Sztorm i Piach – Zlot Arda

Zlot Arda to doroczne spotkanie osób, które zostały zauroczone światem Śródziemia wykreowanym przez J.R.R. Tolkiena – profesora filologii angielskiej na Brytyjskim uniwersytecie w Oxford.

Larpownia została oficjalnym partnerem tegorocznej odsłony, dlatego możecie znaleźć informacje o wydarzeniu na naszym portalu.

 

zajawka1

 

Minas Tirith
Rok 1930 T.E. za panowania Króla Calimehtara

Atnerunie,

W świetle Twoich zasług w walkach na zachodzie, w imieniu miłościwie nam panującego Króla Calimehtara awansuję Cię niniejszym do rangi Drugiego Kapitana i przenoszę Cię na południe, do portu Umbar.

Jak zapewne Ci wiadomo, południowe granice królestwa są ciągle nękane przez Haradrimów. Efektem tej walki podjazdowej jest to, że port zaczyna przymierać głodem. Raporty dochodzące do nas z miasta opowiadają także o ciągłym napływie zbrojnych najemników, zatrudnianych przez miejscowe znaczące rodziny. Coraz więcej ludzi ucieka w służbę dla lokalnych rodów, żeby uniknąć prześladowań lub po prostu śmierci głodowej. Sytuacja staje się napięta, dlatego Król zadecydował o wysłaniu tam dodatkowych sił stabilizacyjnych, nad którymi obejmiesz zwierzchnictwo.

Będę z Tobą szczery, wysyłam Cię do gniazda węży, znajdziesz się wśród dumnych potomków Numenoru, ciągle wyszarpujących od władz miasta kolejne prawa, usprawiedliwiające ich brutalne tradycje. Gondor przyzwolił na wiele ustępstw, by zachować pokój na południu, więc nie zdziw się, jeśli napotkasz służących, walczących na śmierć i życie dla rozrywki możnych. Oficjalnie te praktyki, tak samo jak kult Czarnego Władcy, są zakazane, jednak nie miej złudzeń, przyjacielu, przyjdzie Ci oglądać tam gorsze rzeczy.

Jestem przekonany jednak, że podołasz zadaniu, które Ci wyznaczam. Twoja siła, determinacja i oddanie wobec sprawy Królestwa Białego Drzewa zapewniły Ci ten szybki awans i szacunek, zarówno mój, jak i żołnierzy z którymi służyłeś.
Twoim głównym Celem jest…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *