Kraków by Night: Hejnał Nocy XIX

 

Podtytuł: Gra w Mafię

Kraków to przeklęte miasto, gdzie nawet Rodzina błądzi w mroku tajemnic i rzeczy niezwykłych. Stare ulice wydają się tętnić własnym życiem, zupełnie jakby posiadały duszę. To miasto kontrastów. Puby i akademiki pełne młodych ludzi, czczących nowoczesne wartości a potem ginących w wyścigu szczurów. Obok nich żyje starzejące się konserwatywne pokolenie, nie rozumiejące pośpiechu i zawsze znajdujące czas na herbatę. Pogańskie rytuały na kopcu Kraka obok pełnych wiernych kościołów katolickich. Wyludniony z Żydowskiej społeczności Kazimierz. Kraków ? Miasto Umarłych Królów. Czy jesteś gotów doświadczyć tutaj swojego Requiem?

Autor: Michał „Samalai” Ladra, Agnieszka Pokrzywka
Gdzie: Oberża „Pod Pijanym Elfem”, ul. Brzozowa 4
Kiedy: 26 maja (sobota), 19:00
Realia: Wampir: Requiem, Kraków
Klimat: Danse Macabre, Mistycyzm/Legendy
Mechanika: Mind’s Eye Theatre
Zapisy: krakowbynight@larpownia.pl

Facebook: odwiedź wydarzenie
Strona projektu: odwiedź

Zapowiedź:

Nad miastem zbierają się czarne chmury. Mimo wcześniejszego wyraźnego osłabienia działalności gangów na terenie Krakowa, w minionym miesiącu znowu dało się usłyszeć o zamieszkach. Świadkowie donoszą o, na szczęście niezbyt wielkiej i wolnej od ofiar śmiertelnych, potyczce mafii w okolicach Uniwersytetu Ekonomicznego. Prezydent Miasta Krakowa, w związku z nie słabnącym zjawiskiem, zapowiedział podjęcie odpowiednich środków do walki ze środowiskiem mafijnym, jednakże nie udzielono jeszcze informacji co do natury rzeczonych „środków” – ponoć sprawa omawiana jest z władzami Policji. Od pracowników kancelarii prezydenta udało się uzyskać informacje o planowanej współpracy policji z „innymi służbami”.

W okolicach tandety natomiast zaogniają się stosunki między „lokalnymi” Wietnamczykami, a, prawdopodobnie, grupie Rosjan, którym obecność mieszkańców Wiettown najwidoczniej jest bardzo nie w smak. Czyżby chcieli przejąć monopol na sprzedaż ubrań w tamtych okolicach? Rosyjskie chusty ponoć znów są w modzie…

 Jakby tego było mało, pracownicy „Kociej Kawiarni” mieszczącej się przy ulicy Krowoderskiej donieśli o zdobyczy z polowania jednego z ich podopiecznych. Niby nic nadzwyczajnego, ale nie co dzień się zdarza, aby kot triumfalnie wniósł do pomieszczenia ludzką kończynę… Ciało nieszczęśnika zostało znalezione nieopodal – w okolicy Placu Biskupiego. Policja pracuje nad sprawą.

 Podjęcie zapowiedzianych dodatkowych środków ostrożności, czy zapobiegawczych, może okazać się jeszcze bardziej przydatne… W minionym miesiącu na terenie miasteczka studenckiego AGH doszło do wybuchu dwóch małych ładunków wybuchowych – nikomu nie stała się większa krzywda, za to nad miasteczkiem przez pewien czas unosił się niewyobrażalny smród. Władze uczelni dostały ponoć dzień później list z groźbami dotyczącymi podłożenia większych ładunków podczas trwania Juwenaliów – dokładna treść listu nie jest znana. Juwenalia na szczęście przebiegły spokojnie, jednakże pod znakiem dodatkowych obostrzeń i zabezpieczeń ze strony służb specjalnych.

Ekolodzy alarmują także o wzmożonej aktywności dzikich wilków w okolicy Przegorzał. Pamiętajmy, aby nie zapuszczać się samotnie do lasu, a w razie zauważenia zwierzęcia zawiadomić leśniczego lub straż miejską – wilki od 1995 roku są gatunkiem chronionym, także jakakolwiek próba samemu pozbycia się „problemu” będzie karana.

Z lokalnego „podwórka”: Częstszy bywalcy „Hejnału Nocy” mogli parę razy w ciągu ostatniego miesiąca zauważyć w nim Renatę wypytującą o „Stasia”. Roztrzęsione dziewczę niewiele nie potrafiło powiedzieć poza tym, że nie ma z nim kontaktu i bardzo się martwi z tego powodu.

~~ ~

Domeny, które cierpią z powodu wzmożonej kontroli śmiertelnych i innych problemów:
– Piaski, miasteczko studenckie AGH, okolice UE, okolice Kalwaryjskiej, okolice tandety, Łagiewniki, południowe Dębniki, Kamieniołom Liban.

Uwagi i logistyka:

  • Prosilibyśmy o zbiórkę na godzinę 18:00, aby mieć czas na przebranie się i przygotowanie do gry. Mała sala knajpy będzie naszą szatnią i nie bierze udziału w grze, chyba, że uda się skompilować rzeczy tak, by dało się tam wejść.
  • Gra zaczyna się punkt. 19:00.
  • W sobotę lokal będzie otwarty od 12:00. Można przyjść wcześniej i w ten sposób dorwać mnie w sprawie dogadania różnych spraw.
  • Bar ma już pełen asortyment. Każdy gracz dramy dostaje zniżkę barową. Będzie też dramowe wino, ostateczna cena to 5 zł za kieliszek (taniocha, co nie?).

Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *