Proszę odsunąć się od krawędzi

 

posok

Autor: Kamil „Kisiel” Kisielewski, Ania „Narien” Sołtys
Gdzie:
Kraków, szczegóły do ustalenia
Kiedy: pierwsza połowa stycznia 2014
Realia:
autorskie, pewna stacja kolejowa
Klimat:
oczekiwanie
Liczba miejsc: 10
Zapisy: narien@larpownia.pl
Utwór do zapowiedzi: klik

Zapowiedź
Zabytkowy żyrandol pyszni się pod kasetonowym sufitem, światło bijące spod bursztynowych kloszy zdaje się ginąć w przestrzeni. Dużej, wydawałoby się zbyt dużej, przestrzeni kolejowego dworca. Tłumy ludzi pędzących do tylko sobie znanego celu, pośpiech, ruch ? nie ma ich tutaj. Ich brak dzwoni w uszach pustką, szarpie zmysły, jak przypominająca o sobie fantomowym bólem kończyna. Jesteś tylko ty, zaledwie kilka osób jeszcze rozglądających się tak samo ? ze zdumieniem – i wszechobecny zapach papierosowego dymu i polerowanego drewna. Odwracasz się i spoglądasz przed siebie. Nagle zdajesz sobie sprawę, że jesteś na granicy wielkiego uskoku. W dole, szyny kolejowe biegną w dal, horyzontalnie, szczebel po szczeblu, aż wpadają do tunelu, nieprzeniknionej zasłony czerni. Nie słychać nadjeżdżającego pociągu. Jesteście tutaj sami, jakby w zawieszeniu. Czekacie, sam na sam z krawędzią peronu. Bezlitośnie równą, precyzyjną. Groźną.

Larp, którego  tyczy się powyższa zapowiedź, stawia na indywidualne przeżycie pojedynczego gracza. O ile sytuacja larpowa z natury swej jest społeczną, aspekt teatralny, umiejętność przekonującego odegrania pewnych scen nie jest dla nas kwestią priorytetową.  Istotny będzie natomiast aspekt kreacji oraz osobista relacja gracza z postacią. Można powiedzieć, że będzie to larp introspektywny, jednak eksplorować będziemy zakamarki psychiki postaci, nie swoje własne. Larp taki może się udać wyłącznie w gronie osób zainteresowanych takim doświadczeniem – w przeciwnym wypadku możemy skończyć z grupką skonsternowanych graczy zastanawiających się ale gdzie są moje zadania? Fakt ten zatem zostaje oficjalnie odnotowany, aby każdy wiedział, czego się spodziewać.

Wprowadzenie i debriefing stanowią istotną i integralną część larpa – będziemy tłumaczyć, jak gramy, jakie są nasze – jako MG – oczekiwania względem Was oraz czego się spodziewać, na końcu zaś wszyscy, mamy nadzieję, będziemy chcieli porozmawiać o tym, co się wydarzyło. Dlatego wszystkich chętnych prosimy o przybycie na czas i zarezerwowanie sobie odpowiedniej jego ilości, by móc zostać do końca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *