Kraków by Night: Hejnał Nocy XXVII

 

Podtytuł: Cisza przed burzą

Kraków to przeklęte miasto, gdzie nawet Rodzina błądzi w mroku tajemnic i rzeczy niezwykłych. Stare ulice wydają się tętnić własnym życiem, zupełnie jakby posiadały duszę. To miasto kontrastów. Puby i akademiki pełne młodych ludzi, czczących nowoczesne wartości a potem ginących w wyścigu szczurów. Obok nich żyje starzejące się konserwatywne pokolenie, nie rozumiejące pośpiechu i zawsze znajdujące czas na herbatę. Pogańskie rytuały na kopcu Kraka obok pełnych wiernych kościołów katolickich. Wyludniony z Żydowskiej społeczności Kazimierz. Kraków ? Miasto Umarłych Królów. Czy jesteś gotów doświadczyć tutaj swojego Requiem?

Autor: Michał „Samalai” Ladra, Agnieszka Pokrzywka
Gdzie: Oberża „Pod Pijanym Elfem”, ul. Brzozowa 4
Kiedy: 13 kwietnia (sobota), 19:00 (zbieramy się od 18:oo)
Realia: Wampir: Requiem, Kraków
Klimat: Danse Macabre, Mistycyzm/Legendy
Mechanika: Mind’s Eye Theatre
Zapisy: krakowbynight@larpownia.pl

Składka: 5 zł

Facebook: odwiedź wydarzenie
Strona projektu: odwiedź

Zapowiedź:

Po ostatnich, burzliwych wydarzeniach, odnosiło się wrażenie, że w Krakowie nastał dziwaczny aż spokój. Chociaż pojawiły się jakieś informacje w gazetach, jakoby na Dębnikach doszło do jakiegoś starcia między lokalnymi gangami, to jednak w obliczu tego, co miasto przeżywało wcześniej – wydaje się, że niemal nikt nie zwrócił na to uwagi. Chyba najważniejszym wydarzeniem, które skupiło teraz uwagę ludzi, były wybory Majchrowskiego na prezydenta, w miejsce wcześniej aresztowanego Findera.

Coś jednak wisiało w powietrzu. 

Niewielkie ploteczki o tym, co działo się w okolicach Dworca Płaszów trafiały na usta Rodziny, chociaż na ten moment zwykli mieszkańcy miasta nie wydawali się zdawać sobie sprawy z tego, że osiedlił się tam nowy, niebezpieczny drapieżnik – mimo, że instynktownie unikali tego miejsca. Ktoś też powiedział, że ponoć gdzieś na Prądniku policja zatrzymała grupę dzieciaków z wiatrówkami, które uparcie polowały na  ptactwo.

Potem nastąpił pierwszy grzmot, jasna błyskawica z niebios.

Jak poinformowały media, w nocy jedenastego na dwunastego kwietnia, w okolicy Ronda Matecznego pojawiła się satanistyczna grupa kryminalistów, która zaczęła robić regularne rozróby w tamtym terenie – napadając przechodniów, rozbijając szyby w sklepach, dokonując włamów i kradzieży. Media nazwały tą grupę „Gangiem Wampirów”, albowiem ponoć w ten sposób tworzą swój przestępczy image. Ludzie z tamtych okolic są przerażeni. Policja zaczęła pojawiać się tam dużo częściej, choć na ten moment nie udało się jeszcze zatrzymać gangsterów.

Nie był to ostatni grzmot tej burzy.

~ ~ ~

I znów do uszu Krakowskiej Rodziny dociera wieść, że właśnie w nocy 13 kwietnia, równo o północy, na Wielopolu odbędzie się niezwykłej wagi spotkanie Klubu Dżentelmenów. Tym razem trudno rzec, by każdy został zaproszony – raczej powiadomiono, że każdy ze Spokrewnionych ma prawo do uczestnictwa.

Scena zostanie rozegrana na koniec odsłony, możliwe lekkie opóźnienie względem podanego czasu; będzie to zależeć od tego, w jakim momencie będzie dana gra.

Uwagi i logistyka:

  • Bierzemy jeszcze pod uwagę, że ostatnia scena nie będzie dogrywana na koniec odsłony, chociaż osobiście nie chcielibyśmy jej przekładać. Damy znać, jakby coś się zmieniło.
  • Planujemy kolejne prelekcje związane z wiedzą dotyczącą naszego świata. Szczególnie chcemy omówić Zgromadzenia – będziemy Was informować o proponowanych terminach.
  • Przypominamy, że podczas dramy nie dochodzi zazwyczaj do „następnego spotkania Rodziny”, albowiem jest to po prostu jeden z tych dni, kiedy akurat w Hejnale pojawia się więcej osób – zazwyczaj bez odgórnego powodu ku temu.
  • Gazeta „Kraków by Night” nie jest wampirzą gazetą, lecz zwykłą, drukowaną na potrzeby krakowskich lokali i klubów, nie ma nic wspólnego z Rodziną. Jest dostarczana wieczorami między innymi do Hejnału Nocy. 
  • Prosilibyśmy o zbiórkę na godzinę 18:00, aby mieć czas na przebranie się i przygotowanie do gry. Część rzeczy będzie można zostawić sobie na zapleczu, nastawcie się jednak, że nie będzie wielkiej szatni dla graczy.
  • Gra zaczyna się punkt. 19:00.
  • W sobotę lokal będzie otwarty od 10:00. Można przyjść wcześniej i w ten sposób dorwać mnie w sprawie dogadania różnych spraw.
  • Każdy gracz dramy dostaje zniżkę barową. Będzie też dramowe wino, ostateczna cena to 5 zł za kieliszek (taniocha, co nie?).

Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *