Kraków by Night: Hejnał Nocy XVII

 

Podtytuł: Złamany Krzyż

Kraków to przeklęte miasto, gdzie nawet Rodzina błądzi w mroku tajemnic i rzeczy niezwykłych. Stare ulice wydają się tętnić własnym życiem, zupełnie jakby posiadały duszę. To miasto kontrastów. Puby i akademiki pełne młodych ludzi, czczących nowoczesne wartości a potem ginących w wyścigu szczurów. Obok nich żyje starzejące się konserwatywne pokolenie, nie rozumiejące pośpiechu i zawsze znajdujące czas na herbatę. Pogańskie rytuały na kopcu Kraka obok pełnych wiernych kościołów katolickich. Wyludniony z Żydowskiej społeczności Kazimierz. Kraków ? Miasto Umarłych Królów. Czy jesteś gotów doświadczyć tutaj swojego Requiem?

Autor: Michał „Samalai” Ladra, Agnieszka Pokrzywka
Gdzie: Oberża „Pod Pijanym Elfem”, ul. Brzozowa 4
Kiedy: 17 marca (sobota), 17:00. Dzień Świętego Patryka
Realia: Wampir: Requiem, Kraków
Klimat: Danse Macabre, Mistycyzm/Legendy
Mechanika: Mind’s Eye Theatre
Zapisy: krakowbynight@larpownia.pl

Facebook: odwiedź wydarzenie
Strona projektu: odwiedź

Zapowiedź:
Zbliżał się Dzień Świętego Patryka – święto, które co ciekawe, było bardzo w Polsce popularne. Było też specyficzne o tyle, że mogło dać pretekst do świętowania tym, którzy w sercu mieli rodzimowierstwo, z racji iż celtycka kultura była zazwyczaj im bliska – jak i wszystkim katolikom. Kto wie, może tego dnia okaże się, że również grupy Rodziny, które zazwyczaj stały tutaj w opozycji, znajdą nić porozumienia?

Chyba, że stanie się zupełnie na odwrót. Jeszcze nie opadły bowiem emocje w Klubie Dżentelmenów związane z niejakim Tymoteuszem, który przez miesiąc gościł w Krakowie. Ktoś bowiem powiedział, że krzyż zostanie złamany. Co jednak to oznacza?

Tymczasem na drzwiach lokalu Hejnał Nocy, od około 10 marca dało się zauważyć niniejsze ogłoszenie:

W Krakowie zresztą na nowo zaczęło robić się gorąco.

Mówi się przede wszystkim, że w ostatnim miesiącu walki na Nowej Hucie między gangami nabrały na sile: widziano bandy w okolicach os. Albertyńskiego oraz na Wzgórzach Krzesławickich. Ponoć ktoś zginął, znowu. Czy to w konsekwencji tych czynów w przeciągu ostatnich dni częściej widuje się policję na ulicach miasta, również w nocy? Szczególnie wydaje się, że patrolowane są tereny Grzegórzek oraz Śródmieścia.

Ponadto, zaczęto ostatnio mówić, iż pojawiła się w Krakowie kolejna grupa przestępcza, tym razem obierając sobie za teren południowe Dębniki. Ponoć widziano tam grupy motocyklistów, a w wiadomościach podano informację o dwóch morderstwach na tych terenach. Niestety, wiadomość była podana jako jedna z mniej istotnych i wmieszała się w polityczne nowinki z Warszawy oraz informacje sportowe, zupełnie tak, jakby nie uznawano tego na ten moment jako większy kłopot.

~~ ~

Domeny, które cierpią z powodu wzmożonej kontroli śmiertelnych i innych problemów:
– Czyżyny, os. Albertyńskie i okolice, południowe Dębniki, okolice Kopca Krakusa, Prokocim.

Uwagi i logistyka:

  • Gra zaczyna się o 17:00 (bezwzględnie).
  • W lokalu jest już ciepło.
  • W sobotę lokal będzie otwarty od 12:00. Można przyjść wcześniej i w ten sposób dorwać mnie w sprawie dogadania różnych spraw.
  • Drama bezwzględnie kończy się o godzinie 21:00. Zachęcam jednak wszystkich graczy do pozostania w lokalu i udziału w Dniu Świętego Patryka.
  • Bar ma już pełen asortyment. Każdy gracz dramy dostaje zniżkę barową. Będzie też dramowe wino, ostateczna cena to 5 zł za kieliszek (taniocha, co nie?).
  • Prosilibyśmy o zbiórkę na godzinę 16:00, aby mieć czas na przebranie się i przygotowanie do gry. Mała sala knajpy będzie naszą szatnią i nie bierze udziału w grze, chyba, że uda się skompilować rzeczy tak, by dało się tam wejść.

Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *