Kraków by Night: Hejnał Nocy IX

 

Podtytuł: Intrygujące wieści

Kraków to przeklęte miasto, gdzie nawet Rodzina błądzi w mroku tajemnic i rzeczy niezwykłych. Stare ulice wydają się tętnić własnym życiem, zupełnie jakby posiadały duszę. To miasto kontrastów. Puby i akademiki pełne młodych ludzi, czczących nowoczesne wartości a potem ginących w wyścigu szczurów. Obok nich żyje starzejące się konserwatywne pokolenie, nie rozumiejące pośpiechu i zawsze znajdujące czas na herbatę. Pogańskie rytuały na kopcu Kraka obok pełnych wiernych kościołów katolickich. Wyludniony z Żydowskiej społeczności Kazimierz. Kraków ? Miasto Umarłych Królów. Czy jesteś gotów doświadczyć tutaj swojego Requiem?

Autor: Michał „Samalai” Ladra, Agnieszka Pokrzywka
Gdzie: Zalew Bagry, Kraków
Kiedy: 17 czerwca (sobota), 20:00 – godzina zbiórki; 22:00 – godzina startu larpa
Realia: Wampir: Requiem, Kraków
Klimat: Danse Macabre, Mistycyzm/Legendy
Mechanika: Mind’s Eye Theatre
Zapisy: samalai@larpownia.pl

Facebook: odwiedź wydarzenie
Strona projektu: odwiedź (strona w budowie)

Zapowiedź:
Krakowska Rodzina może nie być pewna swojej sytuacji przez jakiś czas, a to z paru powodów. Zarówno informacje napływające ze wszystkich dostępnych im źródeł, jak i wydarzenia, których byli świadkami nie napawają optymizmem.

Jednak nie wszyscy są zmartwieni. Co po niektórzy Spokrewnieni mogli zauważyć rosyjską Hrabinę przechadzającą się tu i ówdzie. Zwracała uwagę zarówno swoim ubiorem, jak i postawą wskazującą na zadowolenie i? rozbawienie? Cóż? Widocznie pobyt w Krakowie dostarcza jej nie lada rozrywki.

Jak wiadomo ?Hejnał Nocy?, najpopularniejsze Elizjum w Krakowie został zamknięty. Ci, którzy mieli okazję rozmawiać z właścicielką, niejaką Leilą, może są w stanie powiedzieć coś więcej na ten temat, jak i ewentualnych opcji miejsc do kolejnych spotkań?

Pomijając powyższe, niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem w najbliższym czasie wydaje się być Noc Kupały organizowana przez tutejszą grupę Kręgu: ?Dzieci Wandy?. Dlaczego zaprosili tak sporą liczbę gości na to, jak może się wydawać, dość hermetyczne wydarzenie? Czy mają w tym jakiś cel? A może to zwykła prowokacja? Jednak niezależnie od przesłanek zaistnienia tej sytuacji wiadomo, że ma się pojawić na nim znaczna część Rodziny oraz osób mniej lub bardziej związanych z tutejszym ?Klubem Dżentelmenów?.

Dzieci Wandy prosiły także wszystkich chcących pojawić się podczas święta, aby w trakcie trwania rytuałów nie zakłócać ich przebiegu, gdyż może to ponieść za sobą zgubne konsekwencje? Nie warto igrać z bogami, nawet, jeśli uważa się je za wymysł czyjejś bujnej wyobraźni.

Co do sytuacji w samym Krakowie – można cieszyć się brakiem kolejnych ofiar związanych ze sprawą tzw. ?Rytualnych Morderstw?. Jednak, jak mówi powiedzenie, zło nigdy nie śpi?

W pierwszej części miesiąca zginęła kobieta – osiemnastoletnia dziewczyna drobnej postury. Ostatnio widziano ją jak wracała z imprezy, rozdzieliły się z koleżankami w okolicy Kopca Kraka. Policja nie wyklucza porwania. W noc zaginięcia słyszano w rejonie kobiecy krzyk.

Dodatkowo media obiegła informacja, o działaniach ABW na terenie Zamku w Przegorzałach. Podobno służby bezpieczeństwa dowiedziały się o zorganizowanej akcji, obserwowanej już od jakiegoś czasu, grupy mafijnej. Na miejscu doszło do włamania i strzelaniny, w której wyniku zginął pracownik obiektu. Porwanych zostało także dwoje wpływowych uczonych pracujących w tamtejszych oddziałach UJ. W wyniku akcji pojmany został, karany już wcześniej za zagrożenie życia, niejaki Adam N. Służby nie chcą potwierdzić informacji o samym przebiegu akcji – pochodzą one od anonimowego informatora. Jednakże w związku z zabezpieczeniem rzeczonego terenu informacje wydają się być wielce prawdopodobne.

Od jakiegoś czasu miłośnicy wilków kręcą się w pobliżu Przegorzał. Jak informuje jeden z nich – dotarła do nich informacja, że wilki, będące pod ochroną, zapuściły się na ten teren, a miasto bardziej będzie skłonne do odstrzelenia ich, niż udzielenia pomocy. Aktualnie manifestują swoje zdanie w tej sprawie na obrzeżach lasu.

Na południu Krakowa Straż Miejska znalazła kilka martwych bezdomnych psów, jest przypuszczenie, że zwierzęta zostały zagryzione przez wilki, o których się tak dużo mówi.

Grupa organizująca imprezę historyczną z okazji Nocy Świętojańskiej skarży się na forum na temat nieprzyjemnej aury panującej na Kopcu Kraka, jednakże nie zamierzają rezygnować z odprawienia obrządku. Dodatkowym dziwnym faktem jest zasłabnięcie jednego z organizatorów. Przypuszcza się, że to udar słoneczny, jednakże chłopak twierdzi, że czuł się dobrze do momentu, w którym nie odszedł kawałek dalej od grupy. Znajomi znaleźli go nieprzytomnego, a on sam nie pamięta nic.

Uwaga:
W trakcie odsłony, jak wynika z zapowiedzi i wcześniejszych informacji, które otrzymaliście, odbywać się będą dwa rytuały. Z racji, że są to wydarzenia zaplanowane przez MG, a przygotowywane przez graczy przez znaczną ilość czasu ZABRANIA SIĘ zakłócania ich przebiegu. Mamy nadzieję, że do takiej sytuacji nie dojdzie – szanujmy siebie nawzajem i swoją pracę – jednakże osoby, które w jakikolwiek sposób będą chciały przeszkodzić zostaną usunięte z terenu gry.

Potraktujcie te rytuały jako swego rodzaju ?przerywnik filmowy?.

Nie pożałujecie, bo zapowiada się naprawdę fajnie, a my możemy zagwarantować, że dostarczą one wam dodatkowych rzeczy do przemyślenia w kwestii dramy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *