Kraków by Night: Hejnał Nocy XXVIII

 

Podtytuł: Cisza przed burzą

Kraków to przeklęte miasto, gdzie nawet Rodzina błądzi w mroku tajemnic i rzeczy niezwykłych. Stare ulice wydają się tętnić własnym życiem, zupełnie jakby posiadały duszę. To miasto kontrastów. Puby i akademiki pełne młodych ludzi, czczących nowoczesne wartości a potem ginących w wyścigu szczurów. Obok nich żyje starzejące się konserwatywne pokolenie, nie rozumiejące pośpiechu i zawsze znajdujące czas na herbatę. Pogańskie rytuały na kopcu Kraka obok pełnych wiernych kościołów katolickich. Wyludniony z Żydowskiej społeczności Kazimierz. Kraków ? Miasto Umarłych Królów. Czy jesteś gotów doświadczyć tutaj swojego Requiem?

Autor: Michał „Samalai” Ladra, Agnieszka Pokrzywka
Gdzie: Oberża „Pod Pijanym Elfem”, ul. Brzozowa 4
Kiedy: 18 maja (sobota), 19:00 (zbieramy się od 18:oo)
Realia: Wampir: Requiem, Kraków
Klimat: Danse Macabre, Mistycyzm/Legendy
Mechanika: Mind’s Eye Theatre
Zapisy: krakowbynight@larpownia.pl

Składka: 5 zł

Facebook: odwiedź wydarzenie
Strona projektu: odwiedź

Zapowiedź:

 

Lato było coraz bliższe, już prawie rok mija od czasu, kiedy w mieście zapanował marazm i znudzenie. Czy mijająca wiosna przyniesie zmianę, pomoże miastu w końcu rozkwitnąć, czy też spowoduje jeszcze większą zapaść, upadek na samo dno. Wydaje się, że w tym roku akademickim nic dobrego się nie wydarzyło i nie wydarzy. Czy na pewno?

Rozeszła się przy tym plotka, jakoby krakowscy rodzimowiercy planowali większe rytuały podczas obchodów Świętowida Letniego, podczas których wznosi się modły o obfite plony. Można byłoby zażartować, że ludzie jakby instynktownie zaczęli czuć, czego im brakuje i pragnęli odmienienia. Czy jednak neopoganie rzeczywiście mogliby tutaj coś zmienić? Ludzie wydają się w ogóle nie zauważać ich święta, co najwyżej młodzież jest zainteresowana piciem pod Kopcami. Niemniej, do tego jeszcze miesiąc.

W mieście jednak nie trwał spokój. Doszło do kolejnego morderstwa, które przypisano psychopatycznej morderczyni Kaji G.; tym razem ofiarą była młoda przedstawicielka bohemy artystycznej Kazimierza. Jej ciało, opróżnione z krwi znaleziono na zapleczu klubu ze striptizem mieszczącym się na ul. Mostowej. Najbardziej niepokojące i tajemnicze wydaje się jednak to, że tym razem wydaje się być przeprowadzone nieco inaczej. Na podłodze bowiem, krwią denatki napisano:

Dajcie mi krwi.

~ ~ ~

Wszyscy członkowie Rodziny dostali anonimowe kartki wielkanocne!

 

Uwagi i logistyka:

  • Planujemy kolejne prelekcje związane z wiedzą dotyczącą naszego świata. Szczególnie chcemy omówić Zgromadzenia – będziemy Was informować o proponowanych terminach.
  • Przypominamy, że podczas dramy nie dochodzi zazwyczaj do „następnego spotkania Rodziny”, albowiem jest to po prostu jeden z tych dni, kiedy akurat w Hejnale pojawia się więcej osób – zazwyczaj bez odgórnego powodu ku temu.
  • Gazeta „Kraków by Night” nie jest wampirzą gazetą, lecz zwykłą, drukowaną na potrzeby krakowskich lokali i klubów, nie ma nic wspólnego z Rodziną. Jest dostarczana wieczorami między innymi do Hejnału Nocy. 
  • Prosilibyśmy o zbiórkę na godzinę 18:00, aby mieć czas na przebranie się i przygotowanie do gry. Część rzeczy będzie można zostawić sobie na zapleczu, nastawcie się jednak, że nie będzie wielkiej szatni dla graczy.
  • Gra zaczyna się punkt. 19:00.
  • W sobotę lokal będzie otwarty od 10:00. Można przyjść wcześniej i w ten sposób dorwać mnie w sprawie dogadania różnych spraw.
  • Każdy gracz dramy dostaje zniżkę barową. Będzie też dramowe wino, ostateczna cena to 5 zł za kieliszek (taniocha, co nie?).

Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *