Lacuna

Rain_City_Poster_alt

I tak, po długim oczekiwaniu, urojony pomysł przechodzi w świat realny. Czas założyć garnitury, futrzane czapki i przemienić krakowski rynek w miasto snów. Całość przyjmuje formę niewielkiej gry miejskiej, a scenariusz nastawiony jest na przyjemne spędzenie czasu w grupie znajomych. Mechanika w zasadzie nie istnieje, przez cały czas jeden z dwóch MG będzie niedaleko, aby odpowiadać na Wasze deklaracje/ zmiany w świecie.

Autorzy : Ero, Xavier
Miejsce : Kraków, Rynek Główny
Data: do ustalenia
Realia: Lacuna, Blue/Rain City
Konwencja: detektywi/ rozwiązywanie zagadek
Zapisy: raincitybluecity@gmail.com

Zapowiedź

Rain City, wytwór zbiorowej jaźni wszystkich śniących ludzi. Miejsce, które odwiedzisz tylko w swoich snach… albo w cudzych. Tutaj prawa, którymi rządzi się nasz świat, nie mają znaczenia. Informacja jest zarówno najcenniejszą walutą, jak i najgroźniejszą bronią, którą posiadasz ? ale zawsze powinieneś pamiętać, że gdzieś w Mieście Deszczu może się znaleźć ktoś, kto wie więcej niż Ty. Przeważająca część Rain City jest zamieszkana przez „Osobowości”. Z pozoru niegroźne, kierujące się dziwnymi zasadami i logiką snu ? ale miej się na baczności, ponieważ są tu również inne, dziwniejsze i o wiele bardziej pokręcone twory. Największy zamęt sieją jednak nieliczni ludzie ? mało kto potrafi o własnych siłach wejść do Rain City, ale ci, którzy posiadają ten talent, stają się głównymi mocami kształtującymi miasto. Wielu Sleeperów ? tak ich właśnie nazywamy ? woli nie wychylać się, aby nie przyciągnąć uwagi państwowego Instytutu Nasrudin. Jak zresztą pamiętasz i ja zjawiłem się w Twoich snach. Dlaczego to zrobiłem? Ponieważ ujrzałem drzemiący w Tobie potencjał. Tak, jak niegdyś mój mentor, tak samo ja Ciebie tutaj zaprosiłem… i widzę, że udało mi się zdobyć Twoje zainteresowanie. To bardzo dobrze. Jeśli mi udowodnisz, że potrafisz nauczyć się korzystać z daru, zostanę również i Twoim mentorem. Ale to wszystko przed nami…

Welcome to Rain City, Sleeper.

Role
Główne role to pięciu Sleeperów, czyli graczy rozwiązujących zagadki.

NPC
Świat nie miałby najmniejszego sensu, gdyby nie postacie zamieszkujące miasto. Potrzebujemy pomocy w sumie 7 osób, mile widziana wcześniejsza styczność z systemem. Do czasu odsłony, zostanie poprowadzonych przez nas kilka nieprzymusowych sesji, w ramach których będziecie mogli poznać/przypomnieć sobie świat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *