – były pracownik Billa Paxtona, który miesiąc temu zginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Znany ze swojej praworządności.

„Szczęściarz” Luke [M] – chodząca gorzelnia, przypałętał się z innymi z La Puty. Krążą plotki o tym, że potrafi wypić duszkiem całą butelkę whisky. Ten, który rozpuszcza te plotki jest idiotą, sam widziałem jak wypił dwie…

 

Zamknięci w areszcie

Młody Chłopak [M] – oskarżony o zabicie Federal Marshala, wrzeszczy zza krat, że jest niewinny, ale oni wszyscy tak robią…

„Rzeźnik” [M] – ukrywający się poprzednio w La Pucie seryjny morderca, ścigany listem gończym. Wrzeszczy, że jest niewinny, ale sami wiecie…

 

Przyjezdni

Georgia Carmack [K] – przedstawicielka ” West Coal Company”, przybyła do miasta, aby w imieniu kompanii nawiązać współpracę z lokalnymi.

Deloris Cartier [K] – misjonarka opiekująca się potrzebującymi. Przeprowadza zbiórkę pieniędzy na budowę hospicjum. Widać, że zabrała się ostro do roboty, bo jedną ofiarę losu już znalazła.

Pacjent [M] – biedak, którym opiekuje się misjonarka. Cały zabandażowany i bredzący coś pod nosem.

Carmine Cellar [K/M] – łowca nagród, który postawił/a „Rzeźnika” przed obliczem sprawiedliwości. Teraz niecierpliwie czeka na wypłatę należnej nagrody.

„Nie Twój zasrany interes!” [M] – przyjechał do miasta ze dwa dni temu, podobno ktoś chciał dowiedzieć się o nim czegoś więcej, podobno dostał tę informację, ale nie ma już głowy żeby się nią podzielić…

Rose [K] – narzeczona chłopaka siedzącego w areszcie. Wygląda na zagubioną i nie wiadomo, które z nich bardziej potrzebuje pomocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *