Kraków by Night: Hejnał Nocy XXIII

 

Podtytuł: Wigilia Końca

Kraków to przeklęte miasto, gdzie nawet Rodzina błądzi w mroku tajemnic i rzeczy niezwykłych. Stare ulice wydają się tętnić własnym życiem, zupełnie jakby posiadały duszę. To miasto kontrastów. Puby i akademiki pełne młodych ludzi, czczących nowoczesne wartości a potem ginących w wyścigu szczurów. Obok nich żyje starzejące się konserwatywne pokolenie, nie rozumiejące pośpiechu i zawsze znajdujące czas na herbatę. Pogańskie rytuały na kopcu Kraka obok pełnych wiernych kościołów katolickich. Wyludniony z Żydowskiej społeczności Kazimierz. Kraków ? Miasto Umarłych Królów. Czy jesteś gotów doświadczyć tutaj swojego Requiem?

Autor: Michał „Samalai” Ladra, Agnieszka Pokrzywka
Gdzie: Oberża „Pod Pijanym Elfem”, ul. Brzozowa 4
Kiedy: 15 grudnia (sobota), 19:00
Realia: Wampir: Requiem, Kraków
Klimat: Danse Macabre, Mistycyzm/Legendy
Mechanika: Mind’s Eye Theatre
Zapisy: krakowbynight@larpownia.pl

Składka: 5 zł

Facebook: odwiedź wydarzenie
Strona projektu: odwiedź

Ciekawa strona, warto zajrzeć: odwiedź  

Zapowiedź:

Zbliżała się rocznica pewnych niefortunnych zdarzeń, o których społeczność zgromadzona dookoła krakowskiego Klubu Dżentelmenów  zdawała sobie nie zdawać sprawy – kiedy to podczas Sylwestra odbywającego się w Hejnale Nocy, wielu gości zniknęło bez śladu. Czy można było spodziewać się jego echa? Chociaż zmieniła się ówczesna lokalizacja lokalu, nie łatwo było zamazać pewne więzi. Szczególnie, jeżeli dotyczyło to magii.

Tymczasem wydawało się, że w zapanował w mieście większy spokój. Trudno było się doszukiwać w mediach większych zdarzeń, nie mówiono o morderstwach ani aferach, chociaż z tej ciszy przebijał się temat nowo wybranego prezydenta, o którym różne media nie wypowiadały się zbyt dobrze. Ponoć wyciągane na światło dzienne są różne niezbyt pochlebne powiązania Jakuba Findera. Czyżby miało dojść do skandalu?

Więcej na ten temat na pewno da się znaleźć w gazetach, takich jak chociażby Kraków by Night – miesięcznika dostarczanego do wszystkich krakowskich lokali w godzinach wieczornych.

Ciekawostką, która również została odnotowana przez brukowce było to, że mimo ostatniego sukcesu teatralnego, do Bagateli zaczęło przychodzić mniej osób. Jest to szczególnie dziwne, bo zazwyczaj w okresie świątecznym przedstawienia cieszyły się większym zainteresowaniem. Izabella Tarnowska tak skomentowała kryzys biletowy, z którym chwilowo boryka się jej scena:

Kultura wysoka ma problemy z przedostaniem się do głównego nurtu przez wszechobecne postulaty postmodernizmu, jednak postanowiliśmy w tym sezonie zainwestować w powrót do tradycyjnych wartości i propagowania klasycznych interpretacji sztuki. Mniejsza niż zazwyczaj liczba widzów jest efektem obniżania standardów w naszym społeczeństwie i niezrozumienia kultury wysokiej. Sale jednak nie są do końca puste i można na nich zobaczyć samą śmietankę towarzyską Krakowa. Miejmy nadzieję, że wkrótce wykształceni krytycy będą znów mieli większy wpływ na opinię publiczną niż blogerki modowe i mimo komercjalizacji okresu świątecznego więcej ludzi wybierze teatr, a mniej kolejną galerię handlową na spędzenie sobotniego popołudnia. Nie zrażamy się tym przygotowując harmonogram premier na nadchodzący Nowy Rok. Nasi stali widzowie liczą na utrzymanie wysokiego poziomu sztuk i to właśnie dla nich nie będziemy schodzić z tonu.

Dyrektor artystyczna Teatru Bagatela Izabella Tarnowska

 Wydaje się też, że zaczęło się uspokajać w okolicy Brzozowej – przy tym zaczęły krążyć plotki, jakoby ktoś wykupił cześć nieruchomości znajdujących się w okolicy. Czyżby znajdujący się przy tej ulicy Hotel planował rozbudowę? Być może dowiemy się o tym wkrótce.

Uwagi i logistyka:

  • Przypominamy, że podczas dramy nie dochodzi zazwyczaj do „następnego spotkania Rodziny”, albowiem jest to po prostu jeden z tych dni, kiedy akurat w Hejnale pojawia się więcej osób – zazwyczaj bez odgórnego powodu ku temu.
  • Gazeta „Kraków by Night” nie jest wampirzą gazetą, lecz zwykłą, drukowaną na potrzeby krakowskich lokali i klubów, nie ma nic wspólnego z Rodziną. Jest dostarczana wieczorami między innymi do Hejnału Nocy. 
  • Prosilibyśmy o zbiórkę na godzinę 18:00, aby mieć czas na przebranie się i przygotowanie do gry. Część rzeczy będzie można zostawić sobie na zapleczu, nastawcie się jednak, że nie będzie wielkiej szatni dla graczy.
  • Gra zaczyna się punkt. 19:00.
  • W sobotę lokal będzie otwarty od 12:00. Można przyjść wcześniej i w ten sposób dorwać mnie w sprawie dogadania różnych spraw. Z racji jednak, że nie mam zmiany, prosiłbym aby gracze się z nami wcześniej umówili na konkretną godzinę.
  • Każdy gracz dramy dostaje zniżkę barową. Będzie też dramowe wino, ostateczna cena to 5 zł za kieliszek (taniocha, co nie?).

Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *