Noc na Ilum

noc-na-ilum

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce…

Niektóre miejsca Galaktyki pozostają nieznane nawet tym,
którym powierzono pieczę nam mapami i wiedzą o granicach Imperium.

W czasach, kiedy Moc wydaje się być tylko mitem, a Jedi ugrupowaniem zdrajców,
nawet weterani armii nie mogą być przygotowani na każdą okoliczność.

Autor: Michał ?Samalai? Ladra, Kapitan Szpicbródka
Gdzie: Kraków, Steamland (ul. Dietla 64)
Kiedy: 17 grudnia 2016, 17:00
Realia: Gwiezdne Wojny
Klimat: Wyprawa Badawcza
Mechanika: K5
Zapisy: facebook, prywatna wiadomość do mnie / mail: samalai@larpownia.pl

Zapowiedź:
Zamieć ograniczała widoczność do kilku metrów. Założenie specjalnych gogli niewiele pomagało, a większość urządzeń skanujących pokazywało bardzo niedokładne odczyty, zupełnie tak, jakby sprzęt powariował od mrozu i nadmiaru wilgoci.

Placówka Imperialna, chodź osadzona na planecie od dwudziestu siedmiu standardowych dni, w żaden sposób nie pachniała nowością. Stacja, dopięte do niej moduły, jak i znajdujący się tutaj port dla statku transportowego typu Gozanthi były dość wysłużone, a czarne smugi na pancerzu wskazywały, że miały za sobą niejedną bitewną historię. Podobnie personel w dużej mierze składał się z weteranów oraz doświadczonego personelu cywilnego, pracującego w służbie Imperium już od wielu lat. Oczywiście, znalazłoby się tutaj parę wyjątków, osób młodszych i bardziej ?świeżych? – można jednak bez trudu wyciągnąć wnioski, że powierzone im zadanie było na tyle istotnej wagi, by przeznaczyć do niego doświadczony zespół.

kosmoport_na_ilum

Porucznik Havre, opatulony w grubą kurtkę i czapkę, starał się dojrzeć cokolwiek przy pomocy gogli. Zwiadowcy mieli zameldować się w stacji trzy godziny temu. Nie odpowiadali na kontakt radiowy, a ostatni komunikat dotyczył natrafienia przez nich na nieodkryty wcześniej obóz. Według wiedzy Imperium, Ilum było aktualnie niezamieszkane, a same współrzędne planety wykreślono z map galaktyki. Czy to możliwe, że ktoś tu trafił przypadkiem? Jeżeli tak, to czemu tutaj został? Oficer zakładał, że sytuacja może być dziełem zwykłego przypadku, a podróżnicy mieli uszkodzony transport, co uniemożliwiało im opuszczenie nieprzyjaznego miejsca. Co jednak, jeżeli nieznajomi przybyli tutaj w określonym celu? Jeżeli ich misja była podobna tej, którą im zlecono? Uczucie niepokoju nasilało się z każdą godziną wyczekiwania powrotu patrolu.

W samej placówce również panowała napięta atmosfera. Osoby zebrane w mesie plotkowały na temat opóźnień w transporcie zaopatrzenia. Dotychczas, transport przybywał regularnie co cztery dni. Tymczasem jednak mijały już trzy dni od czasu, kiedy powinien dotrzeć ostatni z nich. Tajność placówki uniemożliwiała komunikację która wyjaśniłaby sytuację, co tylko zachęciło załogę do snucia kolejnych spekulacji. Brak zaopatrzenia wstrzymuje część badań, szczęśliwie jednak nie ma jak dotąd ryzyka, że zabraknie niezbędnych do życia w placówce zbiorników spożywczych czy też medykamentów. Problem z dostawami był jednak tylko wierzchołkiem góry lodowej na liście problemów, o których zdawali sobie sprawę przełożeni.

Wydawało się, że ich podkomendni zdawali sobie sprawę, z napiętej atmosfery wśród oficerów. Kiedy profesor Iscander opuścił nerwowym krokiem gabinet kapitana Havre, każdy mógł zwrócić uwagę, że stało się coś złego. Jakby na potwierdzenie przeczuć, nie minęło nawet kilka minut, kiedy przez głośniki zakomunikowano, że zwiad wraca z patrolu, prowadząc ze sobą jeńców. Ogłoszono żółty alarm.

osada_na_ilum

Lista postaci:
? Kapitan Havre (Mad),  głównodowodzący placówki. Człowiek pochodzący z Kuat, rodzeństwo porucznika Havre. Znany ze swojego fanatycznego oddania Imperium, walki z rebelią oraz okrucieństwa. Stracił rękę podczas jednej z bitew.
? Porucznik Havre (Michał S.), oficer polowy, zastępca kapitana. Człowiek pochodzący z Kuat, rodzeństwo wyżej wymienionego.
? Porucznik Nuiv (Monika K.), oficer zaopatrzenia. Odpowiedzialny za łączność, struktury korpusu cywilnego i porządek w placówce.
? Sierżant Degor (Chwast), odpowiedzialny za bezpieczeństwo bazy.
? Kapral Chandra (Sylvil), steward kapitana. Cicho plotkuje się, że jego awans i funkcja nie mają nic wspólnego z kompetencjami.
? Szeregowy Eldrel (Przemek S). Organizator wieczorów z Paazakiem. Miły, sympatyczny i nienagannie wychowany.
? Szeregowy Tame (Agata P.). Zdegradowany z funkcji sierżanta za wyraźne niedopatrzenie obowiązków.

? Profesor Iscandar (Darek), główny przełożony personelu cywilno-naukowego. Geolog z wieloletnim doświadczeniem.
? Doktor Menere (Wilczyca), opiekun medyczny placówki. Mikrobiolog.
? Doktor Shol (Rave), nieprzyjemny, arogancki naukowiec o niejasnej dla załogi specjalizacji. Ma uprawnienia umożliwiające mu autonomiczną pracę, swobodne opuszczanie placówki oraz prowadzenie badań bez wglądu przełożonych. Obcy (rasa dowolna).
? Doktor An (Bartek K.). Meteorolog. Pasjonat wyścigów speederów, w których brał niegdyś udział.
? Doktor Lomax (Agnieszka P.). Zoolog i xenolog o kryminalnej przeszłości.
? Sallian (Pokrzyw), obcy (rasa dowolna), technik odpowiedzialny za poprawne funkcjonowanie niezbędnego wyposażenia.

? 8-Z (NPC), droid medyczny typu 2-1B.
? C-9PO (S0lon), droid protokolarny.

? Sierżant Orono (Łukasz A. K.), dowódca zwiadowców. Weteran Wojny Klonów, idealista o wyjątkowo cynicznym poczuciu humoru. Nalegał, by jego grupa nie była większa niż trzy osoby oraz by przydzielono mu osobę z korpusu cywilnego, a oficerowie wysłuchali jego prośby.
? Szeregowy Creel (Łukasz K.), zwiadowca wojskowy. Strzelec wyborowy.
? Elysar (Oglaf), zwiadowca z korpusu cywilnego. Geofizyk, specjalista odpowiedzialny za odczyty maszyn pomiarowych rozmieszczonych w badanym sektorze.
? Thanewulf, jeniec. Człowiek. (Lupus) Według wstępnego przesłuchania, przemytnik zmuszony do pozostania na Ilum z powodu uszkodzonego statku.
? Bren, jeniec (Tosia M.). Twi’lek. Jak powyżej.

? Kapitan floty Senntarnau (Ame), ambitny i nad wyraz przestrzegający regulaminu młody oficer.
? Porucznik floty Olgard (Mirosław F.), bezpośredni dowódca jednostki Lambda.
? Łowca nagród (Sylwia F.), wynajęty przez kapitana floty Senntarnau’a.
? Quin (Lucas), pilot Lambdy, rangi podporucznika. Weteran pierwszych lat istnienia Imperium.
? Kapitan floty Voss, dowodzący Niszczycielem klasy Victory-I „Tarkin”. Zwany cichcem przez żeńską część personelu „Nocnym Drapieżcą”.

Płeć każdej postaci jest umowna i nie jest podawana, dzięki czemu na każdą z ról może zgłosić się dowolna osoba. Na wyraźną prośbę można też zmienić rasę bohatera, z tym, że warto pamiętać, że w Imperium głownie pracują ludzie. Opis charakteru oraz cech szczególnych postaci będzie podawany po wyborze roli przez gracza i konsultacji dotyczących konceptu. Zależy nam, aby gracze mieli aktywny wpływ na to, kim zagrają podczas naszego larpa.

W razie większego zainteresowania larpem, możemy dopisać dodatkowe role.

Stroje: nie chcemy wymagać nic bardzo skomplikowanego. Personel cywilny może być ubrany w stonowane kolorystycznie odzienie, dopełnione dodatkami (kitle, pas z narzędziami, gogle, jakaś aparatura pomiarowa – wszystko dopasowane do specjalizacji postaci). Personel wojskowy powinien ubrać się na czarno lub szaro, ideałem byłyby jednoczęściowe kombinezony z naszytymi na ramionach znakami Imperium. Zwiad powinien zaopatrzyć się w dopasowane do uniwersum kurtki i podobne wyposażenie. Bardzo mile widziana jest dowolna broń blasterowa – wszystkie postacie mogą być w nią wyposażona.

Plan imprezy: zapraszamy na naszą stronę wydarzenia na fb, gdzie podajemy wszystkie informacje dotyczące całej imprezy. Tutaj podajemy tylko skrócony plan oraz więcej informacji dotyczących samego larpa.

Sobota:
Wyjście do kina Cinema City Kazimierz: 12:15.
– Larp „Noc na Ilum” w uniwersum Star Wars: 17:00.
– Koncert RAT ENTERTAINMENT (w specjalnym gwiezdnym wydaniu): około 22:00 – po zakończeniu larpa.
– Afterparty z tańcami – będą Twi’lekańskie tancerki!

Niedziela:
Kurs gry Star Wars: Przeznaczenie: 15:00.
Kurs gry X-Wing dla początkujących: 16:00.

Turniej gry Star Wars: Przeznaczenie dla początkujących: 16:30
– Mini-turniej gry X-Wing: 17:00.

… oraz planszówki Star Warsowe, sesje rpg dla chętnych (zapisy wkrótce) jak i następny after, tym razem dla niedobitków – po rozkazie 66, rzecz jasna!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *