Zaproszenie na spotkanie z Jo Walton

1376353_10151771112399947_496877722_a


Data:
15.10.2013 r.
Godzina: 19:00
Miejsce: Paradox Cafe, ul. Anielewicza 2 (Muranów) Warszawa

http://www.paradox-cafe.pl/

 

15 października o godzinie 19.00 w Paradox Cafe w Warszawie odbędzie się spotkanie z Jo Walton autorką książki ?Wśród Obcych?. Rozmowę z pisarką na temat jej najnowszej powieści, inspiracji literackich, wątków autobiograficznych i magii we ?Wśród obcych? poprowadzi Krzysztof Cieślik redaktor naczelny portalu Xiegarnia.pl.

?Wśród obcych?, najczęściej nagradzana książka science fiction i fantasy ostatniego dziesięciolecia, to hołd autorki złożony najważniejszym pisarzom i książkom tego gatunku. Za ?Wśród obcych? Jo Walton otrzymała główne nagrody Nebuli i Hugo – dwa najważniejsze branżowe wyróżnienia literackie. Tym samym dołączyła do autorów takich jak George R.R. Martin, Ursula K. Le Guin czy Arthur C. Clarke.

 

Jest rok 1979. Mor, wrażliwa nastolatka, traci siostrę bliźniaczkę w wypadku samochodowym, a sama zostaje kaleką. Ucieka od zaborczej matki i trafia do szkoły z internatem. Zagubiona i samotna szuka pomocy u wróżek – towarzyszy jej dziecięcych zabaw. Te eteryczne, pół-realne istoty pomagają jej ułożyć życie w nowym miejscu, wśród obcych ludzi. Czy wspólnie uda im się ocalić świat przed matką-czarownicą? Ważnym elementem życia bohaterki są również książki fantasy – to z nich dziewczyna czerpie siłę i inspirację do radzenia sobie z trudną rzeczywistością. Mor niemal cały swój czas poświęca na czytanie – razem z nią czytelnicy mają okazję poznać najważniejsze dzieła gatunku fantasy. W powieści granice między światem fantastycznym i rzeczywistym są trudno uchwytne, a nawet nieistotne, magia nie jest celem samym w sobie, tylko nieodłącznymi składnikiem codzienności głównej bohaterki.

 

Jo Walton urodziła się w Walii w 1964 roku. Obecnie mieszka i pracuje w Kanadzie. Swoją karierę pisarską rozpoczęła w 2000 roku. Do tej pory drukiem ukazało się dziewięć jej powieści. ?Moja książka mówi o dorastaniu oraz dojrzewaniu poprzez czytanie? – mówi o ?Wśród obcych?.

 

?Książka Jo Walton jest cudowna i czyta się ją z przyjemnością.? The New York Times

?Obsypana nagrodami powieść Wśród obcych czerpie z doświadczeń urodzonej w Walii pisarki Jo Walton, ale przede wszystkim jest listem miłosnym do rzeszy fanów literatury science fiction.? The Guardian

?Przeczytaj tę książkę, bo otworzy przed tobą świat magii; możesz ją czytać jako powieść realistyczną albo fantasy ? jak wolisz. Właśnie dlatego jest jedną z najlepszych książek roku.? SF Site

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *