Frontier Creek

10156981_496337433804939_1452133069_n


Autor:
Mateusz „Ero” Pabisek
Realia: historyczne, 1866r.
Miejsce: Stan Montana, Frontier Creek w górach Bighorn
Mechanika: DKWDDK
Zapisy: pabisek.mateusz@gmail.com


Zapowiedź
Słoneczny luty 1866 roku odkrył wreszcie skalistą ziemię spod brzemienia długiej i srogiej zimy. Z gór spływają roztopy, zaś w górę pną się pionierzy, którzy wyruszyli na nowo ustalony szlak Bozemana, wiodący od drogi Oregońskiej wprost do prosperującego Virginia City!

Nowo utworzony stan Montana wydaje potężne pieniądze, aby rozpocząć wydobycie w górach Bighorn. Chociaż tereny te formalnie jeszcze nie należy do stanu, to według zapewnień delegatów, w świetle ostatnich wydarzeń jest to tylko kwestią miesięcy. Cztery forty, stojące na szlaku wraz z pełną sukcesów kampanią prowadzoną przez Generała Patricka Edwarda Connora, zapewniają doskonałe bezpieczeństwo podróżnikom.

Kilka osadzonych wcześniej miasteczek górniczych sukcesywnie wydobywa kruszec i spławia go w dół rzek, a ludzie na tych obszarach szybko powiększają swoje bogactwo.

Według oficjalnych doniesień, trwająca budowa linii telegraficznej, łączącej Virginia City z istniejącą już linią na szlaku Oregońskim, ma zakończyć się jeszcze przed zaanektowaniem terenów do Montany, zaś nowo rozpoczęta budowa linii kolejowych ma przebiegać jeszcze sprawniej, dzięki wybitnym specjalistom zatrudnionym specjalnie w tym celu.

Frontier Creek to nowo założone miasteczko, które usadowione jest u samego źródła rzeki Little Bighorn. Prospektorzy już opowiadają sobie historie o złotych samorodkach wielkości pięści, które leżą pod każdym kamieniem.

Tymczasem do mieściny ściągają kolejne wozy pełne materiałów, zastając na miejscu szałasy i prowizoryczne przybudówki czekające na ludzi czynu, którzy postawią tu miejsce godne nazwania centralnym punktem szlaku.


Mechanika
Stosujemy zasady DKWDDK, wszystkie akcje muszą być przez Was odegrane. Paxy występują tylko i wyłącznie w przypadkach, kiedy jest to konieczne.

Prosił bym o załatwienie sobie nerf gunów lub pocisków larpowych (takich, jak używają magowie) do strzelania na dramie. W przeciwnym wypadku, Wasze strzały mogą zostać niezauważone i uznane za nietrafione.


Odsłony
W świecie realnym odbywać się będzie comiesięczna odsłona.

W świecie gry natomiast, czas między kolejnymi spotkaniami będzie różny, w zależności od aktualnych wydarzeń, jednak nigdy nie będzie on przekraczał miesiąca.

Dopuszczalne są rozmowy z innymi postaciami pomiędzy odsłonami, jednak wszystko poza nimi musi być efektem Waszej deklaracji/pracy na dramie.


Świat
Gramy w realnym świecie w roku 1866. Zakończyła się właśnie trwająca 4 lata wojna secesyjna, w stanie Montana nie miało to jednak większego odbicia, gdyż nie uczestniczył on oficjalnie w działaniach militarnych. Pomimo tego, wielu ludzi wraca z frontu i wielu jest niezadowolonych ze zniesienia niewolnictwa.

Frontier Creek mieści się w górach Bighorn, niedaleko źródła Little Bighorn River.


Tworzenie postaci
Macie całkowitą dowolność w pomysłach. Prosił bym jednak o unikanie konceptu „Najlepszego rewolwerowca” czy też „Najbogatszego człowieka”.

Nie opieramy się na żadnej mechanice, jednak chciałbym nagrodzić osoby, które włożą swój wysiłek. W związku z tym historia postaci będzie nagradzana lepszą dotacją od stanu Montana, zaś przygotowanie stroju znajdzie odzwierciedlenie w pierwszym transporcie z Virginia City.


Zapisy
Stan Montana przydziela dotacje w postaci koni, jedzenia, materiałów budowlanych, narzędzi oraz wszystkiego, czego sobie zażyczycie. Przydział odbywa się jednak według określonego widzimisię urzędników. Każdy może dołączyć do karawany wiodącej do Frontier Creek, nawet ci, którzy mają coś na sumieniu. Według zapewnień, po aneksji terenu przez Montanę, otrzymają oni nowe obywatelstwo, a ich winy zostaną zapomniane.

Wszyscy, którzy chcą otrzymać wsparcie od stanu, muszą jednak podpisać umowę.

Deklaruje się w niej swoje plany rozbudowy, usługi, jakie będzie się świadczyć miasteczku oraz zobowiązania po aneksji. Dopiero po spełnieniu wszystkich, będą mogli oni zatrzymać dobytek po przyłączeniu do stanu. Podobno dużo więcej można osiągnąć, deklarując spółki z innymi osobami.

Część materiału zostanie wydana natychmiast, natomiast reszta pojawi się w kolejnych karawanach po uprzednim zweryfikowaniu rozwoju przez delegata stanu Montana.

Dokładne ustalenia będą prowadzone indywidualnie, koncepty postaci proszę zgłaszać na maila: pabisek.mateusz@gmail.com.

Proszę pamiętać o realizmie: trenując strzelanie co niedzielę, nie staniecie się pistolero, tak samo po upaleniu się magicznymi ziołami nie zostaniecie szamanem. Takie koncepty będą od razu odrzucane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *