Serce Ciemności

sc

Autor: Wiktor ?Bodvar/Fridjof? Łyżwa, Anna Rychlik
Gdzie: Lokum, ul. Pijarska 5, Kraków
Kiedy: 13 grudnia, godzina 18:30
Realia: fantasy ? autorski
Klimat: źli Lordowie, polityka, knucie, OWTNZL, Dungeon Keeper, XVIII i XIX wiek
Mechanika: DKWDDK, K5
Zapisy: wiktor.lyzwa@gmail.com

Wydarzenie na Facebooku

Zapowiedź
Krainy Mroku to zbitek nieprzystępnych królestw, których zły cień padał przez wieki na spokojne królestwa całej Ardterry. Wielkim lordem wszelkiego matactwa, podłości i występku od niepamiętnych czasów był Lord Heth. To właśnie on zjednoczył rozproszone królestwa Krain Mroku w jedno imperium zła, stworzył Radę Trzynastu i obdarował ją mocą najpotężniejszego artefaktu na świecie ? Serca Ciemności.

Wydawać by się mogło, że nic nie zatrzyma Mrocznego Lorda przed podbiciem świata. Niestety, tak się jednak nie stało. Na pomoc krainom Ardterry przyszli w sukurs Zapomniani, a stworzone przez nich Bractwo Niosących Światłość skutecznie krzyżowało plany Lorda Hetha.

I tak nastąpił pat trwający ponad 600 lat. Z jednej strony Sługi Mroku starały się opanować Ardterrę, z drugiej przeciwstawiali im się Bracia Niosący Światłość. Siły pogrążyły się we wzajemnym pacie i wiecznej wojnie, której nikt nie mógł wygrać. Ale każdy próbował.

Jesteście Radą Trzynastu, niegdyś ludźmi, którzy poprzez postępki i czyny skierowali się ku Ciemności. To Lord Heth was wybrał. Niektórym pomógł, innych uratował od niechybnej śmierci. Niektórzy sami szukali jego protekcji. Wszyscy jednak związaliście się z nim i Sercem Ciemności, z którego czerpiecie swoje moce.

Teraz jednak stajecie przed nie lada problemem, Lord Heth bowiem przepadł. Nie było żadnego szturmu sług Światłości, nikt was nie zaatakował. Nie wiecie, co się stało. Za to dziś na codziennej naradzie zamiast Lorda, przywitał was tylko jego pusty Tron Cierni. Wszyscy poczuliście, że słabniecie, że wasze moce są tłumione i brutalnie odbierane. Wróciliście do ludzkich postaci. Z ciemnego kąta sali wyszła kobieta, na której szyi wisiało Serce Ciemności, a w nim wasza uwięziona esencja.

Oto przyszedł czas, by wyłonić nowego Mrocznego Władcę, a zadecyduje o tym Powierniczka Serca i ono samo.


Konwencja i strój

Mimo mrocznej zapowiedzi, świat niepozbawiony jest humoru. Zwykle czarnego, ale zawsze. Mamy tu do czynienia z fantastyką przedstawioną chociażby w Monastyrze, Van Hellsingu czy Sleepy Hollow Tima Burtona. Jest mrocznie, wszyscy knujecie jakby tu zrobić najwięcej złego, jak najwięcej dobrych dusz zdeprawować, niemniej jednak przez cały czas przebijają się jakieś wasze jaśniejsze strony. Jesteście jednak mrocznymi lordami, specjalistami w różnych dziedzinach i sposobach siania najczystszego zła ? nie zapominajcie o tym.

Co do strojów, to dobrze, by podkreślały one waszą domenę. Oczywiście jako Lordowie potrafiliście przybrać inną postać, teraz jednak, gdy wasze moce tłumi nieposiadające pana Serce Ciemności, wszyscy wróciliście do ludzkich postaci. Jednak znamiona dawnej mocy pozostały. Dobrze by było, gdyby np. Pan Cieni miał strój to podkreślający, podobnie jak ktoś, kto dowodził minotaurami czy bawił się ogniem lub truciznami. Konwencja idzie w stronę surrealizmu i przerysowania ? jak w grze Darksiders czy animowanym Batmanie. Ważne jest, by ktoś, kto na was spojrzy, wiedział od razu, kim jesteście.

Role

Rada Trzynastu

Lady Anabel, Piekielna Furia ? jako pierwsza dołączyła do Lorda Hetha. Była jego zaufaną doradczynią przez stulecia. Plotki mówią, że łączyło ich coś więcej. Jest panią smoków, która nie tylko za ich pomocą sieje zniszczenie, ale też przybiera formę najpotężniejszego z nich. Jej odporność na magię, złośliwość i choleryczny charakter są legendarne. Lubi drapanie za uszami – ponoć.

Lord Burnett, Krwawy Rycerz ? niegdyś wspaniały rycerz, opoka królów. Jednak po stracie ukochanej, poddał się rozpaczy i dołączył do Lorda Hetha, który obiecał pomóc mu w zemście. Na kim? To już sprawa między Lordami. Znany z niezłomności i układania doskonałych strategii. Dowodzi Krwistą Kawalerią i wojskami szybkiego reagowania. Na polu bitwy, ten ubrany w ociekający krwią płaszcz Czempion rzadko znajduje godnego sobie przeciwnika.

Lady Marion, Oko Zguby ? wychowywana we Wrzeszczącym Lesie, już za młodu doznała odrzucenia i krzywd ze strony najbliższego otoczenia. Uratowana przez Lorda Hetha przed gwałtem i okrutną śmiercią, poprzysięgła mu wierność. Przybrawszy postać pięknej meduzy, dowodzi oddziałami zwiadu i łucznikami. Nigdy nie chyba celu, a jej spojrzenie zmienia innych w drewno.

Gorso, Młot Otchłani ? kiedyś barbarzyńca z ambicjami, został zdradzony przez swojego brata. W poszukiwaniu mocy, wyzwał Lorda Hetha na pojedynek. Gdy go przegrał, zamiast śmierci zostało mu zaproponowane stanowisko dowódcy piechoty, na co zgodził się z ochotą. Przybrał postać potężnego minotaura, a jego wojska składają się ze wszelkiej maści potworów. Podobno ma mantikorę-pluszaka.

Hrabia Joseph Middeltown, Wskrzesiciel ? od dziecka zafascynowany ideą równości; oczywiście równości względem śmierci. Wygnany z każdej możliwej akademii medycznej za nieetyczne praktyki, dopiero pod skrzydłami Hetha rozwinął swoje nekromantyczne talenty. Zajmuje się medykami i sprawia, że polegli żołnierze i potwory potrafią jeszcze raz wrócić do walki, w nieco innym, bardziej przerażającym wydaniu.

Patrick Hickelbert, Kłamliwy Język ? dobrze wyedukowany i obyty dyplomata był jednym z głównych doradców Lorda Hetha. Sprawnie zarządzał i administrował Dwór Ciemności. Niezrównany kłamca, bajarz i gawędziarz. Podobno jest w stanie sprzedać królowi jego własny zamek.

Lord Ericksen, Szalony Mag ? jest szalonym magiem. Co tu dużo pisać o nim? Wynajduje coraz to nowe czary i potrzebuje nowej siedziby co dwa tygodnie. Ponoć kiedyś był dość towarzyski. Jest mistrzem wszelkiej magii. Uwielbia tatary.

Ada Blackwood, Ognista Kochanica ? kapłanka Ciemności, specjalizująca się w magii ognia i przyzywaniu demonów. Nikt nie wie, skąd wzięła się na Dworze Ciemności, niemniej cieszyła się zaufaniem Lorda Hetha. Jej ognisty temperament i zmienność są dobrze znane każdemu z licznych – martwych już – adoratorów.

Inris Blackwood, Lodowa Kusicielka ? kapłanka Ciemności, specjalizująca się w magii wody i lodu. Siostra Ady, jest bardziej stateczna, ale nie mniej przewrotna. Jej lodowi legioniści nie raz już spuścili ostre cięgi armiom Ardterry. Podobnie jak siostra, nie wiadomo skąd pojawiła się na Dworze Ciemności. Znana jest z zamiłowania do zamiany swoich adoratorów w lodowe statuy. W grudniu zawsze łapie ją dziwny nastój i próbuje dekorować Dwór w zimowe płatki i choinki. Nikt nie wie czemu.

Lady Victoria Rotgrey, Królowa Bólu ? kobieta, która po śmierci męża zaprzedała duszę Ciemności i Lordowi Hethowi. Stała się najpotężniejszą wampirzycą w dziejach świata. Zajmuje się torturowaniem więźniów i wyciąganiem z nich istotnych informacji. Dowodzi też lotnymi oddziałami swych pomniejszych braci, a pogłoski mówią, że jest w stanie sama zabić cały regiment żołnierzy. Zawsze budzi lęk i szacunek.

Nati von Royal, Krwawy Zew ? sierota, porzucona w lesie i przygarnięta przez dobrego Lorda Hetha. Ani na moment nie wątpi, że to cały świat jest zły, a lord Heth chciał zaprowadzić ład i pokój. Jest potężnym wilkołakiem i zna mowę zwierząt. Swoje imię wymyśliła sobie sama, po przeczytaniu kilkuset książek. Często sprawdza się w zadaniach wywiadowczo-sabotujących. Uwielbia dyskusje i suchą karmę.

Lord Terryfikos, Niewidoczna Śmierć ? niegdyś maskotka jednego z nauczycieli sztuk walki. Jako jedyny spośród lordów nie był wcześniej człowiekiem, a szczurem. Po przypadkowym wylaniu dziwnej substancji przez nieuważnego maga, zmienił się w bardzo inteligentnego szczurołaka. Dowodzi oddziałami szpiegów i zabójców. Nikt nie wie, czemu Serce Ciemności nie zamieniło go z powrotem w szczura, a nadało wręcz bardziej ludzkie rysy. Lubi żółwie.

Perrenus, Kat Dusz ? ten spokojny i zrównoważony człowiek od lat zajmuje się sporządzaniem kronik Mrocznego Władcy, nadzoruje również skarbiec i więzienie. Zna też wszystkie obowiązujące prawa. Gdy zajdzie potrzeba, zmienia się w bezlitosnego, wiecznie uśmiechniętego i zwariowanego oprawcę. Potrafi wyrwać duszę śmiertelnika i zamknąć ją w dowolnym przedmiocie, by następnie poddać wyrafinowanym psychicznym torturom. W poprzednim wcieleniu był adwokatem o nieposzlakowanej opinii. Jak widać, nie należy ufać prawnikom.

Inni

Powierniczka Serca ? postać, która w niewyjaśniony sposób zawładnęła Sercem Ciemności i ma nadzorować wybór nowego Mrocznego Lorda. Bez niej Serce pozostanie tylko bezużytecznym kawałkiem metalu. Nic nie wiadomo o jej przeszłości czy pochodzeniu. Kłębiąca się wokół niej aura mocy z powodzeniem mogłaby zagrozić samemu Lordowi Hethowi.

Lorduś ? to przywódca chochlików i zarazem ich nadzorca. Jakich chochlików? No a kto wydobywa wam złoto, pierze, gotuje, sprząta, karmi więźniów i wykuwa potrzebne rzeczy? No właśnie chochliki. Lorduś jest z nich najmądrzejszy, najsilniejszy i w ogóle nimi rządzi. Jest tutaj oczywiście po to, by wam usługiwać. Nie, to nie jest ta niepozorna postać, która na końcu okazuje się Wielkim Złym.

Evilina ? przywódczyni zbuntowanych chochlików. Ta frakcja nadal wydobywa wam złoto, pierze, gotuje, sprząta, karmi więźniów i wykuwa potrzebne rzeczy, ale nie uznaje przywództwa Lordusia. Mało tego – domagają się jednego dnia wolnego raz na dziesięć lat, wychodnego i zmniejszenia ilości batów podczas pracy w kopalni. Nie, to też nie jest ta niepozorna postać, która na końcu okazuje się Wielkim Złym.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *