Kami no Negai

 

 

Zapraszamy serdecznie wszystkich fanów Orientu do wzięcia udziału w cyklicznych larpach L5K ?Kami no Negai?. Stwórzcie swój ród i wywodzącego się z niego bohatera, który wyrusza na ziemie Borsuka. Knujcie, odbijajcie ziemie podstępnym stworom cienia, wyzywajcie na pojedynki i rzucajcie ?psami bez honoru? wedle Waszego uznania!


Autor:
Mateusz Pabisek, Przemek Wajda
Gdzie: Oberża „Pod Pijanym Elfem”, ul. Brzozowa 4
Kiedy: ankieta na grupie fb
Realia: Legenda Pięciu Kręgów, 1 ed.
Mechanika: autorska
Zapisy: drama.l5k@gmail.com

Składka: 5 zł

Facebook: odwiedź grupę

Zapowiedź:
Potężne bębny rozbrzmiały na kamiennym dziedzińcu ostatniej twierdzy klanu Borsuka. Yari różnokolorowych Ashigaru drgnęły a ich dowódcy zaczęli wykrzykiwać rozkazy.

Jeszcze pół roku temu plotkowali o ślubie Borsuka i Ważki, teraz zaś stoją ramię w ramię broniąc wstępu do Szmaragdowego Cesarstwa. Nikt żywy nie wie w jaki sposób olbrzymie Oni znalazło się pośrodku ziem Brosuka, jednak wszyscy znają różne wersje heroicznej bitwy o Shiro Ichiro, w której polegli prawie wszyscy potomkowie Daimyo i szlachcice klanu Borsuka.

Przez pierwszy tydzień, w pogodny dzień z najwyższej baszty ?Twierdzy Obrońców Gór? dało się widzieć na horyzoncie dym płonącego Shiro Ichiro a raczej tego, co po nim zostało. Potem nastały roztopy i ulewy, które jak niektórzy mówią są płaczem przodków Borsuka.

Pierwszymi, którzy ruszyli z pomocą był niespodziewanie klan Skorpiona, który po dwóch tygodniach z małymi stratami wycofał się do Twierdzy i to tylko przy pomocy wojsk klanu Kraba, nadciągających zaraz za nimi.

W tym czasie Cesarski Dwór wrzał już od wiadomości. Syn Niebios, który obdarował ród Ichiro doskonałym mariażem i zaszczytami, z godną najwyższego podziwu szybkością i mądrością ogłosił:

?Tak jak w czasach gdy Kami stąpali z nami po ziemi, klan Borsuka stał się protektorem całego Cesarstwa, tak teraz w czasie wielkiego poświęcenia my musimy podjąć się zadania, które utrzyma naszego obrońcę silnym!?

Po oczyszczeniu prowincji Domogu, jeden z rodów miałaby otrzymać tytuł ?Protektora Borsuka? i pomóc w odbudowaniu rodziny Ichiro. Każdy, nawet pomniejszy klan wysłał swoje oddziały w nadziei, że to jemu przypadnie ten zaszczyt a wraz z nim wieloletni patronat nad bogatymi ziemiami Borsuka.

Gdy nieustraszeni jeźdźcy Jednorożca zbliżali się do Oni, ich rumaki malały w oczach, zaś bestia stała nadal. Niejeden samuraj wzdrygnął się na myśl o tym, że jego domostwo znacznie niższe jest od plugastwa, z którym przyjdzie mu się zmierzyć. Ryk potwora zerwał wiatr, który zagłuszył klekotanie zbroi wystraszonych Ashigaru. Przestój ciągnął się w nieskończoność tak, że nawet oblicze Pani Amaterasu stało w miejscu. Z ostatnimi promieniami Oni zawróciło. Nie przelała się nawet kropla krwii jednak przekaz był jasny.

To nie są już wasze ziemie.

Uwagi i logistyka:
Mechanicznie gramy na spreparowanej talii 7 kart, która pozwala na szybkie testy bez udziału MG. Tworzycie swoją postać w oparciu o 1E L5K, historia postaci maksymalnie 1 strona A4 czcionka 10.

Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *