Kraków by Night: Hejnał Nocy XVIII

 

Podtytuł: Czas zmian

Kraków to przeklęte miasto, gdzie nawet Rodzina błądzi w mroku tajemnic i rzeczy niezwykłych. Stare ulice wydają się tętnić własnym życiem, zupełnie jakby posiadały duszę. To miasto kontrastów. Puby i akademiki pełne młodych ludzi, czczących nowoczesne wartości a potem ginących w wyścigu szczurów. Obok nich żyje starzejące się konserwatywne pokolenie, nie rozumiejące pośpiechu i zawsze znajdujące czas na herbatę. Pogańskie rytuały na kopcu Kraka obok pełnych wiernych kościołów katolickich. Wyludniony z Żydowskiej społeczności Kazimierz. Kraków ? Miasto Umarłych Królów. Czy jesteś gotów doświadczyć tutaj swojego Requiem?

Autor: Michał „Samalai” Ladra, Agnieszka Pokrzywka
Gdzie: Oberża „Pod Pijanym Elfem”, ul. Brzozowa 4
Kiedy: 14 kwietnia (sobota), 19:00
Realia: Wampir: Requiem, Kraków
Klimat: Danse Macabre, Mistycyzm/Legendy
Mechanika: Mind’s Eye Theatre
Zapisy: krakowbynight@larpownia.pl

Facebook: odwiedź wydarzenie
Strona projektu: odwiedź

Zapowiedź:

Wydawałoby się, że rodzimowiercze kulty rozkwitają na wiosnę. Czyż nie tak było i w zeszłym roku? Wraz z budzeniem się natury ludzie przypominają sobie na nowo o starych bogach i wierzeniach przedchrześcijańskich i nawet jeżeli sami związani są z wiarą chrześcijańską oraz Kościołem – oddają się dawnym zwyczajom i tradycjom. Dlatego mało kogo zaskoczyła wieść, że w Hejnale Nocy, dnia 14 kwietnia, miała się odbyć inscenizacja z racji obchodów zbliżającego się święta Beltaine, która miała zostać wystawiona w jednej z sal zaraz po zapadnięciu zmroku. Czy jednak tym razem uda się uniknąć odpływu, który ostatnio spotkał sektę Dzieci Wandy jesienią? Zupełnie, jakby kierował nimi kalendarz natury.

Wydaje się, że tymczasem w samym mieście nastąpiły kolejne zmiany. Wciąż Kraków pozostał niebezpiecznym miastem: media doniosły o kilku morderstwach, jakie dokonały się w przeciągu ostatniego miesiąca. Biorąc pod uwagę to, że ostatnio gazety oraz telewizja milczały, najwyraźniej ilość zgonów zwróciła uwagę niewrażliwych dotąd dziennikarzy. 

Najbardziej intrygujące doniesienie dotyczyło Bronowic oraz Woli Justowskiej, gdzie na ścianach kilku z budynków zauważono wymalowane świeżą krwią symbole Polski Walczącej. Policja wkrótce potem znalazła ciała dwójki bezdomnych ze spuszczoną krwią w jednym z kontenerów na śmieci w pobliżu Uniwersytetu Pedagogicznego. Jeżeli chodzi o ten region, ponoć też doszło do rozróby na miasteczku AGH, gdzie grupa dresiarzy dotkliwie pobiła kilku studentów. Zniszczono też kilka szyb, ławki oraz kosze na śmieci. Świadkowie donoszą, że ponoć kogoś szukali – więc najprawdopodobniej chodziło o jakieś prywatne porachunki.

Dotarły również wieści o kilku podpaleniach (domy oraz samochody) zarówno w regionie Łagiewnik, jak i południowych Dębnik. Policja twierdzi, że aktualnie bada tą sprawę. Szczególnie niepokojące było to, że celem ataków byli ludzie raczej zamożni i wpływowi. Nikt jednak jak dotąd nie zginął. Ponoć do zniszczenia budynku doszło również na północnych Dębnikach, w pobliżu Wisły.

Niezwykłe zdarzenie odbyło się ponadto w okolicach Parku Bednarskiego, gdzie ponoć widziano Niezidentyfikowany Obiekt Latający. Od tamtego czasu ponoć kręci się tam wielu pasjonatów teorii o UFO i szuka śladów – albowiem wedle internetowego serwisu paranormal-viev nieznany obiekt prawdopodobnie uderzył w ziemię. Udzielono wywiadu na Youtube ze znaną vlogerką Krystyną A., która opowiadała, że udało się zlokalizować „miejsce lądowania” obcej cywilizacji. Cokolwiek to znaczy.

Na koniec warto dodać jeszcze o starej sprawie, która również pojawiła się na kanale paranormal-viev; dziennikarz pracujący dla portalu wkradł się bowiem na teren kamieniołomu Liban i nagrał grupy podejrzanie wyglądających meneli, twierdząc uparcie, że są to grupy nieumarłych zombie. Teren ponadto jest ogrodzony przez policję oraz patrolowany. Nagranie było niestety dość nie wyraźne i większość komentatorów wyśmiało teorię o żywych trupach.

Mimo rewelacji, ludzie zaczęli częściej pojawiać się na nocnych ulicach. Szczególnie ruch widać w okolicach zalesionych, gdzie ostatnio nie dochodziło do żadnych niepokojących sytuacji. Czyżby pogoda zachęciła młodych do imprezowania w plenerze?

Bonus muzyczny

Tymczasem atmosfera wśród Krakowskiej Rodziny wydaje się gęstnieć. Ogłoszone niedawno Krwawe Łowy, cios jaki otrzymała Krakowska Lancea et Sanctum czy częściej widziane samochody kojarzone z Tarnowskimi oraz Bierkowskimi pokazują, że nadszedł czas zmian.

~~ ~

Domeny, które cierpią z powodu wzmożonej kontroli śmiertelnych i innych problemów:
– aleja Kijowska, Łagiewniki, południowe Dębniki, Kamieniołom Liban, Prokocim, okolice Kalwaryjskiej, Bronowice, Wola Justowska, okolice UP.

Domeny, na których ostatnio łatwiej polować:
– kopiec Kraka, Zakrzówek, Rynek Główny, Kazimierz, Bagry, Błonia.

Uwagi i logistyka:

  • Prosilibyśmy o zbiórkę na godzinę 18:00, aby mieć czas na przebranie się i przygotowanie do gry. Mała sala knajpy będzie naszą szatnią i nie bierze udziału w grze, chyba, że uda się skompilować rzeczy tak, by dało się tam wejść.
  • Gra zaczyna się punkt. 19:00.
  • W lokalu jest już ciepło.
  • W sobotę lokal będzie otwarty od 12:00. Można przyjść wcześniej i w ten sposób dorwać mnie w sprawie dogadania różnych spraw.
  • Bar ma już pełen asortyment. Każdy gracz dramy dostaje zniżkę barową. Będzie też dramowe wino, ostateczna cena to 5 zł za kieliszek (taniocha, co nie?).

Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *