W cieniu Drakenhofu V: Zima Wilków

Bez nazwy-1

Włączcie sobie ten utwór i przeczytajcie tę gawędę…

Zamknij drzwi, gdy idzie kostucha,
Dziatwy swe ukryj i nastaw tu ucha,
Piosnka ponura to wilka wycie,
Zamarzły chłopy przy pustym korycie,
Śniegi i mrozy, wiatry i cienie,
Obcych tu czeka li potępienie.

– sylvańska rymowanka


Autor:
Michał „Samalai” Ladra
Gdzie:
 Bukowina Piwnica, ul. Topolowa 42
Kiedy: 15 grudnia, 18:00
Realia:
Warhammer Fantasy Role Play
(Inspirowane Grą o Tron oraz odrobinę Wiedźminem)
Klimat:
intrygi dworskie, polityka, tajemnica
Miejsce akcji: Sylvania, zamek von Waldenów
Mechanika: DKWDDK
Zapisy: samalai@larpownia.pl

Grupa na facebooku
Wydarzenie na facebooku

Zapowiedź
Kiedy w lipcu z gór zszedł mroźny wiatr, przynosząc ze sobą opady śniegu, śmierć zapukała do drzwi wielu mieszkańców Sylvanii, nieprzygotowanych na nadejście zimy. Wygłodniałe wilki opuściły bory, by wykradać drób i owce z wiosek. Dużo częściej słyszano także złowieszcze krakanie czarnych jak noc kruków, które miały zwiastować nastanie niespokojnych czasów. Ludzie powiadali nawet, że na nowo rozbłysły światła w zamku Drakenhof. Wielu jednak twierdziło, że są to tylko plotki. Tradycją jest, że opowiada się o podobnych zdarzeniach za każdym razem, gdy w krainie zapanują gorsze czasy – czy więc naprawdę jest się czym przejmować?

Faktem pozostaje jednak to, że w Sylvanii życie nabrało tempa. Na zachodzie ziemię okupowane przez von Trautsenów zostały ufortyfikowane i zamknięte dla obcych rodów. Ludzie powiadają, że widziano tam grupy zwierzoludzi, a nawet nieumarłych. U Kesslerów wśród chłopstwa zapanował strach przed czynami Erika, o którym zaczęto szeptać, jakoby stał się wampirem. Ossenbachowie podobno zablokowali Stir. Mówi się również o tym, że Franz von Swartzhaf przeżył podbój swoich ziem i szykuje zemstę, a Fennwartowie zaczęli zbroić się i gotować do walk z nieznanym nikomu wrogiem. Ile z tych pogłosek okaże się kłamstwami?

Nikt nie zapomina o pożarze przystani w Waldenhof i napadzie piratów, do którego doszło zaledwie miesiąc temu. Palenie wiedźm, zarządzone przez legata, nie obeszło się bez echa, a konsekwencje tego czynu będą się objawiać jeszcze przez długi czas.

Informacje

Odsłona ta będzie bardzo mocno związana z zaplanowaną na przełom stycznia i lutego zimówką. Więcej informacji w okolicach świąt.

Bardzo proszę o przeczytanie zasad DKWDDK i przestrzegania ich. Warto również przeczytać artykuł Chlora na temat etykiety larpowej.

Proszę zerknąć także na:
ekonomia
wojsko
cennik

Przypominam również, że deklaracje składamy na dramie oraz przez kilka dni (góra tydzień) po niej. Deklaracje w późniejszym terminie nie będą przyjmowane – chyba, że w wyjątkowych sytuacjach. Osoby, które wysłały mi deklaracje, otrzymają odpowiedź na dniach.

Chcesz dołączyć?

Do dramy można dołączyć w każdym momencie, wystarczy wysłać swoje zgłoszenie na adres mailowy: samalai@larpownia.pl. Zasady tworzenia postaci są opisane tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *