Jihad

Brakowało Wam retro larpów osadzonych w starym Świecie Mroku z mechaniką na karty oraz wielką walką na sam koniec gry? Po tegorocznej konferencji KOLA postanowiłem wyjść Wam naprzeciw! Zapraszam więc na zabawę w starym stylu w settingu, który wielu kojarzy się właśnie z larpami sprzed kilku lat.

Autor: Michał ?Samalai? Ladra
Gdzie: pub ?Podkowa?, plac Wolnica 10
Kiedy: 6 luty, 18:00
Realia: cWoD
Klimat: kilkupoziomowa intryga, walka o władzę i wpływy
Mechanika: K5
Zapisy: samalai@larpownia.pl lub prywatna wiadomość na Facebooku

Zapowiedź:
Książę został zamordowany.

Owa wieść rozniosła się wśród krakowskich Spokrewnionych w tempie wprost zastraszającym. Nie powinno to jednakże nikogo dziwić. Piotr, zwany częściej Nieśmiertelnym Królem, rządził nieprzerwanie przez ostatnie trzy wieki, gwarantując lokalnym nieumarłym spokój i stabilność. Na wzór swoich trzód krakowska Rodzina ma zwyczaj podtrzymywać status quo, co wielokrotnie okazywało się niezbędne w obliczu kruchości tutejszych struktur i dawało jednocześnie podstawy, aby stary Ventrue mógł władać.

Teraz wszystko może się zawalić niczym domek z kart.

Seneszal Dominika Biernacka próbuje poradzić sobie z zaistniałą sytuacją, widać jednak, że ta wymyka się spod kontroli. Zamieszanie ogarnęło wszystkie trzy charakterystyczne dla Krakowa grupy Kainitów. Każdy widzi słabość nieumarłej. Czy jest to jednak zaskoczeniem? Uwikłana w biurokrację doradczyni Króla nigdy nie miała ambicji, aby rządzić.

Starsi tymczasem nie szczędzą wysiłków, aby zająć królewski tron po Piotrze, wykorzystując przy tym wszelkie zgromadzone wpływy. Walka o władzę jest agresywna, a Primogeni wydają się nie znać kompromisów. Policja odnotowała zwiększenie przestępczości, a sytuacja balansuje na granicy złamania Maskarady. Trwa przy tym wyścig o poparcie wśród młodszych członków Rodziny. Czy właśnie ono okaże się kluczem do władzy?

Wydaje się, iż szczególne znaczenie ma tu zrzeszenie ?Młode Smoki?, którego trzonem jest grupa małoletnich, acz wpływowych wampirów posiadających sojuszników i kontakty w nowoczesnych korporacjach. Ponieważ korzystają z nowych technologii oraz nadążają za zmianami wśród trzód, od lat byli ważnym fundamentem dla władzy Piotra. Czy Starsi ich zignorują?

Trzecią grupą, również posiadającą ogromne znaczenie w aktualnej sytuacji, są dość dobrze zorganizowani Anarchiści, przeciwstawiający się porządkowi narzuconemu przez Camarillę. Co ciekawe, to przede wszystkim oni żądają wyjaśnień co do śmierci Piotra, jednocześnie rzucając oskarżenia na prawo i lewo. Głupotą byłoby bagatelizować tę najbardziej energiczną grupę nieumarłych.

Oczywiście nie są to jedyne osoby, które mogą tego dnia wpłynąć na sytuację w Krakowie.

Elizjum wypełniają tłumy. Choć minęło dopiero parę dni od zagadkowej śmierci Nieśmiertelnego Króla, nikt nie zamierza zwlekać ze swoimi działaniami. Wiadomo, że nadszedł czas, aby skorzystać z nagromadzonych przez ostatnie dziesięciolecia czy nawet wieki wpływów. Szantaże, stare przysługi, zobowiązania oraz nadprzyrodzone moce będą dzisiaj kształtować los Krakowa. Część Rodziny skupiła się na zdobyciu władzy, inni pragną zachować porządek w mieście, a jeszcze kolejni chcą rozwiązać tajemnicę morderstwa potężnego władcy Krakowa. W całym tym zamieszaniu i intrygach oczywista dla zgromadzonych w Elizjum Spokrewnionych pozostaje jedna rzecz. Ten, kto tego wieczora opuści miejsce spotkania, wypadnie z walki o wpływy w mieście.

Informacje dodatkowe:
Jedyną nieco nowatorską rzeczą, jaką planuję na larpie, jest system walki o wpływy w poszczególnych częściach miasta, który będzie wzorowany na Pazaaku. Zasady oraz spis ról już wkrótce! Pojawią się one w wydarzeniu na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *