Shadows of Cracow II: Pierwsze kroki

Każda historia ma swój początek i koniec. Niektóre z nich, dziejące się na sąsiednich kartach, zaczynają się ze sobą splatać, tworząc w rezultacie nową opowieść. Tak stało się i tym razem. Dla krakowskich wilkołaków pewien rozdział dobiega końca. Siwy Cerber, dotychczasowy mentor tutejszych Uratha, słabnie i wkrótce jego czas upłynie – a jednak to właśnie dzięki Karwowskiemu rozpoczyna się nowy fragment sagi.

Autorzy: Markotka, Młody, Samalai
Gdzie: Krakowski Yacht Club, Czarnowiejska 32a (I. piętro; teren AGH)
Kiedy: 28 kwietnia 2012 / godz. 18:00
Temat sezonu: nowe początki

Zapowiedź:
Grażyna Dobrucka, na prośbę alfy Mykwy Dusz, zwołała w domu profesora wszystkie watahy na dzisiejszy wieczór. To właśnie w trakcie tego spotkania nowa wataha, zajmująca tereny Starego Miasta, ma zostać oficjalnie przedstawiona. Wówczas rozstrzygną się też losy młodego wilkołaka, Jana Gerlacha, który podczas ostatniego zgromadzenia przeszedł swoją pierwszą przemianę.

Pogarszający się stan zdrowia Karwowskiego i spór o to, do której watahy należeć będzie szczenię, to jednak nie jedyne zmartwienia krakowskiego Ludu. Duża połać terenów, chroniona przez Nocną Straż, uległa ostatnio pożarowi, i choć zwykłym śmiertelnikom wydaje się, że sytuacja jest opanowana, w Hisil ciągle panuje chaos.

Jakkolwiek wydarzenia te zdają się być ze sobą niezwiązane, ferment objął również tereny Kopca Wandy. Miejsce to pozostawało przez długi czas uśpione, jednak ostatnio jego rezonans zaczął się zmieniać. Być może powodem wrzenia na tamtych terytoriach jest nagłe osłabienie Symetrycznego Jeden, które na poczet nowej watahy oddało aż dwóch członków.

Na szczęście nie tylko troski są powodem spotkania krakowskich wilkołaków. Dwadzieścia sześć lat temu na świat przyszła Pola Majewska, o której nieoficjalnie mówi się, że miałaby zastąpić Siwego Cerbera w funkcji alfy Mykwy Dusz. Spotkanie pokrywa się z jej skromnym przyjęciem urodzinowym.

Informacje dodatkowe:
Pamiętajcie, aby na odsłonę przynieść swoje karty postaci!

Więcej o krakowskich odsłonach ShoP
Forum Shadows of Poland
ShoPwiki

  1. UWAGA!
    Zmiana lokalizacji! Najbliższa drama odbędzie się w Krakowskim Yacht Clubie. ul Czarnowiejska 32a. Budynek KYCu znajduje się na terenie AGH.
    Na środku parkingu stoi żółta kamienica z napisem „Samorząd Studencki”. To w tym budynku gramy. I piętro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *