Kraków by Night: Hejnał Nocy XXV

 

Podtytuł: Laufer

Kraków to przeklęte miasto, gdzie nawet Rodzina błądzi w mroku tajemnic i rzeczy niezwykłych. Stare ulice wydają się tętnić własnym życiem, zupełnie jakby posiadały duszę. To miasto kontrastów. Puby i akademiki pełne młodych ludzi, czczących nowoczesne wartości a potem ginących w wyścigu szczurów. Obok nich żyje starzejące się konserwatywne pokolenie, nie rozumiejące pośpiechu i zawsze znajdujące czas na herbatę. Pogańskie rytuały na kopcu Kraka obok pełnych wiernych kościołów katolickich. Wyludniony z Żydowskiej społeczności Kazimierz. Kraków ? Miasto Umarłych Królów. Czy jesteś gotów doświadczyć tutaj swojego Requiem?

Autor: Michał „Samalai” Ladra, Agnieszka Pokrzywka
Gdzie: Oberża „Pod Pijanym Elfem”, ul. Brzozowa 4
Kiedy: 16 lutego (sobota), 19:00 (zbieramy się od 18:oo)
Realia: Wampir: Requiem, Kraków
Klimat: Danse Macabre, Mistycyzm/Legendy
Mechanika: Mind’s Eye Theatre
Zapisy: krakowbynight@larpownia.pl

Składka: 5 zł

Facebook: odwiedź wydarzenie
Strona projektu: odwiedź

Zapowiedź:
Ubiegły miesiąc początkowo wydawał się znacznie spokojniejszy względem wydarzeń z początku stycznia. Chociaż wciąż trwa obława na Ruczaju, co głośno odbija się w mediach, nie pojawiały się żadne doniesienia, aby w innych miejscach miasta dochodziło do niepokojących zdarzeń. Prawda jednak taka, że nie były one potrzebne, albowiem niemal codziennie pojawiały się informacje o dzikiej bestii, która bez przerwy była na czołówkach gazet.

„Nieudolność krakowskiej policji! Obława na Skotnikach trwa.”
„Czy to na pewno zwierze? Przeczytajcie wywiad z dr. Kobrowskim.”
„Szokujące słowa studentów! Czemu osadzono ich w szpitalu Babińskiego?”
„Informacje o ustrzeleniu tygrysa w Skotnickim lesie nieprawdziwe?”
„Notowania prezydenta diametralnie spadają!”

…i wiele innych. Wczytując się w gazety można znaleźć jednak inne, ciekawe informacje. Ponoć w obliczu kilku afer finansowych zamknięto czterech bogatych, krakowskich biznesmenów. Mówi się także o procesie o zniesławienie wytoczonym przez dyrektor Teatru Bagateli, można też dowiedzieć się o aferze dookoła znanej aktorki serialowej, Julii Marszewskiej i tak zwanych „pornonagrań”. Niepokojące jest nawet to, że informacja o trzech zabójstwach o charakterze rytualnym dokonanych przez Kaję G. (lat 37) pojawiła się dopiero na piątej stronie popularnej gazety.

Szczególnie, że w nocy  15 na 16 lutego, w okolicy cmentarza Rakowickiego doszło do interwencji Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Według informacji podanych przez policję była to prowokacja zorganizowana przeciwko członkom niebezpiecznej, zorganizowanej grupy przestępczej, która jest zamieszana w liczne porachunki mafijne, w tym morderstwa do jakich dochodziło w przeciągu ostatnich dwóch lat na terenie Krakowa. ABW aresztowało kilku z podejrzanych, a pozostałych zidentyfikowało i trwają próby ich aresztowania. Rzecznik prasowy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oświadczył nadto w mediach:

„Skończył się czas tolerowania działalności kliki, której wydaje się, że ma władzę aby samostanowić na terenie miasta Krakowa.”

Uwaga fabularna:
W mieście aktualnie jest bardzo gorąco: dochodzi do wielu zbrodni, jest znacznie bardziej niebezpiecznie niż wcześniej, wiele osób gada o wydarzeniach z Ruczaju, a teraz jeszcze cały dzień w mediach huczy o „klice”, której rządy się mają skończyć. Prosilibyśmy, aby szczególnie śmiertelnicy dołożyli wszelakich starań, aby odzwierciedlić panującą atmosferę w mieście, z którą spotykają się zarówno w tramwajach, w pracy czy na uczelni. Nawet utrzymująca dobrą atmosferę kazimierska bohema nie przeszłaby obok tychże zdarzeń obojętnie.

Uwagi i logistyka:

  • Plotki związane z naruszeniem statusu pojawią się dzisiaj, a jak nie dzisiaj, to na dniach. Będą one dostępne dla wszystkich tych, którzy mają dostęp do wiedzy o Rodzinie.
  • Przypominamy, że podczas dramy nie dochodzi zazwyczaj do „następnego spotkania Rodziny”, albowiem jest to po prostu jeden z tych dni, kiedy akurat w Hejnale pojawia się więcej osób – zazwyczaj bez odgórnego powodu ku temu.
  • Gazeta „Kraków by Night” nie jest wampirzą gazetą, lecz zwykłą, drukowaną na potrzeby krakowskich lokali i klubów, nie ma nic wspólnego z Rodziną. Jest dostarczana wieczorami między innymi do Hejnału Nocy. 
  • Prosilibyśmy o zbiórkę na godzinę 18:00, aby mieć czas na przebranie się i przygotowanie do gry. Część rzeczy będzie można zostawić sobie na zapleczu, nastawcie się jednak, że nie będzie wielkiej szatni dla graczy.
  • Gra zaczyna się punkt. 19:00.
  • W sobotę lokal będzie otwarty od 12:00. Można przyjść wcześniej i w ten sposób dorwać mnie w sprawie dogadania różnych spraw.
  • Każdy gracz dramy dostaje zniżkę barową. Będzie też dramowe wino, ostateczna cena to 5 zł za kieliszek (taniocha, co nie?).

Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *