League of Legends: Aftermath

20120501202015

League of Legends to ewenement w skali e-sportu. Codziennie tysiące graczy na całym świecie rywalizują ze sobą, kierując poczynaniami wirtualnych czempionów.  Strategia i chłodna kalkulacja przeplatają się tu z pasją i gorącymi emocjami. Czy jednak ktoś zastanawiał się co dzieje się z bohaterami po zamknięciu serwera?

Nie musisz być graczem w LoLa ani znać świata by zagrać w larpa. Szczegóły niżej.

Autor: Wiktor „Bodvar” Łyżwa
Gdzie: Klub SELECT
Kiedy: 6 luty 2016, 15:30
Składka: symboliczna, od serca
Realia: League of Legends, Ralf Demolka
Klimat: niekończąca się walka, intrygi, spiski, pentakill, wirtualny świat
Miejsce akcji: zamknięte serwery LoL
Mechanika: DKWDDK
Zapisy: wiktor.lyzwa@gmail.com, wydarzenie lub priv na FB

Kiedy Summoner’s Rift pustoszeje, a po Howling Abbys biegają jedynie poro, to znak, że serwery League of Legends są zamknięte. Nie oznacza to jednak, że nie dzieje się na nich nic godnego uwagi. Wręcz przeciwnie! To właśnie wtedy do życia budzi się uśpiony świat.

Na co dzień bohaterowie zniewoleni w wirtualnych okowach, teraz mogą żyć pełnią swojego cyfrowego życia. Często różni się ono od tego, co twórcy gry zaimplementowali w ich kodzie. Programy napisane by kreować rozgrywkę nierzadko mają swoje własne przemyślenia, marzenia i uczucia. Wdają się w konflikty, romanse, budują międzyserwerowe imperia przemysłowe czy po prostu chodzą do baru na kolejkę Eliksiru Żelaza. Jednym słowem – żyją. Muszą jednak godzić je z tym czym są – zbiorem bajtów stworzonym w określonym celu. Nie każdemu jednak się to podoba. I nie każdy akceptuje taki stan rzeczy.

ROLE (wszystkie unisex):

1. Jinx – Wystrzałowa Wariatka, entuzjastka nowych doznań, zapalona podróżniczka

2. Ashe – Lodowa Łuczniczka, dumna królowa zarządzająca przemysłowym imperium

3. Soraka – Gwiezdne Dziecko, psycholog, prowadzi serwerową kawiarnie „Złamane Marzenia”

4. Zyra – Wiedźma Cierni, spokojna ogrodniczka-romantyczka

5. Katarina – Złowieszcze Ostrze, wiecznie uwikłana w kłopoty sercowe

6. Lux – Pani Jasności, trudniąca się „szemranymi” interesami z postaciami z DOTY 2

7. Garen – Potęga Demacii,  … hmm… Demacia?

8. Ezrael – Wielki Odkrywca, brylujący w świetle reflektorów gwiazdor

9. Darius – Ręka Noxus, rzeźnik. Ma haka na każdego.

10. Yasuo – Pokutnik, dążący do doskonałości

11. Warwick – Krwawy Łowca, koneser uroków natury

12. Master Yi – Sermierz Wuju, lubiący czytać mistrz szewców

13. Annie – Dziecko Ciemności, odkąd dotarła na koniec Internetu ma zmyślonych przyjaciół

14. Taric – Klejnot Rycerstwa, kumpel Garena od szklanki z wielkim „młotkiem”

15. Viktor – Zwiastun Maszyny, ciągle majstrujący przy memach wizjoner

 

Świat, realia, stroje

Dla tych, którzy nie wiedzą, gra League of Legend to hybryda gatunków rts i rpg zaliczana do tzw. moba games. W skrócie – piątka graczy tworzy zespół. Każdy z nich wybiera jednego z ponad setki czempionów i wykorzystując jego unikatowe umiejętności oraz przypisaną rolę stare się, do w spółki z towarzyszami, pokonać przeciwną piątkę graczy. Gra toczy się na specjalnie przygotowanej arenie, z oznaczonymi punktami strategicznymi. Po szczegóły odsyłam do oficjalnej strony LoL http://eune.leagueoflegends.com/pl

W larpie graczom przyjdzie się wcielić właśnie w niektórych z tych bohaterów. Fabuła zakłada, podobnie jak film Ralf Demolka (warto obejrzeć), iż postacie te dysponują wolną wolą oraz samoświadomością. Mimo, iż w rzeczywistości są tylko zlepkiem bitów. Dlatego przy wyborze roli warto wziąć pod uwagę, iż to co znajdziecie w karcie może różnić się od tego co dana postać reprezentuje sobą na ekranie monitora. Zresztą widać to już po dopiskach do ról.

Warto jednak zapoznać się z bohaterami oraz światem gry. Choć od nikogo nie będzie wymagana znajomość historii konfliktu między Demacjią a Noxusem, powstania Field of Justice czy szczegółowej storylini bohatera to warto się w taką wiedzę zaopatrzyć. Możecie to uczynić pod tym adresem http://gameinfo.eune.leagueoflegends.com/pl/game-info/champions/
Jednak i bez tej wiedzy będziecie się dobrze bawić, możecie jednak przegapić pewne odniesienia czy żarty słowno-sytuacyjne.

Zakładamy, że gracie programami. Dlatego nie ma absolutnie znaczenia jaką płeć odgrywa daną postać. Możecie nawet stwierdzić, iż jesteście rodzaju nijakiego i używać dukajowych zaimków. Ba, nikt nie zabroni  zmieniać płeć postaci w trakcie odgrywania roli.

Co do strojów to spokojnie. Nie wymagam pro-cosplayu na poziomie IEM. Wystarczy by dało się poznać, że Garen to Garen, a Lux to Lux. Można wykorzystać dowolne przedmioty z dowolnych skórek bohaterów. Ma być tylko jasno i wyraźnie zaznaczone kim gracie. Decydujesz się na Yasuo? Weź katanę. Nie musisz od razu szyć bojowego kimona i zaopatrywać się w maszynę do robienia wiatru. Grasz Jinx? Weź pluszowego rekina. Oczywiście czasu jest dużo i zachęcam do przygotowania odjazdowych strojów.

I na koniec  najważniejsze. Larp jest po to by dobrze się bawić, zatem proszę nie hejtować, że MG „zniszczył” takiego to a takiego bohatera, czy dał właśnie takie a nie inne role do wyboru. Spodoba się będzie więcej.

Pytania można zadawać na maila oraz priv podany do zgłoszeń.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *