Ja Stawiam VII: Utopiony Bóg

10717497_280644192143696_127347723_n

Autor: Michał ?Samalai? Ladra, Wojciech „Reverant” Dębiak
Gdzie: Zalew Bagry
Kiedy: 3 października, 20:00
Realia: Saga Pieśni Lodu i Ognia
Klimat: nieco mistyki, trochę polityki, dużo biesiadowania
Mechanika: DKWDDK
Zapisy: samalai@larpownia.pl

Strona wydarzenia na fb

Zapowiedź:

Były to czasy, kiedy Żelaźni Ludzie oddawali pokłon królowi zasiadającemu na tronie z morskiego kamienia. Władcy, wedle starych tradycji wybieranemu przez kapitanów i lordów skał na Wiecu. Wedle woli Utopionego Boga.

Zieloni jasnowidze jako jedyni widzą, że za pięćdziesiąt lat na Westeros pojawi się Aegon Zdobywca, który zjednoczy Siedem Królestw. Tymczasem Żelazne Wyspy są wolne, a panowanie ich ludu rozciąga się nadto na Dorzecze, które w przyszłości stanie się lennem Tullych. Ludzie z Zielonych Krain obawiają się morskiego ludu… i słusznie, albowiem jego przedstawiciele przybywają na wybrzeża, aby łupić tych, którzy nie są prawdziwymi wojownikami.

Siedmiu to bogowie słabości i klęsk. Gorszy jest od nich jednak Bóg Burzy, który toczy odwieczną wojnę z morzem. Dlatego potrzeba nam bohatera i władcy, by zjednoczył lud w walce ze sztormami.

?To co jest martwe nie może umrzeć, lecz odradza się twardsze i silniejsze.?

Wzgórze Nagga to miejsce, na którym tradycyjnie ma się odbyć Wiec Królów. Harwyn Hoare dołączył do Utopionego Boga, by na wieczność ucztować wśród syren i morskich wód. Na Starą Wyk przybyło wielu kapitanów, pragnących przemówić do Żelaznych Ludzi. Któryś z nich zostanie wybrany, a na jego głowę zostanie włożona korona z drewna wyrzuconego przez morskie fale, by do końca żywota władał Wyspami i Dorzeczem.

Na statkach przywieziono jeńców, branki, łupy oraz historie, które, jak się okaże, mogą zmienić historię świętego zgromadzenia ku czci Utopionego Boga…

Do obejrzenia:
Historia Żelaznych Wysp
Utopiony Bóg

Informacje:
Zapraszamy wszystkich na kolejną odsłonę larpa Ja Stawiam, będącego zarazem świętem z okazji siódmej rocznicy działalności Larpowni. Samą grę pragniemy podzielić na dwie części: pierwszą z nich będą rytuały do Utopionego Boga. Tutaj część larpa odbędzie się w wodzie, dlatego też prosimy nie spożywać na początku zbyt dużej ilości napojów alkoholowych.

Na larpie będzie duże ognisko, przy którym będzie można się wysuszyć i ogrzać.

Drugą częścią natomiast będzie klasycznie już Ja Stawiam, stąd też wskazane jest przyniesienie sobie alkoholu i ucztowanie wraz z innymi żelaznymi ludźmi. Nie wypada zresztą, by podczas Wiecu Królów być w pełni trzeźwym…

Więcej szczegółów wkrótce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *