Zlot Arda 2012

Pierwszy spot Zlotu Arda 2012 przybliżający fabułę tegorocznej gry terenowej: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=WwC8wcKWpt4

Zbliża się kolejna wojna z Sauronem. Elfowie, dostrzegając zagrożenie, opuszczają Śródziemie, jednak nie chcą zostawić innych ras bez nadziei. Wspólnie z ludźmi i krasnoludami zawiązują współpracę, w ramach której tworzą elitarne oddziały zwiadowcze. Ich zadaniem jest poszukiwanie potężnych artefaktów, dzięki którym szala zwycięstwa choć nieco przechyli się w stronę Wolnych Ludów Śródziemia.

Jeden z oddziałów zostaje wysłany w pobliże Gór Błękitnych – Ered Luin. Niegdyś była to okolica krasnoludzkich królestw Nogrod i Belegost. Te zostały zniszczone podczas zatopienia Numenoru. Jednak skarby tam przechowywane mogły zostać zabrane niedaleko i ukryte. Grupa poszukuje zaginionych przedmiotów, które w pierwszej erze zostały złupione elfom z Beleriandu.

Jednak Czarny Władca nie próżnuje i także wysyła z północy hordy orków i innych plugastw, by łupić i mordować ludzi Eriadoru. Jak się okazuje… orkowie także czegoś szukają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *