Łowca Marzeń – Preludium

Serdecznie zapraszam wszystkich fanów świata Dixie Land, Steampunku, Victoriany i/lub wampirów na pierwsze spotkanie dramy „Łowcy Marzeń”, która będzie odbywała się cyklicznie (raz w miesiącu) w klubie Steamland. Pragniesz stać się częścią romantycznej opowieści, mówiącej o Luizjańskiej arystokracji, tajnej technologii, szpiegach i wojnie? Przybądź w tą niedzielę, aby wziąć udział w preludium.

Preludium jest larpem wprowadzającym do konwencji i otrzymujecie na nim gotowe postacie, napisane specjalnie na tą okazję. Nie ma obowiązku wzięcia udziału w grze, by zagrać w następnych odsłonach – to wydarzenie jednak pozwoli Wam wejść w klimat „Łowcy Marzeń”. Serdecznie zapraszamy!

Autor: Michał „Samalai” Ladra
Gdzie: Steamland, ul. Dietla 64, Kraków
Kiedy: 17 kwietnia 2016, 20:00
Realia: Dixie Land, Wojna Secesyjna 1861 roku.
Klimat: steampunk, victorian vampire
Mechanika: DKWDDK Dixielandu
Ilość miejsc: do 15-tu (od pierwszej odsłony nie ma już limitów)
Planowany czas gry: do 23:00.
Zapisy: samalai@larpownia.pl, lub na prv facebooka

Wydarzenie na facebooku
Strona internetowa świata gry

Inspiracja muzyczna: Abney Park – Airship Pirate

Zapowiedź:
Łowca Marzeń, prototypowy sterowiec zaprojektowany przez Cech Technomantów z Montgomery pod czujnym okiem Henriego Julesa Giffarda – wbił się w powietrze na przeddzień wojny, a tą zastał unosząc się już w powietrzu. Zasponsorowany przez Lożę z Nowego Orleanu, miał zapewnić stałe połączenie stolicy Hrabstwa z Nowym Jorkiem, ważnym miastem Unii. Chociaż władze obu skonfliktowanych stron Wojny Secesyjnej zapewnili Łowcy neutralność w trakcie konfliktu, nikt nie łudził się, że stanie się on areną intryg oraz działań szpiegów. Oficjalnie jednak, zakazano wejściu na pokład jakimkolwiek żołnierzom oraz służbom zarówno Jankesów, jak i Konfederatów.

Dziewiczy lot do Nowego Jorku odbył się bez żadnych komplikacji, a załogę przyjęto bardzo ciepło, mimo, że trwa już wojna. Krążą jednak plotki, że w drogę powrotną zamierza udać się groźna awanturniczka i złodziejka, panna Janette Lacroix – którą oskarża się o kradzież prototypów wojskowych, opracowanych przez współpracujący z Unią Cech Technomantów. Chociaż oficjalnie nikt ze służb Jankesów nie może wejść na pokład statku, mówi się, iż wielu gości podróżuje pod fałszywymi dokumentami, a wśród gości mają znaleźć się nie tylko agenci Północy, jak i przedstawiciele lokalnych gangów, ludzie Konfederacji czy inni, którym zależy na tajnych projektach Technomantów.

Ty również możesz wsiąść na pokład Łowcy Marzeń – nie pozwól, aby wielka historia działa się bez Twojego udziału!

Informacje:
Jak zapowiadałem już pewien czas temu, chciałbym przedstawić wam długo już wyczekiwaną dramę w świecie Dixie Land, kładącej nacisk na klimat steampunku. Będziecie mieli okazję zanurzyć się w romantyczną opowieść na pograniczu noweli awanturniczych/szpiegowskich oraz romantycznych opowieści o wampirach i nieśmiertelności.

Na preludium otrzymacie ode mnie gotowe role, napisane specjalnie po to, aby wprowadzić was w klimat przygotowywanej dramy. Postacie są tak opisane, aby bez trudu poradzili sobie z nimi również początkujący gracze. Dlatego pierwsze spotkanie „Łowcy Marzeń” jest również świetną okazja, aby rozpocząć swoją przygodę z larpowaniem.

Preludium, jak już wyżej napisano, rozpoczyna się o 20:00 w tą niedzielę (17 kwietnia).

Pierwsza odsłona dramy, z Waszymi postaciami oraz wątkami, zaplanowana jest na 4 czerwca. Do tego czasu będzie zorganizowane kilka spotkań, na których pomogę Wam stworzyć postacie oraz dopasować je do konwencji naszego cyklu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *