Warhammer 40.000: Litania Zuchwałych

Jest 41. milenium w którym niepodzielnie panuje wojna! Na dalekich rubieżach Galaktyki, gdzie nie dociera światło Astronomiconu, a ludzkość składa się z renegatów i odszczepieńców, oni toczą swój bój. Wolni od zobowiązań, nieskrępowani prawem. Przyświeca im tylko jedne cel. Dla Imperatora, dla Ludzkości. Lecz przede wszystkim dla Chwały i Bogactw! Oto oni – Rogue Traderzy!

Autor: Wiktor ?Bodvar? Łyżwa
Gdzie: Siemiradzkiego 21/6
Kiedy: 3 lipca, 19.00
Klimat: Warhammer 40.000K, rogue trader, tajemnica, intrygi, eksploracja spacehulka
Mechanika: DKDWDDK
Składka: 2 zł
Zapisy: wiktor.lyzwa@gmail.com, tylko tam a nie przez FB :)

Zapowiedź:
Imperium Ludzkości jest ogromnym, rozproszonym państwem, rozciągając na prawie całą galaktykę, kolidując na mniejszych obszarach z osiadłą populacją obcych. Milion lub więcej zamieszkałych przez ludzi światów, które są kontrolowane przez Administratum to zaledwie  mały ułamek galaktycznej całości. Istnieją jeszcze obrzeża i Strefy Aureoli, czyli odległe obszary, gdzie Astronomican nie ma zasięgu i gdzie jedyni ludzcy osadnicy są renegatami lub pionierami, których przodkowie zostali zapomniani przez służby Imperium całe milenia temu. Większość Galaktyki Drogi Mlecznej pozostaje niezbadana, nieznana i niezmiernie niebezpieczna, nawet w późnym 41 millennium.

Tą właśnie przestrzeń przemierzają nieliczne statki Rogue Trederów – elity wśród floty Ludzkości. Dzięki imperialnym listom kaperskim stoją na uboczu totalitarnego reżimu tworząc prawo sami dla siebie. To właśnie im powierza się najcięższe, niemal samobójcze misje. Ryzyko jednak opłaca się po tysiąckroć. Wolni od ograniczeń prawnych maja możliwość przemierzać nowe, niezbadane światy, handlować z obcymi czy pozyskiwać unikatowe technologie i artefakty.

Każdy szanujący się, lub nie, Rogue Trader posiada odpowiedni statek oraz zaplecze do realizowania swych działań. Gigantyczne kosmiczne galeony, często przerobione z pradawnych jednostek militarnych, posiadają siłę małej floty bojowej. Na ich pokładach żyją niekiedy setki tysięcy ludzi, którzy pod przewodnictwem swego Kapitana mierzą się z przeciwnościami Losu i Osnowy. Ich podróż może trwać nawet milenia, podczas których pokład zapełni się łupami, artefaktami i cudami Galaktyki, a sama załoga zdobędzie nieśmiertelną chwałę.

Nie inaczej jest z załogą ?Litanii Zuchwałych?, ogromnego statku klasy Pomsta. Od zarania dziejów dowodził nim kapitan z rodu Varrusów, a sam statek przemierzył wzdłuż i wszerz cały sektor Obscurus. Teraz przed dzielną załogą kolejna misja. ?Litania? właśnie odkryła położenie ?Katedry Lamentu?, zaginionej Barki Wojennej I legionu space marines, czyli Mrocznych Aniołów. Barka zaginęła jeszcze przed wybuchem Herezji Horusa czyli przeszło 10000 lat temu. Wyprawa na ?Katedrę? może przynieść niewyobrażalne łupy, ale też wiąże się z nią śmiertelne niebezpieczeństwo. Nie od dziś wiadomo, że Mroczne Anioły pilnie i ze śmiertelną skutecznością chronią swoje tajemnice, zaś wejście na pokład statku może być przez nie odebrane jako akt świętokradztwa. Z drugiej strony z ?Katedry? ciągle dochodzi sygnał alarmowy Imperium, którego nie może zlekceważyć żaden szanujący się Kapitan. Sensory ?Litanii? wykryły też zbliżający się statek Inkwizycji. A to dopiero początek kłopotów?.

Role ( wszystkie role unisex, podaje same nazwiska):

Oficerowie Litanii Zuchwałych:

Kapitan Varrus ? Dowódca ?Litanii Zuchwałych?, znany z ognistego temperamentu.
Seneszal Pullo ? I oficer i zastępca Kapitana, zarządca administracji i kontaktów handlowych.
Astropata Nyx ? Telepata odpowiadający za kontakt w Osnowie, posiadający zdolności psykera
Explorator Tez?la ? Sługa Omnizjasza, odpowiadający za zabezpieczenie i opisanie pozyskanie technologii i wiedzy
Misjonasz Jean-Babtist ? Duchowe wsparcie załogi, niosące światło Imperatora w ciemność Galaktyki
Navigator Linstar ? psyker odpowiadający za wykrywanie szumów Osnowy i nawigowanie ?Litaniom?
Voidmaster Widow ? Niezrównany pilot, zdolny wyrwać statek z niejednej opresji
Archmilitiant Creon ? Doświadczony strateg dowodzący wewnętrzną policją.

Gościnnie:
Załoga Litanii Zuchwałych ? blisko pół miliona osób żądnych chwały i bogactwa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *