Blackbox Kraków – podsumowanie projektu

Ostatnie miesiące były dla ekipy Larpowni czasem wytężonej pracy, nowych doświadczeń i organizacyjnych wyzwań. Po udanych dwóch edycjach Krakowskiego Weekendu z Larpami, postanowiliśmy iść za ciosem i wprowadzić na krakowską scenę larpową znaną z innych miast formułę Blackboxa.

Krakowski Blackbox obejmował serie wydarzeń, podczas których można było spróbować różnych rodzajów gier. Na pierwszy ogień poszedł kryminalny jeepform ?Crime Scene?, w którym gracze rozwiązywali zagadkę morderstwa. Historyczna ?Norymberga? przeniosła graczy w realia II Wojny Światowej, a kończący tegoroczny cykl edularp ?Intervention?, był okazją do poćwiczenia przydatnej umiejętności reagowania na agresję słowną. Oprócz tego kontynuowaliśmy cylkicznego larpa, jakim jest drama „Kraków by Night”

Na przełomie września i października odbyła się kolejna 3 edycja Krakowskiego Weekendu z Larpami, gdzie gracze wybierać mogli między różnymi typami gier i warsztatów około larpowych, a także zintegrować się w ramach larpowego śniadania i wieczornego wyjścia na miasto.

Inną inicjatywą Larpowni, było dołączenie do sztabu organizacyjnego ogólnopolskiej gry Occulta Mundi, projektu stowarzyszenia Immersja, tym samym Kraków stał się na jeden dzień polem rywalizacji dwóch tajnych stowarzyszeń.

Dzięki realizacji opisanych projektów, nie tylko wzbogaciła się oferta krakowskich larpów, ale i nasza ekipa organizatorska zyskała nowe umiejętności oraz zacieśniła współpracę w zespole. Mieliśmy tez okazję współpracować z osobami spoza stowarzyszenia. Namacalnym efektem naszych działań jest pozyskanie zestawu sprzętu: pięciu parawanów, czterech barwnych reflektorów oraz zestawu głośników. Sprzęt ten pozwoli na konstrukcję przestrzeni, w której możliwe będzie zastosowanie efektów świetlnych i dźwiękowych w calu budowania klimatu gry.

Projekt został dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich ? FIO (FIO Małopolska Lokalnie), Gminy Miejskiej Kraków oraz Województwa Małopolskiego.

Nie spoczywamy na laurach, przed nami konferencja larpowa KOLA 2018, a na wiosnę kontynuacja Weekendu i Blackboxa.

Zapraszamy cię do współpracy, jeśli:
– masz pomysł na grę i potrzebujesz wsparcia w organizacji, załatwieniu lokalu itp.
– chciałbyś wykorzystać nasz nowy sprzęt
– masz pomysł na wydarzenie larpowe
– chcesz pomóc podczas KOLI 2018

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *