Kraków by Night: Hejnał Nocy X

Podtytuł: Nowe Otwarcie

Kraków to przeklęte miasto, gdzie nawet Rodzina błądzi w mroku tajemnic i rzeczy niezwykłych. Stare ulice wydają się tętnić własnym życiem, zupełnie jakby posiadały duszę. To miasto kontrastów. Puby i akademiki pełne młodych ludzi, czczących nowoczesne wartości a potem ginących w wyścigu szczurów. Obok nich żyje starzejące się konserwatywne pokolenie, nie rozumiejące pośpiechu i zawsze znajdujące czas na herbatę. Pogańskie rytuały na kopcu Kraka obok pełnych wiernych kościołów katolickich. Wyludniony z Żydowskiej społeczności Kazimierz. Kraków ? Miasto Umarłych Królów. Czy jesteś gotów doświadczyć tutaj swojego Requiem?

Autor: Michał „Samalai” Ladra, Agnieszka Pokrzywka
Gdzie: Roadside Art Cafe, ul. Mostowa 1, Kraków
Kiedy: 25  sierpnia (piątek), 19:00
Realia: Wampir: Requiem, Kraków
Klimat: Danse Macabre, Mistycyzm/Legendy
Mechanika: Mind’s Eye Theatre
Zapisy: samalai@larpownia.pl

Facebook: odwiedź wydarzenie
Strona projektu: odwiedź (strona w budowie)

Zapowiedź:
Podczas gdy Kraków ogarnięty jest serią mniej lub bardziej dziwnych wydarzeń, które zostawiają ślad zarówno wśród śmiertelnych jak i w bardziej? ezoterycznych strefach miasta, krakowski ?Klub Dżentelmenów? nadal rozgrywa ponury Danse Macabre.

Nie wszystkie jego kroki są tak oczywiste, a jednak dajesz się prowadzić w tańcu.

Leila Jakubowska na nowo otwiera Hejnał Nocy. Na uroczyste otwarcie zostali zaproszeni stali bywalcy poprzedniej lokalizacji, jak i także parę innych osób. Każdy z nich otrzymał imienne zaproszenie, które dotarło w tradycyjny sposób – pocztą albo poprzez osobiste wręczenie. Nie wszyscy adresaci byli tak bardzo oczywiści. Jaki gospodyni miała w tym cel? Tego można się tylko domyślać. W końcu nie wszystkie sprawy zostały domknięte wraz z nadejściem lata.

Podobno ktoś podesłał jej propozycję listy gości? No cóż. Istnieje możliwość, że wydało jej się to zarówno zabawne? jak i interesujące. Nie licząc zebrania prawdziwej mieszanki towarzyskiej, przygotowała również niespodzianki. Niektóre z nich miały okazać się naprawdę intrygujące.

Szczególnie, że większość miała w pamięci wydarzenia, których byli świadkami na Kopcu Kraka.

Informacje dodatkowe:
W zbliżającym tygodniu pojawi się Design Document dotyczący założeń drugiego sezonu dramy.

Do szesnastego sierpnia będę chciał zweryfikować kto bierze udział w drugim sezonie dramy, a kto się wycofuje. Dlatego prosiłbym o kontakt z potwierdzeniem od wszystkich osób, które nie wysłały raportu po ostatniej – co uznaje za znak chęci, aby grać dalej.

Pierwsza odsłona nowego sezonu odbywać się będzie w klimacie bankietu, w związku z czym prosimy graczy o ubranie się odpowiednio do sytuacji – stroje wizytowe – obowiązuje dress code. Posiadając cechę ?barfly? jak zawsze wszystkie drzwi stoją przed wami otworem. Jednakże nie znaczy to, że nie spotkacie się z nieprzyjemnościami za nieodpowiedni strój.

W związku z tym, że bar jeszcze nie prowadzi sprzedaży, każdy z graczy zobowiązany jest do zapewnienia sobie napojów we własnym zakresie – oczywiście pasujących do koncepcji postaci (prosimy o ich podpisanie – ewentualnie na miejscu będzie dostępny jakiś pisak). Planujemy też kupić coś od siebie – ale nie będzie tego dużo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *