Blackbox Kraków – larpy edukacyjne

27 listopada odbyło się czwarte spotkanie w ramach projektu Blackbox Kraków. Było ono poświęcone larpom edukacyjnym. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z różnymi możliwościami zastosowania larpów edukacyjnych a także zagrać w grę ?Intervention? autorstwa Mike?a Younga.


?Intervention? należy do larpów edukacyjnych uczących kompetencji społecznych i wrażliwości na problemy współczesnego świata. Jej tematyką jest reagowanie na napaść werbalną w miejscach publicznych. Po warsztatach, mających na celu rozgrzewkę, wprowadzenie w temat i przećwiczenie improwizacji, gracze odegrali scenkę będącą właściwą częścią larpa. Gracze wcielają się w rolę ofiary, napastnika, oraz przypadkowych przechodniów, których zadaniem jest zapewnienie wsparcia ofierze przemocy werbalnej i odprowadzenie jej z dala od napastnika. Celem jest przećwiczenie techniki reagowania, którą można potem zastosować w codziennym życiu.

Po odegraniu sceny nastąpiła dyskusja nad prezentowaną w grze techniką, jej ograniczeniami, możliwymi modyfikacjami i różnego rodzaju zachowaniami jakie można zaprezentować w trakcie analogicznej sytuacji w codziennym życiu.
Gra odbyła się we współpracy z Roadside ArtCafe, która udostępniła pomieszczenia na jej potrzeby.

Projekt został dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich ? FIO (FIO Małopolska Lokalnie), Gminy Miejskiej Kraków oraz Województwa Małopolskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *