Kraków by Night: Hejnał Nocy XIV

 

Podtytuł: 

Kraków to przeklęte miasto, gdzie nawet Rodzina błądzi w mroku tajemnic i rzeczy niezwykłych. Stare ulice wydają się tętnić własnym życiem, zupełnie jakby posiadały duszę. To miasto kontrastów. Puby i akademiki pełne młodych ludzi, czczących nowoczesne wartości a potem ginących w wyścigu szczurów. Obok nich żyje starzejące się konserwatywne pokolenie, nie rozumiejące pośpiechu i zawsze znajdujące czas na herbatę. Pogańskie rytuały na kopcu Kraka obok pełnych wiernych kościołów katolickich. Wyludniony z Żydowskiej społeczności Kazimierz. Kraków ? Miasto Umarłych Królów. Czy jesteś gotów doświadczyć tutaj swojego Requiem?

Autor: Michał „Samalai” Ladra, Agnieszka Pokrzywka
Gdzie: Roadside ArtCafe, ul. Mostowa 1, Kraków
Kiedy: 16 grudnia (sobota), 19:00.
Realia: Wampir: Requiem, Kraków
Klimat: Danse Macabre, Mistycyzm/Legendy
Mechanika: Mind’s Eye Theatre
Zapisy: krakowbynight@larpownia.pl

Facebook: odwiedź wydarzenie
Strona projektu: odwiedź

Zapowiedź:

Jesień 2017 zapamięta się w Krakowie jako sezon niepokojów i strachów. W mieście wciąż było niespokojnie – chociaż znów więcej turystów zaczęło pojawiać się na Kazimierzu, czy też szok związany z niepokojami na Piaskach wyraźnie osłabł, ludzie wciąż nie czują się bezpiecznie. Z jednej strony mniej ludzi wychodzi na ulice, z drugiej strony jednak coś zmieniło się w modzie, a wszechobecne uczucie zagrożenia pomogło wypłynąć na wierzch takim subkulturom jak chociażby gotyk. Opowieści o wciąż krążącym po mieście golemie, nieumarłych z Kamieniołomu Liban, czy strachach na cmentarzu Salwadorskim wyraźnie wpłynęły na rosnące zainteresowanie ezoteryką oraz okultyzmem. Ponoć związane jest to dodatkowo z częstszym pojawianiem się duchów – co oczywiście jest bagatelizowane i wyśmiewane przez media.

Z drugiej strony, media podały, że więcej osób zagląda do kościołów. Wzrosła więc również pobożność ludzi. Jak widać, przeciągająca się sytuacja na terenie Krakowa wpływa w niezwykle dualistyczny sposób na sytuację.  Księża z ambon przestrzegają przed zgubnym wpływem szatańskiej magii oraz pogańskiej wiary. Ponoć oficjalnie wpłynęła skarga środowisk rodzimowierczych do Kurii Krakowskiej.

Tymczasem na Grzegórzkach wciąż jest niebezpiecznie, chociaż tamtejsze wydarzenia nie mają nic wspólnego ze sprawami nadprzyrodzonymi (przynajmniej w sposób jawny). Ponoć obława policyjna pomogła rozprawić się z jedną z szajek grasujących w pobliżu Ofiar Dąbia. Media podały, że skonfiskowano duży zapas narkotyków, z pewnością przywiezionych zza granicy. Gdzie indziej, w między czasie, eksplodował samochód pułapka. Komendant policji uspokaja, że sprawa jest pod kontrolą i niedługo problem zwiększonej aktywności grup przestępczych będzie zażegnany. Wydarzenia na wschodzie miasta jednak niezbyt napawają optymizmem, mimo, że walki gangów wyraźnie zelżały – nie zniknęły jednak całkowicie.

Zaprzecza temu fakt, że coraz więcej osób uznaje się za zaginione, a na mieście widać coraz więcej ogłoszeń o poszukiwanej siostrze, córce, koleżance… właśnie. Giną głównie kobiety, co jest bardzo wyraźnie widoczne. Problemem jest również to, że fala zbrodni nie sięga tylko jednego rejonu Krakowa – wyraźne działania mafii dzieją się również na Płaszowie, w Balicach czy na Azorach. 

Dziwne wydarzenia dzieją się również w okolicy Uniwersytetu Ekonomicznego: zaczęły pojawiać się tam osobliwe grafitii. Jeden z nich to smok z odciętą głową, inny był po prostu był napisem brzmiacym: „Gustav chuj”. Dziwny wiersz został napisany sprayem na pomniku na starym cmentarzu żydowskim:

By uchronić Kraków od dewastacji, by uratować Rodzinę od stagnacji, Wandzie i Lancy nie
przyznać racji, by Gwiazd dosięgnąć będziemy walczyć! Ordo Dracul jest na służbie Króla więc
przyłącz się bo wyjdziesz na ciula.

Tymczasem ludzie bywający w Hejnale słyszeli o szykujących się zmianach. Tych w lokalu, jak i wśród przedstawicieli tak zwanego Klubu Dżentelmenów. Co jednak ma to oznaczać: będzie można dowiedzieć się dopiero w najbliższą, sobotnią noc. Ponoć ma to coś wspólnego z ostatnimi częstymi wyjazdami właścicielki lokalu, ale i nie tylko. W końcu jednak na Mostowej zaczęło pojawiać się wyraźnie więcej ekscentrycznych gości – co musi pozostawić po sobie pewne znamię.

Ponadto, Kraków znów może spodziewać się gości z Rzeszowa.

~ ~ ~

Podczas jednej z regularnych wizyt w Hejnale Nocy, mógł Wam się rzucić w oczy plakat reklamujący mały wernisaż, który zaplanowano w lokalu na sobotni wieczór 16-go grudnia. Będzie można zobaczyć wtedy kilka nowych dzieł malarki Natalii Wyzińskiej. Artystka znana jest przede wszystkim z portretów, aktów oraz również dzieł abstrakcyjnych, zmuszających do zastanowienia się.

Serdecznie zapraszamy!

Domeny, które cierpią z powodu wzmożonej kontroli śmiertelnych i innych problemów:
– Czyżyny, Grzegórzki, Piaski (osłabione), okolice Kopca Krakusa.

Uwagi:

  • Zakończono (w końcu!) pracę nad stroną wizytówkową dramy. Zapraszamy do zapoznania się, zamieściliśmy tam sporo przydatnych informacji, jak i zgromadziliśmy wszystkie ogólnodostępne zasady. Znajdziecie też tam linki do materiałów dostępnych tylko dla części graczy, jak opis Rodziny czy mapę Domen.
  • Na 95% pojawi się kolejna edycja gazetki Kraków by Night.
  • Będzie modyfikacja zasad Więzów Krwi – spodziewajcie się ich na dniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *