Kraków by Night: Hejnał Nocy XI

 

Podtytuł: Obława

Kraków to przeklęte miasto, gdzie nawet Rodzina błądzi w mroku tajemnic i rzeczy niezwykłych. Stare ulice wydają się tętnić własnym życiem, zupełnie jakby posiadały duszę. To miasto kontrastów. Puby i akademiki pełne młodych ludzi, czczących nowoczesne wartości a potem ginących w wyścigu szczurów. Obok nich żyje starzejące się konserwatywne pokolenie, nie rozumiejące pośpiechu i zawsze znajdujące czas na herbatę. Pogańskie rytuały na kopcu Kraka obok pełnych wiernych kościołów katolickich. Wyludniony z Żydowskiej społeczności Kazimierz. Kraków ? Miasto Umarłych Królów. Czy jesteś gotów doświadczyć tutaj swojego Requiem?

Autor: Michał „Samalai” Ladra, Agnieszka Pokrzywka
Gdzie: Roadside ArtCafe, ul. Mostowa 1, Kraków
Kiedy: 23 września (sobota), 20:00.
Realia: Wampir: Requiem, Kraków
Klimat: Danse Macabre, Mistycyzm/Legendy
Mechanika: Mind’s Eye Theatre
Zapisy: samalai@larpownia.pl

Facebook: odwiedź wydarzenie
Strona projektu: odwiedź (strona w budowie)

Zapowiedź:
Dzisiejsza noc wcale nie zapowiada się na dobrą. Coś wyraźnie wisi w powietrzu, a przechadzając się po krakowskich ulicach zbyt często można usłyszeć dźwięk policyjnej syreny. Miasto wydaje się wyludnione nawet za bardzo, jak na ulewną pogodę, która nieprzerwanie trwa od kilku dni. Nawet przed drzwiami klubu Hejnał Nocy można zauważyć nie kryjącego się przed gośćmi ochroniarza. Opiekunka Elizjum zapewniła jednak, że zadbała, aby w miejscu spotkań Klubu Dżentelmenów było odpowiednio bezpiecznie. Niektórzy wybrali wiec właśnie to miejsce, aby w spokoju przeczekać niespokojną noc i być może od innych dowiedzieć się, co się właściwie dzieje na mieście.

Inni zaś postanowili nie wychodzić ze swoich schronień i domów.

Minęło już kilka miesięcy od znamiennej akcji w Przegorzałach, o której było głośno we wszystkich krakowskich mediach. Niektórzy czują w kościach, jakby była to cisza przed burzą. Pierwszymi błyskawicami mogła być informacja, która od miesiąca coraz częściej docierała do uszu bywalców Hejnału: zginął policjant. Psy będą szukały winnych.

Zarazem jednak świat próbuje toczyć się normalnie, mimo, że nawet pogoda temu przeczy. W Hejnale zorganizowano koncert, na który zaproszono bywalców na nowo otwartego klubu. Wydaje się, że duet z Tarnowa nie zwiastuje żadnych niepokojących zdarzeń, można jednak odnieść podskórne wrażenie, że nie wszystko wydaje się takie, jak być powinno…

Uwaga:
Z racji zawieruchy w życiu mistrzów gry, prosimy o wyrozumiałość, jeżeli chodzi o przygotowanie formalnych rzeczy na tą odsłonę. Wracamy właśnie do życia, więc następną odsłonę planujemy z przytupem – termin zostanie ustalony na dniach, ale najprawdopodobniej będzie to 28 października. Zostanie też do tego czasu dokończona strona oraz Design Document.

Dzisiaj o godzinie 18:00 odbędzie się w klubie koncert Marzeny Radek i Piotra Laska, na który serdecznie zapraszam. Będzie związana z tym pewna niespodzianka na samej grze, ale tego już dowiecie się na miejscu.

Nie będzie też zapowiedzianej gazetki. Wybaczcie, po prostu się nie wyrobiliśmy.

Podczas dzisiejszej odsłony będzie można aktywnie korzystać z Kontaktów oraz Sprzymierzeńców w celu małych działań: które oczywiście będziecie mogli koordynować za pomocą telefonu (jeżeli Wasze postacie posiadają).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *