Kroniki Mroku: Hejnał Nocy – Prolog

 

 

Kraków to przeklęte miasto, gdzie nawet Rodzina błądzi w mroku tajemnic i rzeczy niezwykłych. Stare ulice wydają się tętnić własnym życiem, zupełnie jakby posiadały duszę. To miasto kontrastów. Puby i akademiki pełne młodych ludzi, czczących nowoczesne wartości a potem ginących w wyścigu szczurów. Obok nich żyje starzejące się konserwatywne pokolenie, nie rozumiejące pośpiechu i zawsze znajdujące czas na herbatę. Pogańskie rytuały na kopcu Kraka obok pełnych wiernych kościołów katolickich. Wyludniony z Żydowskiej społeczności Kazimierz. Kraków ? Miasto Umarłych Królów. Czy jesteś gotów doświadczyć tutaj swojego Requiem?

Autor: Michał „Samalai” Ladra, Agnieszka „Biedronka” Ladra
Gdzie: ArcCafe Barakah, ul. Paulińska 28.
Kiedy: 23 października (sobota), 18:00.
Realia: Wampir: Requiem II ed., Kraków
Mechanika: Mind’s Eye Theatre
Kontakt: mail krakowbynight@larpownia.pl; Discord.

Składka: 10 zł.

Składkę można wpłacić na nasze konto (preferujemy taką formę), albo przekazać ją na miejscu Agnieszcze.

Agnieszka Ladra
07 1140 2004 0000 3902 7924 8149

Facebook: odwiedź wydarzenie
Strona projektu: odwiedź

Zapowiedź:

W sali panował półmrok. Zupełnie, jakby niektórzy bali się tego, że zbyt jasne światło odsłoni prawdę ukrytą pod pieczołowicie splecionymi kłamstwami. Lokal, znany jako Hejnał Nocy, był od dekad miejscem spotkań krakowskiego półświatka nieumarłych. Co na swój sposób ironiczne, rzadko było to jedno i to samo miejsce dłużej, niż przez parę lat. Zmuszeni do ukrywania swojego istnienia Spokrewnieni nie raz musieli zniknąć z oczu, kryjąc się, chowając swoje intencje wśród cieni. Podobnie było i teraz, kiedy nastał październik 2021 roku.

Początek nowej ery.

Nieumarli zebrali się w zarezerwowanych tylko dla nich salach, z dala od oczu śmiertelnych. Spotkanie, które zainicjował Ruch Kartiański oraz Lancea et Sanctum było zbyt ważne, aby ryzykować obecnością czasem zbyt ciekawskich postronnych. Każdy oczekiwał swobodnych warunków do rozmowy, chciał uniknąć niepotrzebnej gry słów i niejasnych półsłówek chroniących Spokrewnionych przed złamaniem Maskarady, aby łatwiej doprowadzić do oczekiwanego pokoju. Niemal każdy miał swoje powody ku temu – często były one niejasne, a zagrożenia, do których nawiązywały, nie były znane ogółowi Rodziny. Ile z nich zostanie odsłoniętych? Wampiry nie słyną z wylewności i wiele z nich lubi zachowywać sekrety dla siebie. Czy uda się zakończyć wojnę, wyznaczyć granicę i dać zalążek nowemu porządkowi? Wkrótce miało się to okazać.

Gospodarzami dzisiejszego spotkania była bez wątpienia Opera, a liderką tej grupy, podobnie jak i całego Ruchu Kartiańskiego w Krakowie była Marianna Hortensja Ostaszewska, posiadający w swoim Zgromadzeniu tytuł Prezydenta. Kiedy tylko pojawiła się na miejscu spotkania, udała się wraz z Arcybiskupem Lancea et Sanctum Mateuszem Tarnowskim do sal vipowskich, gdzie mieli przeprowadzić wstępne rozmowy. Tymczasem zostawiając swoich popleczników, sojuszników i inne grupy interesów w pozostałych salach, aby prowadziły negocjacje na nieco innym poziomie. 

Pod koniec spotkania, wszyscy liderzy grup mieli spotkać się w bardziej wąskim gronie, uzbrojeni we wnioski i obserwacje zdobyte podczas rozmów często nieprzychylną sobie nawzajem Rodziną. Mieli oni przedstawić konkretne propozycje rozwiązań palących społeczność problemów. Czy jednak wystarczy jedna noc, aby rzeczywiście je wyłożyć? By wyciągnąć odpowiednie wnioski? Nikt nie wierzył, że dzisiejszego dnia Spokrewnieni doprowadzą do stabilnego i trwałego pokoju, wszyscy jednak mieli nadzieję na niosący nadzieję rozejm. Kiedy jednak większość przybywających na spotkanie osób było dla siebie obcych, oczywistym było to, że stronnictwa tańczyły na rozżarzonych węglach.

Jeżeli bowiem sytuacja w mieście się nie ustabilizuje, wszystkich mogła czekać prawdziwa, krwawa wojna – albo i nawet bardziej krwawy los. Tylko porządek w szeregach Rodziny mógł dać im siłę, aby przeciwstawić się stojącymi nad nimi zagrożeniami.

Przydatne linki:

  • Lista graczy/postaci, które potwierdziły swoją obecność na Prologu. 
  • Opis ugrupowań i Zgromadzeń, zawierający informacje o sytuacji w mieście, frakcjach politycznych oraz wielu elementach historii Krakowa.
  • Wakaty 2021/22 – fabularnyzowany tekst, zawierający informacje o wszystkich nowych, wybranych oraz zgłoszonych postaciach.
  • Mapa domen Krakowa, z zaznaczeniem ważnych oraz ciekawych miejsc.
  • Kalendarium najważniejszych wydarzeń ubiegłego roku, jeżeli chodzi o społeczność Nieumarłych.
  • Epilog, czyli fabularny opis zamykający wcześniejsze sezony. Cenny zarówno dla graczy biorących udział we wcześniejszych grach, jak i pomocny również dla nowych.
  • Wykłady o Kronikach Mroku na youtube. Zachęcamy posłuchać w celu lepszego zrozumieniu naszego settingu.

Uwagi i logistyka:

Potwierdzamy miejsce gry: widzimy się o 18:00 w lokalu ArtCafe Barakah, ul. Paulińska 28. Jak wspomniano wcześniej, mamy zarezerwowaną jedną salę na 20 osób + możemy rozejść się po całym lokalu, swobodnie zajmować tam stoliki i przestrzeń, ale na zasadzie bycia zwykłym klientem. Ponieważ lokal otwiera się dla nas o 18-tej, czyli teoretycznie będziemy pierwszymi klientami, nie powinno być żadnego problemu z miejscem.

Grę nam potwierdziło ponad 30 osób.

ArtCafe znajduje się przy Teatrze. O godzinie 19:00 zaczyna się tam Rewia, czyli wejdą na salę teatralną jeszcze przed naszą grą. Prawdopodobnie opuszczą ją tylko na czas przerwy by pójść do baru po coś do picia. Wiadomo – staramy się sobie na zwajem nie przeszkadzać.

Zależy nam na tym, by mieli o nas dobrą opinię i chętnie przyjęli nas następny raz, jeżeli i nam lokal się spodoba.

Do zobaczenia! Widzimy się już w sobotę, 23-go października!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *