Zlot Arda 2012

Gdzie: Biała, koło Chojnowa (woj. Dolnośląskie)
Kiedy:
17-21 sierpnia.

Strona zlotu: arda.org.pl

Wprowadzenie fabularne:
Mamy rok 3016 Trzeciej Ery. Czarne chmury zbierają się nad Gondorem, gdzie wkrótce potężna armia Saurona zmierzy się z odwagą obrońców z Minas Tirith. Czarny Władca szuka jednak jeszcze innych sposobów, by szybko i skutecznie wyeliminować Wolne Plemiona. W tym celu zawiązuje pakt z Sarumanem, którego uwaga koncentruje się na łańcuchach Ered Luin.

Tymczasem na zachodzie Śródziemia władcy tamtejszych krain szukają sposobu, by odeprzeć Wroga. W tym celu tworzą oddziały zwiadowcze, w skład których wchodzą przedstawiciele ludzi, elfów i krasnoludów. Ich zadaniem jest odnalezienie jakichkolwiek przedmiotów, które mogą pomóc w walce z Sauronem. Oddziały zostają wysłane w różne zakątki Śródziemia, do opuszczonych ruin i miast. Czy odnajdą artefakty, które odmienią los wojny?

Informacje:
Zlot Arda jest spotkaniem fanów twórczości J.R.R. Tolkiena i od dziewięciu lat zrzesza w jednym miejscu na kilka dni osoby z każdego zakątka Polski. Podczas tego spotkania, każdy ma możliwość przenieść się do krain Śródziemia i wcielić się w postacie walczących po stronie Wolnych Plemion czy też Sił Ciemności.

Termin i przebieg zlotu
Zlot odbędzie się w dniach 17-21 sierpnia 2012. Pierwszy wieczór będzie poświęcony integracji wewnętrznej plemion. Przez kolejne dwa dni trwała będzie zabawa fabularna. Czwarty dzień przeznaczony jest na konkursy, warsztaty, prelekcje i ogólną integrację uczestników. Ostatni dzień przeznaczony jest na wyjazdy uczestników.

Lokalizacja Zlotu
Zlot Arda 2012 odbędzie się na terenie pola położonego w miejscowości Biała, koło Chojnowa (blisko Legnicy, kierunek Wrocław-Zgorzelec na A4).

Na terenie obozu jest miejsce na ognisko i niewielka, otwarta wiata. Za Hubertówką znajduje się mały stawik, właściwie oczkowo wodne (nie będzie wolno się tam kapać!) oraz zaciszne miejsce do odpoczynku. Dookoła rozciągają się pozostałości po Borach Dolnośląskich. Dostępna jest sporej wielkości wiata na jakieś 70-80 osób, ze stołami, oknami i możliwością nagrzania w środku kominkiem połączonym z grillem. Zatem deszcz nie będzie nam na pewno przeszkadzał.

Jest cicho. Do wioski około 2 km, na tyle daleko, żeby nikomu nie przeszkadzać, a zarazem na tyle blisko, żeby podejść do sklepu. Ten jest średnio zaopatrzony, ale na nasze potrzeby z pewnością wystarczy. Przy obozie znajduje się sad, a w nim ujęcie wody pitnej ? źródło wybijające spod lasu, przebadane przez sanepid. Na terenie jest też drewniana budka ? toaleta ze spuszczaną wodą. Znajduje się tam także kran z bieżącą wodą.

Rozgrywka
Uczestnicy Zlotu zorganizowani są w grupy według przynależności do jednego z plemion. Wśród tych mamy kilka domów elfów, krasnoludy, ludzi z Gondoru, a także Siły Ciemności.

Oprócz fabuły głównej, wokół której skoncentrowane są najważniejsze wydarzenia na Zlocie, każde plemię otrzymuje własne zadania, które wpłyną na życie ich ludu i pozwolą wykazać się umiejętnościami odwzorowania świata przedstawionego u Tolkiena.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *