Ukryte Ścieżki

Autor: Anna Łagan
Gdzie: Kraków, Steamland (ul. Dietla 64)
Kiedy: 4 czerwca 2016
Realia: seria gier Dragon Age
Klimat: intrygi, śledztwo, romans
Mechanika: DKWDDK + mechanika magii
Ilość miejsc: 15, maksymalnie 20
Zapisy: mamnaimiecisza@gmail.com
Przewidywany czas gry: 4-5h

Strona wydarzenia na facebooku

Zapowiedź:
Słowiku,
Doszły mnie słuchy o pokaźnej kolekcji starożytnych przedmiotów i potencjalnie artefaktów zgromadzonej przez markiza Augusta Lemer z Wildercross. Markiz jeszcze kilka lat temu był aktywnym poszukiwaczem przygód podróżującym po całym Thedas, obecnie jego stan zdrowia pogarsza się gwałtownie, a jako że markiz nie posiada bezpośrednich potomków, a jedyni jego potencjalni spadkobiercy przebywają w Orlais i markiz nie ma z nimi kontaktu. Przejeżdżając przez miasto na misję którą mi zleciłaś, spróbowałam nawiązać kontakt ze szlachcicem i zasugerować mu, że być może mógłby podzielić się swoimi zbiorami z Inkwizycją ? dla dobra Thedas albo w zamian za wykonaną dla niego przysługę. Stary markiz jednak nie wykazuje zainteresowania współpracą. Wielka szkoda, nie będę na razie nalegać, mając inne zadania do wykonania, ale polecam mieć go na uwadze. Źle by się stało, gdyby potencjalnie cenne dla Inkwizycji przedmioty wpadły w ręce naszych wrogów.

Rok 43 Wieku Smoka. Niewielkie miasteczko w Wolnych Marchiach, gdzieś między Kirkwall a Starkhaven nie odegrało żadnej roli w wydarzeniach, które wstrząsnęły południem Thedas. A może powinno, bo zarówno z tym miejscem, jak i z jego zmarłym niedawno właścicielem wiąże się sporo ciekawych historii i legend sięgających poprzedniego stulecia, Wieku Błogosławionego, ale i jeszcze dawniejszych czasów. Młody następca zmarłego markiza nie spodziewał się znaleźć w murach posiadłości tylu przedmiotów nieznanego przeznaczenia i starych – oraz nowych – tajemnic.

Informacje:
Larp w realiach serii Dragon Age ? obiecuję intrygi, dużo wątków romansowych, kodeksy do zebrania, ser i (prawdopodobnie) ani jednego smoka.

Larp nie jest zamknięty na osoby nie znające realiów, ale dobrze byłoby znać choć minimum świata, więc nie ukrywam, że osoby, które znają przynajmniej jedną grę będą bawić się lepiej. Na potrzeby osób nie znających świata ? a także dla tych, którzy będą potrzebować odświeżenia pewnej wiedzy ? na facebookowej stronie wydarzenia umieszczane będą krótkie teksty informacyjne, które pomogą nie tylko zdobyć wiedzę, ale i dobrać kostiumy i wczuć się w odgrywaną postać.

Obecnie napisanych jest piętnaście ról, jednak przewiduję maksymalnie do dwudziestu miejsc. Jeśli ilość chętnych byłaby naprawdę duża, zakładam przeprowadzenie larpa drugi raz, w innym terminie.
Większość postaci może być odgrywana przez graczy dowolnej płci.

Obecna lista postaci:
1) Młody markiz (m/k)
2) Kapłanka (k)
3) Zarządca posiadłości (m/k)
4) Opiekun klanu elfów (m/k)
5) Elficki łowca (m/k)
6) Służący w posiadłości (m/k)
7) Krasnoludzki kupiec (m/k)
8) Strażnik miejski z Kirkwall (m/k)
9) Zabłąkany rycerz (m)
10) Szlachcianka z Orlais (k, ewentualnie m)
11) Gwardzista szlachcianki (m/k)
12) Mag z kręgu (m/k)
13) Templariusz (m/k)
14) Wyciszony (m/k)
15) Szary strażnik (m/k)

W zgłoszeniu proszę o napisanie, jaką postać preferujecie oraz jakiego rodzaju motywy i wątki kategorycznie wam nie pasują.

Larpa planuję poprowadzić na początku czerwca, więc czasu będzie dużo. Chciałabym, żeby gracze dużo wcześniej wiedzieli, przynajmniej orientacyjnie, kogo grają, żeby mogli przygotować stroje. Oczywiście nie wymagam strojów wysokobudżetowych, to larp, a nie cosplay czy rekonstrukcja, ale fajnie by było, żebyście się postarali.

Miejsce to Steamland w Krakowie. Po larpie można zostać tam na after party.

Przewidziana jest składka ? nie będzie ona jednak prawdopodobnie wynosić więcej, niż 10 złotych. Ostateczna wysokość składki będzie zależeć od ilości uczestników. W cenę wliczona jest część planowanych rekwizytów, symboliczna kwota na rzecz działalności Stowarzyszenia Larpownia oraz ser.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *