Kraków by Night: Hejnał Nocy XVI

 

Podtytuł: Karnawał

Kraków to przeklęte miasto, gdzie nawet Rodzina błądzi w mroku tajemnic i rzeczy niezwykłych. Stare ulice wydają się tętnić własnym życiem, zupełnie jakby posiadały duszę. To miasto kontrastów. Puby i akademiki pełne młodych ludzi, czczących nowoczesne wartości a potem ginących w wyścigu szczurów. Obok nich żyje starzejące się konserwatywne pokolenie, nie rozumiejące pośpiechu i zawsze znajdujące czas na herbatę. Pogańskie rytuały na kopcu Kraka obok pełnych wiernych kościołów katolickich. Wyludniony z Żydowskiej społeczności Kazimierz. Kraków ? Miasto Umarłych Królów. Czy jesteś gotów doświadczyć tutaj swojego Requiem?

Autor: Michał „Samalai” Ladra, Agnieszka Pokrzywka
Gdzie: Oberża „Pod Pijanym Elfem”, ul. Brzozowa 4
Kiedy: 17 lutego (sobota), 18:00.
Realia: Wampir: Requiem, Kraków
Klimat: Danse Macabre, Mistycyzm/Legendy
Mechanika: Mind’s Eye Theatre
Zapisy: krakowbynight@larpownia.pl

Facebook: odwiedź wydarzenie
Strona projektu: odwiedź

Zapowiedź:
Ostatnia okazja do świętowania karnawału. Żywa muzyka coraz częściej ustępuje stonowanej, noce zaczynają się skracać na korzyść zwycięstwa dnia. Chociaż w paradę temu wchodzi powrót zimy, Rodzina Krakowa może odczuć, że coś na nowo się zmienia. Bowiem koniec karnawału prawdopodobnie zwiastuje znacznie więcej zmian, niż można byłoby się tego prozaicznie spodziewać.

Zaproszenia na bal trafiły do wszystkich – również do gości, którzy dopiero co zaczęli odwiedzać Hejnał Nocy. Czy to zwykły kaprys, czy stał za tym ukryty jakiś głębszy sens? Trudno powiedzieć. Dość, że wiadomość obiegła miasto szerokim kręgiem. Dodatkowo miał to być też ostatni wieczór, kiedy to Tymoteusz, inicjator poprzedniego spotkania, miał bawić w Krakowie. On również pozwolił sobie zaprosić kilka osób, chociaż tym razem to nie on miał być główną gwiazdą wieczoru – rozeszła się bowiem wieść, iż Magdalena, kobieta znana z przesiadywania na kanapie Hejnału Nocy, obchodzi urodziny. Właśnie to jej dzień stał się okazją do świętowania na balu, pierwszy raz w nowym miejscu. Posłaniec z rodziny Bierkowskich przez ostatni miesiąc dostarczał zaproszenia pod znane adresy, albo też odnajdywał gości w Elizjum i wręczał je osobiście.

Właśnie: lokal Leili Jakubowskiej ponownie zmienił położenie, o czym znów wszyscy dowiedzieli się nagle. Szyld Hejnału Nocy zawisł nad wejściem do piwnicy znajdującej się pod adresem Brzozowa 4. Tym razem na szczęście przenosiny nie odbyły się w atmosferze skandalu, jak działo się to wcześniej. O zmianie adresu poinformowano na fanpage’u lokalu, nie podając przyczyn takiej decyzji. O to będzie trzeba pytać już samą właścicielkę.

Na wejściu jednak gości wita nie Marcel, a Sonia Bierkowska, nieznana większości obecnych w Krakowie, służąca Magdaleny. Osoby bardziej wrażliwe natychmiast czują, że coś jest z nią nie w porządku – jednak tę zagadkę każdy będzie musiał rozwiązać sam.

Przed balem karnawałowym w Hejnale Nocy, doszło do jeszcze jednego wydarzenia istotnego dla Rodziny, szczególnie zaś dla Zgromadzenia Invictus. Spotkanie miało miejsce w jednej z sal konferencyjnych w Banku PKO na Wielopolu, odbywało się zaś z osobistego zaproszenia Kazimierza Tarnowskiego. Zaproszenie trafiło do wszystkich członków Rodziny, tym razem jednak bez sług czy asystentów. Nie poinformowano o nim też nikogo ze śmiertelnych, niezależnie od tego, jakie by miał znaczenie dla społeczności.

Wydarzenie miało miejsce w przeddzień balu, 16 lutego.

W Krakowie tym czasem jest dość spokojnie, chociaż jednen incydent rozszedł się wyraźnym echem wśród bywalców Hejnału. Na ul. Kanoniczej znajduje się antykwariat ezoteryczny, należący do Marka Markosza, mężczyzny, o którym ostatnio sporo się plotkowało w lokalu. Jego sklep został okradziony – nieznani sprawcy wywieźli ponoć wszystkie eksponaty z Oboedientii. Sprawa jest badana przez Policję. Funkcjonariusze ponoć zawitali również do Hejnału Nocy, aby zadać obsłudze kilka pytań.

~~ ~

Domeny, które cierpią z powodu wzmożonej kontroli śmiertelnych i innych problemów:
– Czyżyny, Grzegórzki, okolice Kopca Krakusa.

Uwagi i logistyka:

 • – Gra zaczyna się o 19:00 (bezwzględnie) i odegrana wtedy będzie w wyłączonej sali jedna, maksymalnie pół godzinna scena – tym razem z ramienia Invictus. Osoby które nie będą miały tam dostępu będą mogły poczekać w osobnym pomieszczeniu z dostępem do baru. Prosiłbym więc mimo wszystko wszystkich o punktualność.
 • Gramy w nowym lokalu o dźwięcznej nazwie Oberża „Pod Pijanym Elfem”. Będzie to nasze nowe, stałe miejsce, dlatego umownie nazywać się będzie na czas gry „Hejnałem Nocy”. Teraz i już po wieki. Choć w tym terminie lokal jest jeszcze nieczynny (znaczy, nie będzie osób z zewnątrz).
 • W lokalu jest chłodno, chociaż już nie zimno. Prosimy zwracać na to uwagę w planowaniu stroju. My zaś zrobimy wszystko co w naszej mocy, by nagrzać.
 • Kanapa jest w drodze. Jak ktoś będzie chciał, to będą też już gry planszowe, będzie można skorzystać z nich zarówno wcześniej, jakbyście chcieli – jak i później, na afterze. W sobotę lokal będzie otwarty od 16:00.
 • Bar nie ma jeszcze pełnego asortymentu. Będzie jednak wino, wino grzane, wódka na after party, jest piwo lane oraz perry (chwilowo nie ma butelkowych).
  • 6 zł za piwo lane (Perła),
  • 7 zł za perry,
  • 5 zł za kieliszek wina,
  • Inne ceny już na miejscu poznacie ;)
 • Prosilibyśmy o zbiórkę na godzinę 18:00, aby mieć czas na przebranie się i przygotowanie do gry.
 • Od 16:00 również będzie charakteryzatorka. Więcej informacji u Natt.
 • Fotograf będzie od godziny 17:00. Osoby, które chcą zrobić sobie sesję zdjęciową, zapraszamy.
 • Przypominamy też, że tematem odsłony jest KARNAWAŁ. Będzie nam więc bardzo miło, jeżeli Wasze postacie się przebiorą, chociaż nie jest to wymagane. Dementuję też plotki, jakoby był to bal maskowy – maski w ogóle nie są wymagane (chociaż nie są zabronione, a nawet mile widziane).

Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *