Warhammer 40 000: Vakat

1059260_368644273264101_302944670_n

W ponurych mrokach 41 milenium istnieje tylko wojna! Imperium Człowieka rządzone przez nieśmiertelnego Imperatora codziennie musi odpierać bezpardonowe ataki hord orków, podstępnych obcych i największego wroga ludzkości ? Chaosu. Codziennie miliardy żołnierzy giną na niezliczonych frontach rozsianych po całej galaktyce. Codziennie miliony okrętów toczy batalie w pustce po między gwiazdami. Co dziennie tysiące dusz pochłania Złoty Tron na Świętej Terze, by Imperator Ludzkości mógł chronić swych wyznawców przed koszmarami Immaterium. Cały ten wysiłek ma tylko jeden cel ? przetrwanie człowieka i jego Imperium.

Autor: Wiktor ?Bodvar? Łyżwa
Gdzie: Pub Lokum, Pijarska 5, Kraków
Kiedy: 20 września 2013, godzina 18:00
Realia: Warhammer 40,000 (inspiracja Grą o Tron)
Klimat: intrygi dworskie, polityka, śledztwo, tajemnica
Miejsce Akcji: Sala Prawości, Paulius Tertius, Układ Paulius, subsytem Noktus, sektor Ultima
Mechanika: zmodyfikowane DKDWDK
Zapisy: wiktor.lyzwa@gmail.com lub poprzez wydarzenie na Facebooku

Zapowiedź
W ponurych mrokach 41 milenium istnieje tylko wojna! Imperium Człowieka rządzone przez nieśmiertelnego Imperatora codziennie musi odpierać bezpardonowe ataki hord orków, podstępnych obcych i największego wroga ludzkości ? Chaosu. Co dziennie miliardy żołnierzy giną na niezliczonych frontach rozsianych po całej galaktyce. Codziennie miliony okrętów toczą batalie w pustce pomiędzy gwiazdami. Codziennie tysiące dusz pochłania Złoty Tron na Świętej Terze, by Imperator Ludzkości mógł chronić swych wyznawców przed koszmarami Immaterium. Cały ten wysiłek ma tylko jeden cel: przetrwanie człowieka i jego Imperium.

Rzecz jasna, by prowadzić działania wojenne na tak wielka skalę, konieczne jest zapewnienie sprawnego łańcucha dowodzenia i zaopatrzenia. Dlatego też na niezliczonej ilości planet produkuje się broń, amunicję, pojazdy wojskowe, szkoli żołnierzy i oficerów. Rzadko zdarza się, by w jednym układzie planetarnym nastąpiła koncentracja kilku ośrodków produkcyjnych czy szkoleniowych, niemniej jednak jest to możliwe. Tak jak w wypadku układu Paulius.

Układ ten złożony jest z kilku planet, z których cztery są skolonizowane i posiadają własną specjalizację. Każda kontrolowana jest przez inną arystokratyczną rodzinę. Na czele całego układu stoi wybierany spośród rodzin Gubernator. Prawo do wyboru własnych władz zostało nadane przez samego Imperatora jeszcze wczasach Wielkiej Krucjaty, w nagrodę za trud jaki ponieśli jego mieszkańcy.

Teraz ten cenny dla Imperium system staje przed poważnym zagrożeniem. W tajemniczych okolicznościach zmarł jego obecny Gubernator, Erik von Doran, a arystokracja już od pewnego czasu  nie potrafi wybrać jego następcy. Dochodzi do wzajemnych oskarżeń, buntów i napaści. Układ zaczyna osuwać się w chaos walk, podejrzeń i nieufności. Każda z rodzin dąży do przejęcia władzy. Za każdą stoją potężne instytucje Imperium. By ostatecznie rozwiązać sytuację, Lordowie Terry wysyłają swojego Legata, by ostatecznie rozwiązał kwestie systemu, nawet przy pomocy Exterminatusa, jeśli zajdzie potrzeba. To ostatnia szansa dla Arystokracji, by zostać Gubernatorem. To ostatnia szansa, by instytucje zyskały przychylnego im patrona. To ostatnia szansa, by układ przetrwał. Drugiej nie będzie.

Źródło obrazka: www.moddb.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *