Bal u Doży: Ostatni Pocałunek

Venezia_carnevale_1

Autorzy: Anna ?An-Nah? Łagan, Katarzyna ?Azik? Braciak
Gdzie: Klub Imaginarium, Kraków ulica Dietla 64 
Kiedy: 31 Grudnia 2015, godzina 18:00 (larp od godziny 19 do 23, potem świętowanie nowego roku)
Realia: Wenecja , rok 1797
Zapisy: bal.u.dozy@gmail.com
Ilość miejsc: do 50 0sób (minimum 20)
Koszty: 60 złotych, 55 złotych do 8 grudnia

Zapowiedź:
Wenecja, Anno Domini 1797

Francuzi czekają u bram, na ulicach kłębi się niezadowolony lud, lecz w pałacu doży czas stanął w miejscu. W skąpanych w świetle salach bawią się możni niegdyż wspaniałej Republiki Weneckiej. Odziani we wspaniałe stroje, wirują w tańcu, ukryci za bogato zdobionymi maskami

Nie masz pewności, czyje oczy spoglądają na Ciebie zza maski. Czy to na pewno Twój kochanek, z którym potajemnie się spotykasz w trakcie balu? Jego palce są zimne jak lód, a spojrzenie nieobecne, jakby w ogóle cię nie rozpoznawał. A może to tylko złudzenie, spotęgowane grą świateł? Tej nocy niepewność towarzyszy każdemu Twojemu ruchowi w pałacu doży. Lawirujesz pomiędzy tańczącymi. Rozpoznajesz zarówno swoich krewnych i wrogów. Nie możesz mieć jednak pewności, kto skrywa się za maską i co kryje się w cieniach. Bale takie, jak ten zawsze były okazją do intryg. Zwłaszcza teraz, gdy wielu szepce, że dni Republiki są już policzone; tylko kwestia czasu, nim wkroczy Napoleon lub wzburzony lud. Napięcie wisi w powietrzu, a lęk przed sztyletem w mroku nocy wydaje się być uzasadniony.

… zaś krew ma słodki smak.

W kanale, między kołyszącymi się leniwie gondolami, unosi się ciało. Kiedy wstanie świt, czyja twarz zostaną rozpoznane? Dla kogo bal zakończył się nim dotarł do pałacu? Krew już została przelana. A nim noc się skończy, popłynie jej jeszcze więcej, zwiasując początek wydarzeń.

Nim to nastąpi, Republika Wenecka bawi się.

Po raz ostatni.

Informacje:
Klimat larpa to mieszanka elementów historycznych z baśniowymi, ważnym elementem będzie przenikanie się światów.

Larp jest częścią imprezy sylwestrowej, która odbędzie się w klubie Imaginarium. Oprócz larpa planowanych jest wiele innych atrakcji dla uczestników, zarówno tych biorących, jak i nie biorących udziału w larpie. Informacje o wydarzeniu znajdują się tutaj

Koszt imprezy to 60 złotych, przy wpłacie do 8 grudnia – 55 złotych. W cenę wliczony jest catering.

Dane do wpłaty zostaną podane wkrótce, będzie można też zapłacić w dniu imprezy na barze.

W ramach imprezy przewidziany jest kurs tańców klasycznych, między innymi walca angielskiego.

Impreza oraz larp odbędą się w klubie Imaginarium, przy ulicy Dietla, w centrum Krakowa, zaledwie dziesięć minut piechotą od rynku głównego. w okolicy znajduje się kilka hosteli, jeden z nich tuż nad klubem.

 

* Zdjęcie na licencji Creative Commons. Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Venezia_carnevale_1.jpg

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *